Vesnice roku (2011) (studentský film)

Zajímavý kraťas, který by mohl o chlup lépe fungovat jako úvodní díl nějakého seriálu, hlavně díky sympatickým postavám a kvalitnímu obsazení. 6/10

Moje léto lásky (2004)

Ikdyž vidět polonahou Emily Blunt se nepoštěstí každý den, tak My Summer of Love mě díky tomu svému hodně divnému ději moc neoslovilo. 4.5/10

Viděl jsem ďábla (2010)

Když Kim Soo Hyienovi na začátku "serial killer" odstraní přítelknyni, je hlavní hrdina nucen najít si jiného kamaráda na hraní. Kyinug Chul ale nebude moc rád....Dost netradiční (taky to jsou korejci sakra) a brutální thriller o věčné pomstě a otázce jestli oko za oko může vůbec zalepit šrámy na duši. Korejci se tentokrát (zase) činili a výsledkem je aspirant na thriller roku. 9/10

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Režijní exhibicionismus nadějné tvůrkyně trošku zazdil velice zajímavý příběh se skvělou ústřední dvojicí (Swinton jako vždy perfektní a z Ezry Millera šel opravdu až strach). Každopádně depka je to solidní a čekání na závěr (protože netušíme, co že se to vlastně stalo) se určitě vyplatí. 6/10

Poslední noc v Římě (2010)

Medem je génius ve vytvoření parádní atmosféry. To erotické dusno v jednom hotelovém pokoji by se až dalo krájet. Navíc skoro každý záběr by zasloužil zarámovat. 7.5/10

Bellflower (2011)

Chci Woodrowovu James Bond káru pro ožraly!! A nejlépe ať se v ní povaluje Jessie Wiseman. Nenápadný ale velice sympatický australský snímeček, který mě utvrdil v tom, že na zlomené srdce hodně pomáhá plamenomet. 7/10

Eso v rukávu (1951)

Silně nadčasová pecka o hyenismu novinářů se skvělým Douglasem, která nemít trošku poslabší závěr (už to prostě bylo moc) byla by bezchybnou. 8/10

Pusinky (2007)

Kvalitativní rozdíl od jiných teenegerských filmečků tady nevidím, Uječená roadmovie se 3 holkami, které mě osobně byly dost nesympatické a postavy, které potkávali víc šablonovité asi ani být nemohli. 4/10

Ten kluk (2007)

Minulost nás nakonec všechny dožene a je jedno, jak moc je dávná. Andrew Garfield exceluje v příběhu o začlenění "mladého delikventa" zpět do života, který si na něj nachystá spoustu nástrah. Velice silný film, který mimo jiné poukazuje taky na ohavnou sílu bulváru. 8/10

Petrovi přátelé (1992)

Setkání přátel po letech, ze kterého se vyklube v závěru solidní depka potvrzující přísloví "Pokud nejde o život jde o ho.no". Na můj vkus se to ale do toho závěru dost táhlo a vyjímečně na mě britský humor vůbec nezafungoval. 5/10