• Krátkometrážní

Kult hákového kříže (1998)

Na filmu se mi opravdu velmi líbí, jak realisticky působí, film tím získává jistou autentičnost a díky tomu jsem každou scénu hltal. Výkon Edwarda Nortona je naprosto vynikající a uvěřitelný, prokazuje, jak skvělým hercem skutečně je. Také se mi velmi líbí, jak film působí neutrálně, že se nesnaží vykreslit postavy jen na ty dobré a na ty špatné, díky tomu může divák lehce proniknout postavě do duše, vnímat jeho pocity a nejen ho pouze soudit, i když je to holohlavý nácek. Myslím, že je zde krásně vykresleno, jak nenávist může zničit naprosto vše, nejen okolí agresora, ale i jeho samotného.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Toto je kultovní film každým coulem. Tarantino vytvořil svým klasickým originálním způsobem film, který jen tak, co se týče "kultovek" nic nepřekoná. Oceňuji zde nezapomenutelné hlášky a hlavně také výběr hudby, který je naprosto typický. Toto je jeden z nejlepších kultovních klenotů.

Motýlek (1973)

Film byl pro mně naprosto nezáživný, velmi mě nudil a zklamal. Čekal jsem díky hvězdnému obsazení opravdu velmi skvělý film, který bych si zase několikrát rád pustil, zřejmě se to asi nestane. Film byl zbytečně moc zdlouhavý a některé scény byly tak nesmyslné, zbytečné a ve filmu neměly co dělat. Mrzí mě, že film, ve kterém hrají takové hvězdy, mě málem unudil k smrti, je to velká škoda. Možná si ho budu muset pustit znovu a dát mu šanci..

Kruh (2002)

Tohle má být jeden z nejlepších hororů, který byl kdy natočen? Podle mého je to jeden z nejvíce přeceňovaných hororů.. nikdy jsem se u hororu tak nenudil, jako právě u tohohle. Na konci jsem byl až nepříjemně šokován tím, že byl konec, jelikož teprve ke konci se začalo něco konečně dít. Film má i pár zajímavých scén, ale bohužel jen pár, pro mě velké zklamání..

Osvícení (1980)

Kubrick vytvořil naprosto mrazivé a vynikající dílo, s mysteriózním laděním a postupným budováním napětí. Jack Nicholson ztvárnil zcela excelentně postavu Jacka Torrance, který se jaksi zbláznil v osamění před civilizací, uprostřed zimních, chladných dnů. Ač se samotnému Kingovi tento film nelíbil, dle mého Kubrick tento příběh naopak vylepšil a dodal mu mnohem více mrazivou atmosféru. Už od začátku víte, že rodinná idylka bude brzo narušena a nic nepůjde podle plánu. Hudba v divákovi vyvolává nepopsatelné a celkem sklíčené pocity, jenž se stupňují postupně dějem. Celou dobu jsem byl v napětí a prožíval každou scénu, i tu zdánlivě nevinou. Dovoluji si tento film označit za jeden z nejlepších hororů, protože dokáže v divákovi vyvolat velmi nepříjemné a skličující pocity, což je velkou silnou stránkou tohoto filmu. Pro ten správný efekt je to nejlepší sledovat v zimě, doporučuji.

Na východ od ráje (1955)

Toto je dle mého velmi podceňovaný film, a to hlavně ve spojení s Jamesem Deanem, protože když se řekne jeho jméno, tak si všichni vybaví pouze "Rebela bez příčiny" a na tento jeho herecký počin zapomínají, je to také proto, jelikož Rebel bez příčiny byl velkou ikonou té doby pro mladé. Role Cala Traska Jimmymu sedla naprosto výborně, protože to byl citlivý mladík, kterého James dokázal skvěle ztvárnit, až to vypadalo, že hrál sám sebe a působil velmi přirozeně. James Dean patří k mým nejoblíbenějším hercům, je velká škoda, že zemřel tak mladý, protože právě v této roli předvedl, jak moc velký herec to byl. Film je natočen poutavě a citlivě, bez uražení čtenáře, jenž četl předlohu.

Gauneři (1992)

Skvělý debut, který srší přesně tou klasickou Tarantinovou genialitou - skvělé typické dialogy, vyprávění, i zápletka. Zrovna tento snímek je celkem mnohdy dost opomíjený a velmi nedoceněný, ač dle mého nedosahuje kvality jako Pulp Fiction, je jedním z jeho nejlepších a nejbrutalnějších. Jak už jsem zmínil, vyskytuje se zde Tarantinův vypravěčský um, který je velmi zajímavý a obsahuje celkem klasickou zápletku, která se v jeho filmech vyskytuje. Vždy se nám snaží ve filmech charakterizovat a seznámit nás s postavami, o kterých si vytvoříme nějaký obrázek a pak přijde rána, a my ztratíme všechny iluze o postavě, se kterou jsme se právě seznamovaly. Právě toto mě na Tarantinově filmech velmi baví.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Já z tohoto seriálu mám celkem rozporuplné pocity, jednak kvůli postavě Hannah, která působí dost nesympaticky a vůbec její nutnost se všem pomstít je mnohdy velmi sobecká (jelikož se mstí lidem, kteří byli pouze hloupí puberťáci a neprovedli nic tak hrozného, stejnou měrou jako těm, co jí znásilnili, což je dost hnusné) a celkově působí její postava extrémně naivně, což jsou i ostatní postavy. Seriál se tváří, že se snaží preventivně bojovat proti psychickým problémům, ale naopak se mu to dle mého nedaří a bohužel místo zobrazení vážnosti psychických poruch se zde jedná tak trochu o něco jiného, jakoby snad glorifikaci těchto stavů a honění si ega jedné postavy nad dalšími? Nebudu lhát, některé díly byly zajímavé a napětí sledovat další umí seriál v divákovi vyvolat, postupem času je to ale stále opakovaná a nudná písnička.

Fontána (2006)

Film má úžasnou hudbu a vizuální stránka je naprosto dokonalá ale i přesto mě film zklamal. Film oplývá velkým potenciálem ale bohužel nebyl využit a pro mě tak ztratil hodnotu. Příběh s duchovní tematikou je více než zajímavý a o to víc mě mrzí, že nebyl dostatečně a lépe vyprávěn, působilo to na mě lehce kostrbatě, čekal jsem od toho větší bombu.

Amélie z Montmartru (2001)

Amélie z Montmartru je přesně ten typ filmu, který dokazuje, že i film o ničem může být zajímavý. Tento film mě vždy potěší, zlepší mi den a nikdy mě nezklame. Film má zvláštní uklidňující atmosféru, v srdci Paříže a hlavní představitelka je okouzlující, ač pochopit její duši a její myšlenkové pochody je mnohdy obtížné. Film je možná o ničem ale i tak diváka nutí se nad celým dějem zamyslet a hledat nějakou tu myšlenku, která se zde může vyskytovat, to je dle mého to velké kouzlo.