Případ z Poodle Springs (1998) (TV film)

Takto nejak si predstavujem kvalitný TV film na odľahčený večer zo slušným obsadením. Strašne sa mi páčil dôklad na dobovú atmosféru či už hudbou alebo postavami, presne podľa šablóny. Aj keď musím priznať že som sa vtom stratill veľmi rýchlo keďže postavy moc nepredstavovali a tlačilo to veľmi na zvraty.

Doupě bílého červa (1988)

Riadny úlet, a na európske pomery strašný bizár. Ale mytológia okolo toho červomonštra je naozaj zaujimavá zaslúžilo by si to slušné sfilmovanie bez režiséra na ťažkých drogách.A tie výlevy tej vyšinutej sexuchtivej knažky tomu dokonca dodali silno komický nádych horor ani zďaleka. Jedna* za to rozjebanie upírky napoly zweihandrom ináč splaška.

Armáda mrtvých (2021)

Už z traileru bolo jasné že žiaden Dawn of the dead sa nekoná. Tak očakávania vysoké neboli ale bolo to celkom fajn má to dosť dravú akciu a niektoré postavy si hneď obľúbite. Lenže tu treba spomaliť keďže ich scenáristi buď to hneď zakilujú (niekdo sa inšpiroval Vaskézovou).,alebo nahodia také debilné chovanie že sa mi až normálne nechcelo veriť čo sa tam deje a kukoncu vas ešte aj riadne vytočia (pozdravujem Dragged across concrete). Prúser to určite je, ale nie úplný. Ps To dementne nekonečné dvojtonové hučanie ako soundtrack ktoré je už v každom druhom filme mi strašne leze nanervy no grc.

Nová Kniha džunglí (1994)

Hodnotenie tu zarazilo, jedná sa o naozaj pekný dobrodružný film. Bol súčasťou detstva v ktorom u mňa pravidelne šli VHSky na videu do kolečka aj 100krát medzi nimi aj toto. Nadpriemer v každom aspekte s hudbou Majstra B. Poledourisa ako bonus. Videl som po vel'mi dlhej dobe zas s nejakým otrasným novším dabingom ktorý stál fakt zahovno.

Invaze zlodějů těl (1978)

Skvele herecké zostavenie hlavne Veronica Cartwright je naozaj nedocenená aj celkom pekná tu jej výkon žiaril. Škoda že to malo taký pomalý rozbeh, ale posledná tretina bola naozaj veľmi dusná.Bola plná skvelých nápadov a aj efekty tiež prekvapili.

Most do pekla (1986)

Jedno si povedzme na rovinu Lenzi nieje žiaden sračkár typu Fragasso alebo Mateii aj keď mal pár prešľapov napriek tomu som šiel do toho z istými pochybami. Ale prekvapilo už len prostredie je celkom unikátne Nacistami okupovanú Juhosláviu som teda ešte vo ziadnom filme nevidel. Pobaví tu jasne nebol limitovaný rozpočtom akcia je tu vel'mi dobre zvládnutá mnoho vojenskej techniky, skutočných lietadiel a aj tankov a doto bije uderný soundtrack tradične skvelého Frizziho. Jedná sa o nadpriemer doporučujem.

Ponorka Hunley (1999) (TV film)

Na televíznu produkciu sa jedná o jasný nadpriemer naozaj veľmi dobre zvládnuté či už hudobne,herecky alebo technicky.No a dej samotný je veľmi zaujímavý oboznámi vás z nie moc známou časťou histórie americkej civilnej vojny.

Tusks (1988)

Tak isto ako v o niečo skoršom skvelom In the shadow of kilimanjaro zavítal John Rhys Davies zase na safari aj keď tento krát loví on a nie zvieratá. Tu si strihol zápornú rolu riadne vyšinutého pytliaka. Lacné? áno ale je to celé veľmi príjemne natočené s veľa krásnymi zábermi na krajinu a zvieratá ,pár známymi držkami z iných filmov no a zo super záporákom. Zaujímavé že sa jedná o doslova že neznámi film, bude to najskôr tým ze sa jedná o jediný filmový počin neznámej režisérky tak asi distribúcia nestála za moc.

Na život a na smrt (1998) (seriál)

V porovnani stým čo bežalo popoludní v jednon z vtedy mála slovenských programov bol toto klenot oproti sračkám ako tarzan, pán zverov, baječnym a bohatým, a desiatkam telenoviel. Ale celkom dobre aj obstál ako samotný seriál ktorý priniesol na obrazovky veľa iných postáv zo sveta Mortal Kombat ktoré sme predtým nevideli. Sice to pôsobí občas až moc televízne/študiovo ale skvelé postavy, obstojný herci vymakané bitky to vynahradia. Nadpriemer

Vládci chaosu (2018)

Probeh silný ale čo sa samothej autenticity týka tak kniha Lords of chaos ako námet má od reality veľmi ďaleko a na tom sa aj zhodla vetšina dôležitých postáv skorej Nórskej black metalovej scény ktorý tam naozaj boli . Nielenže odmietli aby bola použitá vo filme ich hudba (čiastočne Mayhem,Darkthrone, Burzum) ale tak isto ich postavy ale tie sa tam dostali ajtak. Takže začujeme len povetšinou hudbu Mayhem keďže oni jediný sa angažovali pri výrobe filmu ( Attilov syn si dokonca strihol scénu kde hrá jeho) aj keď verím že Necrobuther a Hellhammer boli proti. Je vidno že režisér má s filmami veľmi malé skúsenosti zase len bol vybraný koli jeho angažmá v režírovaní videoklipov (U2,Lady Gaga,Rihanna,Beyoncé...) a chvíľkovo ako black metalový muzikant dočasne v Bathory na rok (len ako štúdiový člen). Takže tu máme úplne wtf kásting a výkony hodné porna (Varg) ,aj keď musim uznať že Culkin si svoje odohral veľmi slušne. Ten to zachraňuje od odpadu ako aj pár slušných scén, Mayhem naživo, domová párty, Dead a jeho samovražda scény v Helvete obchode. Zbytok je úplne prepalený spolu aj z prstu vycucanými koninamy z knihy, milostná linka,Vargove výlevy, emočný koniec.