2 $ocky (2011) (seriál)

1. série Po půlsezóně jsem hodně spokojenej, pokud to udrží nastolenou laťku, tak to bude bomba a skok ještě nahoru. V žánru komedie je to letos největší pecka. Dvojice servírek se mi velice zamlouvá, hlavně jejich kontrast mě baví. Nejlepší vtipy vznikají právě z jejich rozdílnosti. Doufám, že se jim bude dařit i dál a dočkáme se jejich vytoužené pekárny. Super seriál, opravdu a kouzlo spočívá nejen na hlavní dvojici, ale i na vedlejších postavách. A tak to má být. A je jedno jestli je to Earl, Han nebo Sophie. Všichni jsou perfektní. Přesto je, ale zastiňuje Oleg a jeho hlášky. To je snad nejvýraznější vedlejší postava roku. *** 2. série Do druhé série už jsem šel s jistotou, že je to jeden z těch nejvtipnějších sitcomů, které se v současnosti na obrazovce vyskytují. Max a její hlášky jsou dokonalé, Caroline a její zhýčkanost taky baví, připočíst ještě malého Hana, hláškujícího Earla a skvělého Olega a výsledný mix je vážně vynikající. V této sérii holky šly za svým snem, který se jim úplně nevydařil. Ale jak to tak bývá, kde se zavřou dveře, tam se otevře okno a já jsem s napětím očekával další sezónu. 90 % *** 3. série I když jsem si na začátku série říkal, že holkám trochu dochází šťáva, tak mě nakonec opět přesvědčily o tom, jak moc jsem se mýlil. Přišlo prodávání v okénku, ale vtipů určitě neubylo. Tento mix funguje pořád stejně skvěle, a dokáže pobavit i to když Max studuje "cukrářskou" školu. Nemůžu si vynachválit rasistické vtípky Earla a sexuální narážky Olega. Užil jsem si třeba i hostování Lindsay Lohan. Momentálně patří 2 Broke Girls mezi mé nejoblíbenější sitcomy. Jsem zvědav na to, co přijde příští rok. 90 % *** 4. série Počtvrté a pořád je to zábava. I když je fakt, že se občas až moc tlačí na pilu, například Max mi přijde někdy až zbytečně sprostá. Ale co, tohle k tomu asi prostě patří. Tahle série se kromě Max a Caroline zaměřila hlavně na Sophii a její svatbu s Olegem, která byla také zároveň velkým finále série. Vsuvka z podniku High rozhodně byla oživením, ale mám radši holky, když se snaží o svůj vlastní podnik. Holky a jejich příběhy z bistra mě pořád baví a těším se i na další sérii, ale určitě co zlepšit. Třeba Earl a jeho skvělé hlášky byly letos výrazně omezeny. 80 % *** 5. série 2 Broke jsou i po letech pořád vtipné a to je vzácnost. Tentokrát je hlavní náplní snahy Sophie otěhotnět a fakt, že Max si najde vážného přítele. Ano, jistě, holky se ještě snaží prorazit se svým nápadem a vypadá to, že budou mít i nějaké peníze. Doufám, že se takhle bude dařit i za rok. Já se na ně zase budu těšit. *** 6. série Je to tady, seriálu opravdu začíná docházet dech. Že je trapná Caroline, na to jsem si za ty roky docela zvyknul, ale že se to začíná dít i Max je až nepříjemné zjištění. Letošní zápletky (Max & Randy, Baby Barbara a film o Caroline) nepatří k těm nejpovedenějším a začínám mít pocit, že je čas trápení ukončit ještě předtím než se to stane nesnesitelné. Nechápejte mě špatně, 2 Broke si pořád rád pustím, ale už to není to, co to bývalo...

Nová holka (2011) (seriál)

1. série Jeden z mála seriálů, který chytnul i přítelkyni, takže o důvod víc proč ho sledovat. Navíc je to vtipný. Jess je správně praštěna a její spolubydlící se s přibývajícíma dílama taky pěkně rozjeli. Do konce série jsem si stihnul Jess hodně oblíbit, mezi letošními sitcomy vládne společně se servírkama z 2 Broke Girls. A postupem času i spolubydlící baví víc a víc. Ale pomyslnej kousek k dokonalosti mi pořád chybí, třeba příští sezónu. Ale jedno se upřít nedá a to chytlavá úvodní znělka... *** 2. série Ve druhé sérii už mě měla tahle partička v hrsti a na každou epizodu jsem se hodně těšil. Oni jsou totiž tak skvěle zvláštní a divní, že není těžké si je oblíbit. Podobná partička se totiž v televizi neobjevuje. Série měla vyvrcholit svatbou, ale přesně podle předpokladů to všechno nakonec dopadlo jinak než jak si představujeme ideální svatbu. *** 3. série Na třetí sérii jsem se znovu těšil a to hodně. Po ní můžu s klidným svědomím říct, že patří momentálně mezi nejlepší sitcomy v americké televizi. V této sérii se navíc vrátil Coach, jehož postava mě baví a příjemné oživení byla i návštěva Jessiiny sestry. Kromě toho se taky dal dohromady pár Nicka a Jess, aby se v závěru znovu stihl rozdělit. Už se nemůžu dočkat dalších divokých příběhů, které si pro nás připraví. *** 4. série Stejně jako u předchozí série jsem se skvěle bavil. Tahle partička sice nesedne každému, ale pokud se vám líbí, tak s ní asi jen těžko přestanete. Některé díly jsou neskutečně narvané a bavil jsem se od začátku do konce a některé díly jsou o něco slabší. Celkově jsem však pořád spokojený víc než dost. Velká škoda je, že nás po čtvrté sérii opět opustí Coach, protože jeho postavu jsem měl rád. Skvěle zapadl a myslím, že mi bude chybět. I tak se ale těším na další skopičiny v podání Schmidta, Nicka, Jess, Cece a Winstona. *** 5. série Pátá série a oni mě pořád baví, nebudu tvrdit, že víc, ale pořád stejně hodně. i když tentokrát byla série jiná než předtím a to hlavní díky skutečnému těhotenství Zooey. Kvůli tomu se vysílala až později (začala v lednu) a ke konci série měla dokonce dvojité epizody, které dobře zafungovali hlavně i při rozlučkách se svobodou a při svatbě. Navíc tam samotná Zooey několik epizod nebyla a nahradila jí nová postava v podání Megan Fox. Hlavní náplní téhle série každopádně byla svatba Schmidta a Cece, která se na konci odehrála a cesta k ní byla lemována povedený epizodami a vydařenými vtipy, takže já jen doufám, že v tom budou pokračovat i za rok. *** 6. série Ani New Girl už po letech možná není tak vtipná a dobrá, jako kdysi. Jenže si nemůžu pomoct a pořád mě baví a chci další epizody. Parta kolem Jess má své kouzlo a i dvě nové postavy (Megan a Aly) se do ní docela dobře dokázaly začlenit. Příběh by určitě ještě mohl pokračovat a s jistotou lze říci, že má kam. Na druhou stranu vyústění téhle série vyznívá jako zakončení seriálu a vlastně bych se vůbec nezlobil, kdyby se o konec seriálu nakonec jednalo. 7. série Závěrečná a rozlučková série New Girl, která nám dopřála ještě pár posledních vtípků se známou a oblíbenou partou. Na Jess, Nicka, Schmidta, Cece a Winstona budu po letech vzpomínat jen v dobrém, bavily mě celou dobu a i když se možná časem trochu okoukaly, tak nikdy neklesly na laťku, kdy by se z nich stal nudný a nekoukatelný seriál, za což jsem rád.

Mravenčí polepšovna (2006)

Normální pohodová animovaná pohádka z mraveniště. Samozřejmě že Život brouka je mnohem lepší, ale i na tohle se nechá dívat a místy je to i vtipný, hlavně pro mladší generaci.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Jeden z mála českých produktů označených nálepkou talk-show a zároveň ovenčen více než koukatelnou a poslouchatelnou úrovní. To se v čechách moc často neděje. Hlavně Jan Kraus si přinesl úžasnou formu a baví. Protože to co tam svým hostům provádí je parádní. Jako příklad za všechny díl, kdy rapoval s Rytmusem. To jsem se vážně nasmál. nesleduju pravidelně, ale když vidim, tak se většinou bavim.

Krásná pokojská (2002)

Tahle ohraná věc už se pomalu zařadila mezi stálice televizních stanic během Vánoc. Neni to nic hroznýho, ale ani začná velká hitparáda. Hlavní problém mam s Lopezkou (ostatně jako pokaždý, když jí vidim), protože když zaberou její zadek, tak neni vidět nic jinýho. :) Taky nevim proč se to jmenuje Krásná pokojská, protože na to by potřebovali jinou herečku, s Lopez to nejde

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Občas zajímavá sonda do idiocie českého národa. A za tu výdrž, protože to už běží takovejch let. Jednou za čas se to dá, ale věřim tomu, že Krampol se tam musí za ty léta už strašně opakovat.

Expozitura (2009) (seriál)

Na to, že jde o novodobou českou kriminálku je to v pohodě. Dokonce příjemně houstne atmosféra se závěrečnýma dílama. A postava Dana je velice zajímavá. no holt české podsvětí a korupčí prostředí. Věřim tomu, že případy jsou ze skutečného života. Takže Expozitura se dá

Bastardi (2010)

Bože, to snad ani neni možný. Takovýhle věci se vůbec můžou točit? Tohle neni označeno všudypřítomnými slovy rasimus a diskriminace? Kolik tvůrců je teď ve skutečnosti pohřešovaných? Jestli to takhle opravdu vypadá na našich školách. To jsem vážně tak naivní, když si myslim, že je to pořád jako před pár lety. Možná o trošku horší. Jenže tohle. Proč jsem se na to vlastně koukal? Asi proto aby mě to vytočilo. A abych nezapomněl toho Rytmuse by měl někdo zakázat.

Terra Nova (2011) (seriál)

No abych pravdu řekl, čekal jsem od toho víc, ale taky jsem mohl dostat mnohem míň. Nejvíc mě baví Taylor a oblíbil jsem si dvojici Reynoldse a Maddy. Za to mam problém s postavou Joshe, toho bych nejradši vzal a nakopal do prdele, protože se chová jako idiot. Nevim jak ostatní, ale já v tom nehledal Avatara ani Jurský park, takže jsem byl docela spokojenej, tak na 70%. Tak hrozný jak se píše tady to zase není. Jsem zvědav jestli to dostane druhou sérii, nahrávka na konci na to byla. Sice zrušeno, ale třeba to Neflix či někdo jinej oživí.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Po první sérii se dá prohlásit, že to upoutalo mojí zvědavost. Když už se to porovnává s Heroes, není to tak návykový, ale i tak to upoutá. Postavy jsou zajímavý, schopnosti taky. Nejvíc si u mě šplhnul 4 díl, kdy se řešil Buttefly effect. Jen je to na můj vkus až moc sprostý, jediná výtka. Jenže k tomuhle to patří, přeci jen ta skupina nejsou úplný svatoušci. 75% *** Druhá série se opět předvedla v dobrém světle, opět mě nejvíc bavil díl číslo 4, videoherní. A miluju ten přízvuk co má Kelly. S hodnocením jdu ještě o trochu výš - 80% a uvidíme co nabídne další série. *** Tahle série je pro mě zatím to nejslabší co Misfits nabídlo. A rozhodně to není odchodem Nathana, protože myslim, že Rudy ho dokázal nahradit. Jde spíš o to, že ty díly ze začátku stojí za prd a navíc jim chybí už ty zajímavý schopnosti. Ty nový za nic nestojí. Najde se sice pár lepších dílů jako Naci, Zombie a Finále, ale většinou mě to nebavilo jako předtím. Na konci se nám kruh uzavřel a přijdeme o další dvě osoby. U Alishy bych to pochopil, protože stejně nedostávala moc prostoru. Škoda bude Simona, ale díky finále to vlastně jinak nešlo, aby to do sebe krásně zapadlo. 60% *** Nezadržitelný pokles pokračuje a ani nového postavy ho nezpomalují. Ten novej kluk, kterýmu jsem za celou sérii nepřišel na jméno je absolutně tragickej. Nová holka Jess je sice o něco lepší, ale taky to není žádnej zázrak a když k tomu připočtu ještě Abby coby náhradu za Curtise, tak mi z toho ve finále nevychází nic extra zajímavého. Příběh umřel úplně, teda pokud jím neměla být ta příšerná linka s barmanem Alexem. Navíc značně vyměknul i Rudy. A co hlavně, hlavně už se vůbec nepoužívají schopnosti, i když je má každý a většina z nich stojí za prd. Tentokrát mi opět utkvěl 4 díl, ale hlavně protože mě naštval. Nemám rád, když někdo někdo ubližuje morčatům. A to finále, pro boha, co to bylo? 50% a obávám se, že tohle byla moje poslední série, i když nerad opouštím seriály. *** Nakonec jsem se přeci jen přesvědčil k tomu, abych se na poslední sérii podíval. Sám sobě jsem poručil, že to nesmím brát jako "TY" Misfits, ale prostě jako něco jinýho a překvapivě to fungovalo. Poslední série pro mě tak určitě byla vylepšením oproti té předchozí. Překvapivě nejvíc mě bavil probační. Jinak je samozřejmě nejzajímavější Rudy, jak originál tak i Rudy 2. Úplné finále mi sice nepřišlo jako nějaký velký zázrak, ale jsem s ním docela spokojen. Takže mu nakonec udělím smířlivých 70 % A mimochodem Nathan byl fakt kokot a mě ani trochu nevadí, že ho nahradil Rudy, v tom problém nebyl.