Hvězdná pěchota (1997)

Jednu dobu už mě tenhle film nebavil, protože běžel v televizi tak často, že jsem věděl úplně přesně co se tam bude dít. Casper Van Dien je tady fakt dobrej, takže nechápu proč skončil jako herec céčkových filmů. Navíc pobaví i Neil Patrick Harris v roli vědátora. Na to má vliv samozřejmě jeho pozdější úspěch. I příběh je dobrej, i když jak jsem slyšel s knížkou nemá moc společnýho. Brouci prostě jednou za čas víc než jen pobaví.

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Jako malej jsem měl tenhle film strašně rád, protože je to pro mě jeden z nejlépe fungující buddy akčních filmů. Dolph i Brandon tady totiž hlásí jako o život. Nejvíc mě dostává scéna z lázní, kdy Dolph říká Tagawovi "a taky jsem slyšel, že ti nestojí." Takových skvostů je tam, ale víc. Navíc se mi strašně líbí úder Dolpha v bistru na začátku, kdy složí dva soupeře najednou. Jednoho rukou vpřed a druhýho nohou vzad. Baví to, baví.

Megapiraňa (2010) (TV film) odpad!

Co člověka vede ke sledování takového skvostu? Prozradim, recese, dva spoluhráči a flaška rumu. Snažim se, opravdu se snažim najít něco, co na tom bylo k zapamatování. A jediný co mě vlastně napadá, je to, že jsou tam použitý stejný zaběry jako v Megasharkovi. Treasure Island Rulez. A jestli jsem Megažralokovi a obří chobotnici dal jednu hvězdičku, tak tohle je zhruba tak o tři až čtyři slabší. A ty hlášky, z těch snad ani nebudu moc usnout. Tohle byla opravdu ztráta času.

Živý terč (1993)

Jean Claude v jedné ze svých nejlepších rolí. Já si teda pamatuju i rozhodně lepší. Ale tady zas má parádní záporáky, protože takový ksichty jako Henriksen a Vosloo se jen tak neviděj. A jo, to finále, je přesně to, co se líbilo na filmech v 80-tých letech. Jo a děda s placatkou na konci taky patří ke klasikám.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Tohle je koukatelný opravdu jen po několika pivech a s flaškou rumu na stole. Největší zábavu je totiž počítat výskyt různých lokací, nebo prostě jen počítat kolikrát se tam ukáže záběr na levé oko chobotnice, nebo zrcadlově na pravé. Opakování záběrů určitě zabaví. To jsou hlavní taháky toho filmu. Tohle prostě je tak špatný, že i hlavní hvězda - Lorenzo Lamas se tam radši ukáže až po půl hodině. A když zjistí jaká je situace, tak překříží ruce, párkrát zahlásí a tím končí. Jo, za ty peníze bych to taky hrál. Ale je to třeba vidět, už jenom kvůli tomu jak žralok vyskočí a skousne letadlo nebo si pochutná na Golden Gate. To jsou scény, které se zapíšou do historie, protože jak tohle může někoho napadnout. Jenže ani chobotnice se nenechá zahanbit, když si podá ropnou plošinu nebo si pohrává s ponorkou. A závěrečný souboj, kdy je chobotnici ukousnutý chapadlo, dokonce dvakrát (zrcadlově jak jinak), je slabší než jsem čekal. Já pořád doufal, že Lorenzo nahodí skafandr, vezme harpunu, vydá se na lov a oba je oddělá. No, řekněte, tady by to ani nepřekvapilo ne?

Gamer (2009)

Tak teda nevim, jestli si chcete přijít na dávku nechutnosti, perverze a bizardnosti, tak ano, to jste tady správně. Ale jinak, jinak nic moc. Dexterovi slušela role slizkého a uchylného záporáka. S trochou nadsázky by se dalo říct, že jedna hvězda je za Sweet Dreams a druhá za Bad Touch, protože ty opravdu pomáhají. A jinak abych nezapomněl - Bizardnost, Perverze a Nechutnost.

Kravaťáci (2011) (seriál)

1. série A konečně je to tady, po Barneym se vylíhli další povedený kravaťáci. Opravdu jsem nečekal, že si z první série udělám víkendovou záležitost. Ale ten seriál má v sobě něco co mě nutilo koukat se dál a dál. Možná to, jak dobře působí, na konci každý epizody jsem z toho měl takovej příjemnej pocit. Sakra ten Mike má takový štěstí, že se o něj přetahujou takový dvě ženský. Jak Jenny tak i Rachel jsou perfektní, nevím, který fandit. Taky Rick Hoffman má úžasně slizkou roli, takovou aby pohledal. Navíc kdo by nechtěl mít sekretářku jako je Donna? A takhle dobrej závěr série už jsem nezažil nějakej ten pátek. Jenže to čekání... Pokud to bude pokračovat v nastoleném trendu tak není pochyb o tom, že tomu přidám i pátou hvězdičku. *** 2. série Vyplatilo se, čekání bylo sice vlastně tak trochu na nic, ale to nevadí. Protože tenhle seriál nemá jedinou chybičku. Stanice USA Network boduje a zařazuji ji na vrchol svého listu, neboť nemají jen Psych ale i Suits. Celá skupina je dokonalá, Harvey s Mikem a jejich úžasné špičkování, neuvěřitelný a nevypočítavý Louis, nádherná Rachel a perfektní humor. To vše zabaleno do opravdu unikátní sítě narážek, intrik a podrazů. A hlavně Harvey má k ruce tu nejdokonalejší ženu. Kdo by nemiloval Donnu? Její postava je bez jediného nedostatku a navíc je to krásná žena. První část série se zabývá soubojem ve vedení firmy a Daniel Hardman je prvotřídní osina v místě, kde záda ztrácí slušné jméno. Na přelomu série přichází ten velký boj a každý něco získá, ale i ztratí. A druhá část rozhodně není slabší a končí dokonalou hrou mezi Harveym, Jessicou a Darbym. A vztah Rachel a Mikea, pánové, k tomu se dá říct je to, že konec opravdu stojí za to. *** 3. sérieTřetí série je trochu jiná, protože se postavy někam vyvinuli a musí řešit důsledky toho, co udělali dřív. Ani náhodou to však neznamená, že je snad horší než ty předchozí. Co se týče kvality, tak ta je pořád na stejné úrovni. Je jedno na kterou postavu se zaměřím, protože jsou všechny skvělé. Jestli něco na USA Network umí, tak udělat tým, který prostě budete mít rádi. (Opět musím odkázat na již ukončené Psych). Tentokrát dojde i trochu víc na vztahy, řeší se nejen Rachel a Mike, ale i Harvey a Scottie. Konec přinese opět zajímavou hru plnou přesně těch kliček a triků, které máme na tomto seriálu rádi. Jsem zvědav, kam se posunou v příštím roce, protože nepochybuji, že bude a bude opět zajímavý. *** 4. série První polovina čtvrté série a jako vždy i tentokrát to stálo za to. Dočkali jsme se přetahované mezi Mikem a Harveyem při které se kličkovalo ze strany na stranu a každý se snažil překonat toho druhého. Do hry vstoupilo několik nových a skvěle obsazených postav. Sedli mi sem všichni, ať už Eric Roberts, Brendan Hines nebo Neal McDonough. V závěru to chvilku vypadalo na opravdový odchod Louise Litta ze scény, ale v okamžiku kdy už jsem mu skoro zamával na rozloučenou se Louis pochlapil jako nikdy předtím. Jsem zvědav, co přinese druhá polovina ve firmě Pearson, Specter & Litt. A jako obyčejně ani tentokrát Suits nezklamalo, i když jsem čekal možná malinko víc a větší posun kupředu. *** 5. série Suits mě prostě pořád baví, a to i přesto, že je možné namítnout (a možná i pravdivě), že s přibývajícími sériemi kvalita uvadá. Jenže pokaždé, když se objeví ta "modrá" znělka, tak mám vždy na tváři úsměv a těším se na to, co bude následovat. Mimochodem znělka Suits je jedna z mála, kterou nepřeskakuji. Nemůžu se však zbavit dojmu, že se motáme v kruhu. Řeší se "nepřátelství" mezi Harveyem a Louisem, stejně jako svatba Mikea a Rachel, to že je Mike podvodník a taky snaha zvenku převzít firmu. Je třeba se někam posunout a tyhle věci nechat za sebou. V polovině série opět svitla naděje, že by se to mohlo stát... A přesně to se stalo, druhá polovina se zaměřuje na soudní proces s Mikem a fakt jestli bude usvědčen jako podvodník. Vzhledem k tomu, co všechno se stalo, tak věřím, že v další sérii nás opravdu čeká posun někam jinam a jsem zvědav, co si pro nás tvůrci vymyslí. 6. série A přichází neprobádané teritorium. Co naplat, Suits mám rád a rád mít budu, i když mají své chyby. Ne snad, že by mě nebavil příběh a využití vězeňského prostředí, ale jsou věci, které mi tam úplně neseděli. Chápu, že bílé límečky mají volnější vězeňský rytmus, ale rozhodně to tam nebude jako průchoďák, který si můžete opustit, když si zamanete. A tak zatímco Harvey usilovně pracuje na osvobození Mikea, tak Rachel a Jessica rozehrávání případ, kde jde doslova o život a Luis hledá lásku svého života. Budou mít nakonec dost času, aby zachránili firmu? Jisté je to, že po podzimní finále se opět dost změní, protože přihrálo něco nečekaného a jsem zvědav, jako obvykle na to, jak to bude pokračovat. Druhá polovina se pak vyrovnává s odchodem jedné z postav a napravuje způsobené škody. Daří se a k nové sérii je našlápnuto slušně. 7. série Nakonec se ukázalo, že i sedmá série je rozlučková. Jako obvykle jde o osud firmy, ale tentokrát se hodně příběh zaměřuje na Mikea a jeho vnitřní souboj o tom, koho chce zastupovat a to se nakonec ukáže být jeho cestou ven. I když Mike a Rachel museli z příběhu odejít hlavně kvůli osobnímu životu herečky Meghan Markle, tak tahle linka se nakonec ukáže být docela funkční a nevypadá uspěchaně, za což si tvůrci připisují plus. Osobně jsem čekal, že bez této dvojice už seriál dál pokračovat nebude, ale nakonec bude ještě minimálně jedna série. A i když už Suits nejsou tak skvělá televizní zábava jako před pár lety, tak jsem pořád dost zvědav na to, jak se s dalším velkým odchodem poperou, protože pro mě byl tenhle příběh hlavně o přátelství Mikea a Harveyho. 8. série Příběh Suits dokáže pokračovat i po odchodu některých hlavních postav, ale už nikdy nebude takové, jak jsme si to zamilovali. A je úplně jedno, kdo se je pokusí nahradit, protože nové hlavní postavy nejsou žádní herečtí zelenáči. Osobně mě sice nebavila Katherine Heigl (Samantha), ale uvítal jsem Dulé Hilla (Alex) i větší prostor pro Amandu Schull (Katrina). Tvůrcům však dochází, že už jsou opravdu u konce s dechem a nemohou pokračovat do nekonečna, takže to za rok uzavřou posledními deseti epizodami na které se určitě s chutí podívám. Protože i když Suits ztratil něco ze svého kouzla, tak mě pořád baví sledovat. 9. série Páni, devět sérií a příběh je u konce. Rozloučení bylo dojemné i napínavé a rozhodně mu prospělo to, že se vrátil Mike. Přeci jen on a Harvey byli vždy hlavními tahouny seriálu. Možná, že seriál neskončil na úplném vrcholu, který zažíval před pár lety a před odchody původních postav, ale skončil důstojně. A tak si rozhodně zaslouží, aby se na něj vzpomínalo v dobrém.

Zrození Planety opic (2011)

I když bych to chtěl strašně moc strhat, tak musim uznat, že ten film je dobrej. Nikdy jsem neviděl žádnou z planet opic, vždycky mi stačila jen a pouze upoutávka v televizi aby mě to odradilo. Tohle všichni vychvalovali, tak jsem se musel hecnout a kouknout na to taky. Je fakt, že ten film je zajímavej a není tak temnej, jak jsem si ho představoval. Taky potěšil Franco. Přesto se z Planety opic asi nikdy nestane série, bez které bych to prostě nepřežil.

Apollo 18 (2011)

Docela jsem byl zvědavej na kamerový horor z vesmíru. Jedna věc je fakt, atmosféru to docela mělo. Ale taky spoustu věcí co mi vadily. Hlavně za začátku mi strašně vadil ten dokumentární rámec a zvuk. nevim jestli se to pak zlepšilo nebo to já přestal vnímat, nicméně potom už mi to nevadilo. Po dlouhém době film, který je "založen na pravdě" a já měl na konci nutkání zjišťovat, jak to doopravdy bylo. Takže vlastně je to úspěch, i když trailer mě nabudil moc.

30 minut nebo méně (2011)

Škoda, původně jsem se na to těšil, ale Mcbride a humor, kterým se prezentuje mi prostě nesedí. Na Jesse (po Zombielandu a Social Network) jsem byl docela zvědavej, ale tady mi nepřišel nic moc. Je to prostě taková tuctová komedie, kde se každej snaží přechcat každýho. Na druhou stranu se nedá říct, že to nudí. Uteče to rychle a pořád se něco děje. A občas přijde i dobrej fór. Navíc úvodní song od The Hives se mi taky líbil