Machři (2010)

Na sandlerovku mi tam přišlo překvapivě málo nechutnejch vtipů, i když se to tomu úplně nevyvarovalo. Tohle osazenstvo u mě vlastně dosáhlo maxima. Víc z toho vytřískat ani nešlo. Jinak je to průměrnej film, přesně takovej, u kterých si už za hodinu nepamatujete o čem byl.

Vyměřený čas (2011)

Tak na tenhle film jsem byl zvědavej jako na máloco, dokonce se mi prvně stalo, že jsem šel do kina na opravdovou premiéru (první den vysílání). A rozhodně nejsem zklamanej, sice jsem očekával trochu víc akce, ale tenhle svět se mi líbil. Protože to přichází s originální myšlenkou. Navíc i obsazení bylo perfektní, asi nejlepší byl Cillian Murphy v roli správce času. Ale i ústřední dvojice byla hodně sympatická, jen by mě zajímalo jak se Amandě běhalo na těch podpadcích. Justin v roli novodobého Robina Hooda mi nevadil a otevřený konec se mi vysloveně líbil. Škoda jen, že jsem čekal trochu větší akci, trochu větší spád, protože kdyby ne, tak bych byl nadšenej. Takhle jsem jen velice potěšen, třeba pomůže další projekce. Celkově jsem rád, že pořád existujou věci, který mi připadají originální. A ještě k tomu světu, nechtěl bych platit časem. *** Postupem času jsem dozrál ke zlepšení hodnocení.

Zápisník jedné lásky (2004)

Je vidět, že Ryan se dobře ukázal už před pár lety (přesto si ho nejlíp pamatuju ze Vzorce pro vraždu), a ne až teď. A když se k němu přidala i Rachel, tak se vlastně divim, proč jsem to neviděl už dřív. Takže příjemná romantika, která dobře utíká. Rozhodně nadprůměrná, ale díky tomu, že se tam vlastně všechno zdá, že už jsme to viděli, tak to není úplně na vrcholu. Přesto silný čtyři hvězdičky.

Honey 2 (2011)

Tak to teda nic moc. Já vim, že tomu nerozumim, ale co to bylo? Většinou u podobnejch filmů závidim, že něco uměj, ale tady? Tady neni co závidět, hlavní hrdinka si akorát hraje na drsnou a nic z toho. Že to bylo od začátku jasný, co se bude dít a jak to dopadne, to už mě u takovýho filmu nevytáčí. Tohle jsem si nepouštěl kvůli originalitě. Aspoň, že v těch posledních pár minutách přeci jen předvedli něco zajímavějšího, ale ani tak to nebyl žádnej zázrak. Z toho předposledního vystoupení by měl Tron radost. Podprůměr, a co je horší i ve svém žánru.

Zprávy TV Onion (2008)

Film začíná opravdu dobře, skvěle jsem se bavil, ale s přibývajícími minutami se bohužel humor vytrácí a nuda zvětšuje. Nejlepší okamžiky jsou Armed Gunman, Cockpuncher a Melissa Cherry. A hlavně Steven Seagal coby Cockpuncher má ultra vtipnou roli.

Čtyři pokoje (1995)

Průměrnej film, u kterého mi kupodivu nejvíce sedla povídka od Rodrigueze a od Tarantina. Což je zvláštní, protože jinak mi moc neseděj. První dvě povídky byly o dost slabší, což je škoda. A v první mi navíc vadila ta animace. Pokud by byly všechny stejně kvalitní, tak bych šel s hodnocením i o něco výš, ale bohužel. A Tim Roth mi přišel, hlavně ze začátku, že děsně přehrává.

Melancholie (2011)

Tenhle film je natolik hutný , náročný a depresivní, že jsem byl rád, že je rozdělen na dvě části. Musel jsem si mezi nima dát pauzu, protože obě najednou bych nezvládnul. Je fakt, že deprese z toho přímo kape, jenže to mi asi úplně nestačí. Stejně tak jako je úvod naprosto skvělej, jen jsem ho prostě ve filmu nečekal. Zemi zníčil dobře. Poprvé jsem se podíval na film von Triera a myslim, že s dalším nějakou dobu počkám.

Habermannův mlýn (2010)

Habermannův mlýn je jeden z těch filmů, které nejenže nastiňují nepříjemné otázky, ale hlavně nám ukazují nepříjemné vlastnosti. Dav opravdu udělá cokoliv a inteligence v tu chvilku nehraje žádnou roli. Můžu být jedině rád, že jsem tuhle dobu nezažil. Dokud jsou pro nás tyhle nepříjemné filmy anonymní, tleskáme a děláme jak je to všechno špatně, všechno odsuzujeme. Mám tím na mysli různé genocidy v Africe, rasismus a podobné. Jenže tenhle je z Čech, takže se na konci tohohle filmu člověk prostě musí stydět o to víc. Vyvolává to takové zvláštní pocity. Končim s tím, že budu nadávat na český filmy. Jen si prostě musim líp vybírat. Protože herci jako Roden, Hrušínský nebo Holub hrajou skvěle, stejně jako jejich němečtí kolegové a kolegyně. Navíc Waschke mi celou dobu připomínal Michaela Fassbendera. Díky zdejším komentářům jsem si musel vyhledat, co jsou to postsynchrony, když na to každej nadává, jako kdyby to byla ta nejdůležitější věc v tom filmu.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Konečně se dostávám k jednomu ze sitcomu, který si mi dlouho vyhybal. První série je od toho, abych si přivyknul humoru a stylu vypravění. Přece jen ty myšlenkové pochody JDho a dohrávání situací do absurdna nejsou úplně častým jevem. Taky si musim roztřídit postavy. Abych došel k závěru, že ty vedlejší jsou dokonalý. Dr. Kelso, Údržbář nebo Jordan. Samostatnou kapitolou je pak Dr. Cox, to je neskutečná postava, dokonalá. A třeba takový hostování B. Frasera je taky dobrý. *** Ve druhé sérii už jsem zvyklej na to co mě čeká. Zatim je to dobrý. I díky tomu, že ubylo výletů do JDho hlavy. Opět pobavilo hostování Heather Locklear, Ryana Reynoldse a hlavně Amy Smart. Jo a ještě mě bavila alternace v úvodní znělce. *** Ve třetí sérii se mi opět povrdilo to co jsem věděl z těch předchozích. a to, že tomuhle seriálu vládnou hostující hvězdy. Tentokrát se nám předvedl hlavně Michael J. Fox a Tara Reid. Ve které si JD připsal další povedenou přítelkyni. Jinak se třetí série motala taky hodně kolem svatby Turka a Carly. Jen doufam, že se k Elliot už JD vracet nebude, začíná se to zajídat. *** Ještě pořád to jde. Pořád se bavim., i když se tvrdí že kvalita jde dolů. A hodně pomáhají hostující hvězdy, protože obsazení Heather Graham, Julianny Margulies, Matthewa Perryho nebo Colina Farrella stálo za to. Na můj vkus se to moc motá kolem Carly a Turka. Ženské osazenstvo (Carla a Elliot) mi celkově dost vadí. Končí nám to odchodem Elliot i JD, z nemocnice a z bytu. Však oni se přizpůsobí. *** Pátá série už tolik nepřihrává hostující hvězdy, i když na konci se ukáže aspoň Elizabeth Banks. Celou sérií se táhne těhotenství Carly a Turka, ale nakonec věta jsem těhotná zazní tolikrát že ztratí význam. Docela fajn je postava Keitha, nové JD nemesis. Každopádně v této sérii je více dramatu než předtim, alespoň na mě to tak působí. *** V šesté sérii je pěkně vidět jak tvůrcům "pijou krev" ostatní seriály, hlavně ty lékařský. A to je dobře, protože narážky na Chirurgy, napodování House nebo vtípkování na úkor Rachel a Rosse je vtipný. Rozhodně tomu nepadá úroveň a pořád to dobře baví. Problémy z minulé série se elegantně vyřešili. Ale za konec by zasloužili facku, přesně tohle už jsem nikdy nechtěl vidět. *** Zkrácená sedmá série nám přinesla hlavně jednu změnu a to odchod Kelsa, uvidímě jestli to bude na škoda nebo ne. ale já si myslim, že mi bude chybět. Jinak se tam nic moc neudálo. *** Tak on nám Kelso neodešel. Byla nám připravena osmá a loučící se sezona. Tak strašně nemam rád, když jsou ty konce takhle emoční. Je to dobrý neztratilo to nic ze svého kouzla ani v téhle sérii. I když už se rozloučili, tak je ještě devátá série, kterou všichni odsuzují. tak jsem zvědav. Ale stejně to loučení bude muset přijít a bude mi chybět JD, Turk a Cox, ale i Kelso, Údržbář a jeho braintrust. *** Všechno jednou končí a stejně i Scrubs, ale nezoufám, si. Díky tomu mohl začít Bill Lawrence s Cougar Townem. Tahle série už stejně byla navíc. Nefungovala jako ty předchozí. Možná by jí bylo líp jako samostatnému seriálu. I tak jsem poměrně spokojenej, mohlo to dopadnout mnohem hůř.

Senna (2010)

I když považuju formule za jeden z nejnudnějších sportů vůbec, tak se mi tenhle dokument líbil. Dokument, který je pořízen jen a pouze z dobových záběrů. Rozhodně nejsem fanoušek, ale i mě něco řikají jména Prost a Senna. Teď mi řikají ještě o trochu víc. Slzička na konci ukápne i přesto, že jasně víte o čem to je a co se stane. Sice mě to chytlo, ale možná i díky sportu samotnému zas ne až tolik.