Warrior (2011)

Na pět to nakonec není, ale. Po Fighterovi jsem si říkala, z čeho pramení tak vysoká hodnocení a čím může ještě Warrior překvapit. Nejde ani tak o překvapení, film je prakticky velké klišé, ale o umnou výstavbu charakterů, s nimiž se během filmu propojíte a soucítíte s nimi, výborné herecké výkony hlavní mužské trojice, hlavně Hardy je ultimátní magor, šikovně nasnímané napínavé souboje a správnou hudbu či ticho, když je třeba.

Půlnoc v Paříži (2011)

Velmi příjemná návštěva a oslava Paříže, šikovně obsazená (nostalgicky filosofující Wilson, nepříjemná McAdams, typicky francouzská Cotillard, odporný Sheen, z dávných idolů mi utkvěli hlavně Hemingway a Dálí). Výměna se surrealistou Rayem: "It sounds so crazy to say. You guys are going to think that I'm drunk, but I'm from the future. - Exactly correct. You inhabit two worlds. So far, I see nothing strange." A později Man Ray: A man in love with a woman from a different era. I see a photograph! - Luis Buñuel: I see a film! - Gil: I see insurmountable problem! - Salvador Dalí: I see rhinoceros!

Den zrady (2011)

Standardní film o zákulisí politiky/ politické kampaně, který ničím nevyniká. !SPOILER! Jednu pointu filmu, že politika je špinavá, i když se to běžný občan nedozví, jsme viděli mockrát. Docela zajímavé jsou dvě možná vyznění filmu podle toho, co by postava Goslinga udělala po závěrečném střihu- druhá pointa filmu je o proměně člověka a teď záleží, kterým směrem. Tak či tak, v daném kontextu byla Goslingova postava neúměrně naivní, a za to jdou body dolů.,

50/50 (2011)

Neurazí, nenadchne. Nejlepší byly přirozené dialogy s Annou Kendrick, ale jinak si nic nepamatuju.

Hranaři (2011)

Možná si to ještě rozmyslím, ale nemůžu dát s čistým svědomím míň, když jsem Bastardům 2 dala jednu hvězdičku. Jasně, že to bylo špatné na tolika úrovních a drtivou většinu filmu jsem se smála, což asi není u thrilleru úplně v pořádku, ale vyloženě jsem netrpěla. Herecké výkony nebyly vyloženě špatné, nejvíc vyčnívali Vilma Cibulková, která byla na můj vkus příliš expresivní, no a přehrávající Jiří Langmajer prostě jen bavil. Co mi hodně vadí, v amerických filmech se silně protlačuje, že nikdo nekouří, tady kouřili snad všichni a pořád. Wtf.

63. Emmy Awards (2011) (pořad)

nejlepší vstup: bitka mezi Jimmy Fallonem a Jimmy Kimmelem.

62. Emmy Awards (2010) (pořad)

The Island it was mythical, and in the end they died. I didn't understand it, but I tried.

Bastardi 2 (2011)

Nejvíc mě rozesmutnilo, že kino bylo skoro plné a lidé se smáli při každém sprostém slově. Za vrcholnou scénu považuji Káču Brožovou a její story o holčičce v růžových šatičkách a dvou blonďatých copáncích.