• Historický

Krajina ve stínu (2020)

Hrozná doba, výborný film. Magdalenu Borovou jsem neznal a její výkon byl výborný. Scénář věrohodný, snad jen Marek Taclík dost přehrával a moc jsem mu to nevěřil. Jiří Černý měl roli Pepka Vyskoče, ale najednou až zázračně stouplo jeho IQ. No, stouplo. Stal sez něj poměrně rcionálně uvažující hajzl. Shrnutí? Člověk člověku vlkem. Jo a nebarevnost nevadila, naopak dávala filmu dobový nádech. Za mě, co nejvíce takových filmů.

Univerzální uklízečka (2005)

Vzhledem k obsazení jsem od toho čekal o hodně více. Snad jen chytající Rowan Atkinson mě pobavil. Jinak hodně slabé. "Dencákův" výkon slaboučký, "profesorka" na tom byla podobně.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Asi moje chyba, ale já ten film vůbec nepochopil. Pro mě více než dvě hodiny totální nudy a pak čtvrt hodiny hnusu. Bylo mi vysvětleno, že to je právě to krásny na fimech Quentina Tarantina. Tak snad jednu hvězdu za to, že jsem díky tomu otevřel Wiki a zadal: Charles Manson.

Poslední skaut (1991)

Skvělý Bruce Willis, super Damon Wayans, velmi dobrá Danielle Harris. Skvělé hlášky, musíte ovšem trefit tu správnou verzi dabingu. Ta "televizní" je příšerná.