• Historický

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Milé, občas vtipné, občas nesmyslné, ale koukatelné. Taková americká teenegerovská klasika. Hezký holky, hezcí kluci, nějaký nešika a frajer ve vedlejší roli. Pak tam ještě přidat boomera otce. Dále pokud možno free učitele. Jo a na dochucení nějaký gag (třeba trefit učitele do zadku šípem - to zabírá spolehlivě). Věkové rozdíly mezi postavami mi přišly obrovské, a to nejen myšlenkové. Dvě hlavní postavy byly spíše už dospělé (nebo VŠ). Další dvě spíše děti (ZŠ). Celé se to odehrává na SŠ. Julia Stiles opravdu pěkná. Věřím, že i Heath Ledger má své obdivovatelky. (první dvě *). Třetí  * za návrat myšlenkami do bezproblémových let. A víc už asi nic.  Snad jen: Shakespeare je nesmrtelný.

Holka z města (2009)

Moc jsem se nebavil. Děj předvídatelný (osobní). "Pracovní" dějová linka neskutečně naivní. Postavy a místo děje "přifouklé". Renée Zellweger mi je hodně sympatická, tak alespoň * za ni. Jinak nevím, snad, že se člověk alespoň jednou zasmál a dobře to dopadlo (1/2*). Druhá půlka za to, že nikdo neumrznul.

Stíny v mlze (2022) (seriál)

Mně se to líbilo. Sedí mi herectví Jiřího Vyorálka. Na Petru špalkovou v této roli jsem si musel zvyknout. Seriál celkem povedený. Ke scénáři v posledním díle. Na to, že se na únos se Miroslav Hanuš připravoval celý seriál jsem čekal od něj tedy více. Patrně bude pokračování, závěr tomu nasvědčuje. Těším se na něj.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Tak toto šlo úplně mimo mě. Takové zpracování se mi vůbec nelíbí. Určitě to má své fanoušky, ale já mezi ně nepatřím.

Podezření (2022) (seriál)

Klára Melíšková výborná. Krajně nesympatická postava, přitom jsem ji podvedomě fandil. Přál jsem si její osvobození, přitom si nejsem jistý, zda je zcela bez viny. Děsivý moment, kdy byla svědčit Milena Steinmasslová. Jak snadné je, ocitnout se "na druhé straně".  Celý triptych jsem shlédnul "omylem" a jsem za to rád. Líbila se mi "barevnost" postav. Skvělé.

Tři dny ke svobodě (2010)

Určitě to není nudná podívaná. Russell Crowe výborný. Jen jsem si při pohledu na něj kladl otázku : Kde je gladiátor? Scénář místy těžko uvěřitelný. Spíše pohádka (hlavně konec).  Za shlédnutí to určitě stojí.

Objekt mé touhy (1998)

Mě to příšerně nudilo. Asi nejsem cílová skupina tohoto filmu. Podle mne není mnoho procent, pro které je určen. Snad jen za Jennifer Aniston *.

Podezření - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Za mě výborné ve všech směrech. Co však je téměř dokonalé: Klára Melíšková. 5*

Těsně vedle (2007)

Tímto se omlouvám českým komediím, když je kritizuji. Tohle opravdu ne. Někdy mi přišlo trapné se na to vůbec koukat. Jedna hvězda, že se člověk cca. 2x zasmál a vydržel k závěrečným titulkům .

Matky (2021)

Několikrát jsem se zasmál. Myslím, že jsou lidi, co by se tam mohli najít. Tedy pokud by chtěli. Určitě to ještě někdy uvidím. Super mladý Trautenberk (jako vždy) a Hana Vágnerová. Za Petru Hřebíčkovou přidávám také vždy hvězdu. 3*