• Pohádka

Na lovu (1980)

Film jsem dokoukal, ale nikterak mě nezaujal. Strnulé herecké výkony.

Říše vlků (2005)

Nesouhlasím, že to byl špatný film. Reno i Quivrin zahráli své role dobře. Dva příběhy se protly v jeden, napětí i rozuzlení to mělo rovněž slušné.

Zmizení (2013)

Pro mě malinko zklamání. Chování některých postav zcela nelogické. Film se sice snažil hrát až na dřeň, ale nepovedlo se mu to.

Sicilský klan (1969)

Poctivé krimi ve hvězdném francouzském obsazení a pro mě i s nečekaným koncem. Je krásné vidět, jaké krimi se točilo tehdy a jaké teď. Akci a přestřelky tehdy zastiňovaly konverzace.

Maigret klade past (1958)

65 let a film neztrácí na kvalitě. Nemá sice dnešní dynamiku, ale pozvolna spěje do vyřešení případu.

V kómatu (1978)

Už je znát na filmu zub času. Přesto poměrně povedená adaptace knihy Cooka i se závěrečným napínavým koncem. Výborný výkon Widmarka.

Narušitel systému (2019)

Zajímavý filmový debut. Opravdu jsem se někdy bál další scény. Konečně otevřený pohled na problematické děti a lidi okolo nich. Naděje i beznaděj. Skvělý herecký výkon dětské herečky v hlavní roli.

V nemilosti (2021)

SPOILER  I přes drobné nelogičnosti obzvlášť v závěru filmu mezi Sandra Bullock a synem šerifa, dávám za plný počet hvězd. Malinko pochybuji, že by si pětileté dítě nepamatovalo takovou situaci. Ale napětí a mrazivý pocit touhy vidět vlastní sestru, za kterou se obětovala plus úplně závěrečná scéna vše vynahradilo.