• Thriller

Mrazivá pomsta (2019)

Škoda, že se netočí více takových skvostů. Je fakt, že někteří diváci to nepoberou, ale já miluju, když se děj vyvíjí nečekaným způsobem a má punc černého humoru a nadhledu. K tomu jsem dostal přibalené eklatantní herecké výkony a honosnou krajinu, která ve mně vyvolávala příjemné pocity.

Juno (2007)

Nevím, jestli to byl záměr nebo se to tak sešlo, ale z filmu dýchají severské státy. Kdybych nevěděl, o jaký film jde, myslel bych si, že o dánský.   Adoptivní rodiče si klidně mohli zahrát Julia Roberts a Charlie Sheen, ale to už by bylo dosti americké.

Mrazivá past (2021)

55%? To snad ne! Asi jsem viděl jiný film. Já viděl napínavý thriller, kde se furt něco dělo a nepředstavoval jsem si, že ve filmu se zavalenými horníky uvidím tolik nepředvídatelných situací a akčních scén. Kvalitně natočené. Za mě 79%.

Supersmradi - Malí Géniové 2 (2004)

Mnohokrát jsme slyšeli o různých Superhrdinech. Superman, Superžena, Supertohle, Supertamto. Pokaždé dělají Superskutky a všechny zachraňují. Ale tohle je příběh o skutečném Superhrdinovi. O malém chlapci, který se stará o všechny děti na celém světě.   Jedná se o film pro děti do 4 let, i když nevím, zda Bob Clark tohle věděl před natáčením. Každopádně, dětičkám se snímek líbil, mně teda moc ne, takže nebudu hodnotit. Bylo by to nespravedlivé.

Už se nebojím (2013)

Tohle rodinné drama mě velmi příjemně překvapilo. Přiznám se, že jsem od snímku vůbec nic nečekal. Všechny postavy působí naprosto uvěřitelně. Oba hlavní hrdinové jsou sehraní. Všechny záběry do filmu patří, až na začátek, který měl být natočen jiným způsobem.

Jednačtyřicetiletý panic (2010)

Jediná komedie a film obecně, kde přes cenzuru prošel záběr, jak dítě drží chlápka za ptáka.

Kde je Albert? (2012)

Vždycky byl můj sen vidět Jacksona Nicolla tak jak ho Pánbůh stvořil a zde se mi splnil. Posuďte sami, není k pomilování?