Kdo přežije (2000) (pořad)

No, myslím, že jen málokdo u nás může říct, že viděl opravdu všechny díly všech řad. Já ano. A dokud se bude tato dokonalá reality show natáčet, budu sledovat i nadále. Vůbec mě nepřekvapuje, že tvůrci došli v současné době až do 29. řady a na Jeffa Probsta se i po těch čtrnácti letech dívá stále dobře. A třebaže mě budete mít za magora, být Američanka, rozhodně neváhám přihlásit se také. Vývoj charakterů některých soutěžících docela bere dech.

Příběh kmotra (2013)

Škoda, že byl film tak krátký a příběh poměrně osekaný, upřímně bych snesla i minimálně další hodinu navíc, abych se toho o hlavních charakterech dozvěděla více a mohla se tak hlouběji dostat do celého dění. I tak je to na české poměry hodně kvalitní práce.

Sherlock (2010) (seriál)

Po druhé sérii jsem byla přesvědčená, že mě dále nečeká nic lepšího. Seriál měl pro mne jednoznačené 4hvězdičkové hodnocení a popravdě mi Benedict Cumberbatch v roli geniálního pozorovatele s naprosto nereálnými excelentními deduktivními schopnostmi zpočátku vůbec neseděl, pro mě od začátku vítězil Martin Freeman jakožto přicmrndávač Watson. Postupně jsem si však na ne úplně typického Sherlocka zvykla a po třetí (pro mě) úplně dokonalé sérii (především poslední 2 díly mě posadily na zadek) jsem si řekla: Ano, tohle jsem chtěla. A najednou je to 5 hvězd a nekonečné čekání na novou sérii. Už aby to bylo.

Kameňák 4 (2013)

Škoda, že 95% těch vtipů jsem už dávno znala. Je to strašná sračka a změna režiséra rozhodně nepomohla, spíš naopak... ale že jsem se párkrát i zasmála, tak odpad! nekonec nedám.

Zlodějka knih (2013)

Nádherný film. I smutný děj dokáže svou příjemnou atmosférou vykouzlit k zaslzeným očím úsměv na rtech. A opět se potvrdilo klasické heslo, že v jednoduchosti je největší síla. A tohle je teda síla pořádná.

Piknik (2014) (TV film)

Jako někdo, kdo píše o literárním díle Jiřího Stránského svou diplomovou práci, nemohla jsem si ani tohle nechat ujít. Předlohu jsem samozřejmě četla, ač se musím přiznat, že si ji už tak nevybavuji, takže těžko mohu srovnávat. Herci, přestože většina již v důchodovém věku, se zhostili rolí svých postav s úctou, i to přidalo na určité autentičnosti děje. Zbytečné scény (milostný trojúhelník či záchranná akce) holt musely být. Jak jinak byste udělali z povídky, která se dá přečíst i za 20 minut, televizní film na 80 minut? Ač si pana Stránského za jeho dílo a především za to, co vše si ve svém životě prožil, vážím, nemyslím si, že omílání minulosti a hledání "sviní" stařeckými postřehy a vzpomínkami, je zrovna optimální. Podle mě má mnohem zajímavější povídky, které se hodí k filmovému zpracování. Třeba se ještě časem dočkáme.

Colette (2013)

Nechci shazovat režisérské kvality Milana Cieslara, ale mám dojem, že tak úplně nedotáhl to, co Arnošt Lustig původně zamýšlel. Předlohu jsem sice nečetla, ale rozhodně se na ni v blízké době chystám. Mádl s jeho pitvořícím se ksichtem prostě nikdy do této role neměl být vybrán. Události pozdější doby příběhu (rok 1973) byl hodně divný až na závěrečné vyprávění hlasem Jiřího Bartošky (pokud se nepletu, že to byl jeho hlas), možná mohla být tato doba celkově podána jen slovy a bez děje, ale těžko říct, zda by to pomohlo. Každopádně vše ostatní velmi chválím, především tleskám výkonům Zuzany Mauréry a Erica Bouwera a hudbě Atli Örvarsson.

Maffiósso (1998)

Abrahamsovy parodie mám ráda. I při téhle jsem se docela pobavila u některých scén, avšak lepší druhá část filmu nezachránila nepovedený rozjezd. A mám-li srovnávat s jinými filmy, tak tří hvězdiček tento pokus rozhodně nedosahuje. Navíc, kdybych neviděla příběhy, na nichž je tato parodie postavená, asi bych byla nucena dát ještě nižší hodnocení.

Ona (2013)

Velmi inteligentní, velmi citlivé a svým způsobem velmi pravdivé, když pomyslíme, kam směřuje současný virtuální svět. Joaquin Phoenix je ve své roli naprosto geniální. Tohle mě fakt chytlo a upřímně doufám v nějaká oscarová ocenění.

Rivalové (2013)

Ač sportovní filmy vůbec nevyhledávám, na tenhle jsem koukla spíše ze zvědavosti díky (prozatimnímu) osmému místu v žebříčku nejlépe hodnocených filmů na ČSFD. Jsem ráda, že jsem neznala ani historická fakta, neboť právě díky tomu jsem si příběh ohromně užila a nenudila se ani vteřinu (což by se asi stalo, kdybych předem znala vítěze apod.). Rivalové na mě zapůsobili velmi kladně také díky nepatrnému dokumentárnímu prvku a perfektně zvoleným hereckým představitelům. Snad jediné, čím jsem byla téměř až vytočená, byla trapně obehraná a okopírovaná hudba Hanse Zimmera ze zhruba čtyř jeho předchozích filmů. Jinak výborný scénář, kamera, atd. atd. Možná časem jednu hvězdičku uberu, zatím z velkého nadšení plné hodnocení. :-)