Hostitel (2013)

Po chvíli jsem se ve všech těch hezounech přestal orientovat, nicméně to asi ani nebylo důležitý. Základní poselství, totiž že všechny rasy spolu můžou žít v harmonii, jsem pochopil a nelíbilo se mi. Podobných united filmů je už fakt víc než dost a tohle téma už se mi zajídá. kor když je przněný schizofrenní romantikou. Co stálo za pozornost byly Diane Kruger, který je kus a Saoirse Ronan, který jednoho krásnýho dne kus bude. A k tomu má nespornej talent. Ale to je tak všechno. 30%

Nádherné bytosti (2013)

Film vezoucí se na vlně Tvajlajtů, takže stačí si dosadit za zubatce čarodějnice a v kostce je to to samé. Přesto jsou ale Nádherné bytosti podstatně koukatelnější, příjemněji obsazené a ne tak nudné, ačkoliv ty dvě hodiny byly tak o třicet minut přepálené. Z herců bych vypíchnul Emmy Rossum, která je přirozně hezká a stejným způsobem umí i hrát. 55%

Hammer of the Gods (2013)

Kluci s perfektnim sestřihem a zářivě bílym úsměvem si hrajou na vikingy. A taky tam je Makepeaceová, pochopitelně černoch a v poslední třetině se všichni zblázněj. 10%

L. A. - Přísně tajné (1997)

Společně s nelítostným soubojem a Mafiány nejlepší gangsterka 90tých let. Má to všechno od scénáře přes tempo až po herce. Nemá smysl se nějak rozepisovat, protože to už tady udělali jiní. Prostě 100%

Gambit (2012)

Tak tohle bylo šlápnutí vedle. A to pořádné. Příběh nijak převratný. Zhrzený zaměstnanec chce pomocí padělaného obrazu obrat své zaměstnavatele. Ale i přes triviální zápletku se díky hereckému obsazení a několika coenovským prvkům mohl stát Gambit nadprůměrnou komedií, ale bohužel. Až na Rickmana herci neobstáli. Firth a Courtenay byli naprosto nevýrazní, nesedl přehrávající Tucci a Cameron Díaz je kapitola sama pro sebe. S přibývajícími roky přestává být alespoň trochu pohlednou a "hraje" hůř a hůř. Sám děj sepo celkem svižném začátku začne neskutečně táhnout a asi po hodině se sledování stává čirým utrpením. Neúsměvné, bez nápadu a skoro bez herců. 20 % za Rickmana.

Megan is Missing (2011)

No já nevim. Na tyhle skutečný události mám svuj názor, takže to beru s rezervou. A jako ff film se to taky moc neosvědčilo. Třičtvrtě hodiny jsem koukal, jak si dvě, místy tři, čtrnáctiletý telata vyměňujou zkušenosti o tom, kdy a kde koho vykouřily kvůli troše fetu. Pak jedna z nich zmizí a teprve pak to začne bejt trošku zajímavý a když se ztratí i druhá, dojde dokonce i na skoro hororovou scénu. Ale jinak se jedná pořád o podprůměr. Jako většina ff filmů. 30%

Megakrajta versus Gatoroid (2011) (TV film) odpad!

Asylumáci mě opět dostali. Tentokrát ani ne tak svými příšerami jako spíš hláškami a neuvěřitelnými scénami s Tiffany v hlavní roli. Ovšem své si odvedla i monstra, kdy za všechny budu jmenovat scénu s vlakem. Ta byla fakt neuvěřitelná. :D

Arrow (2012) (seriál)

Potomek lady Mariany a Robina Hooda se vyspal s potomkyní Batmana a Catwoman a tohle z toho vylezlo. Trošku prkenné, místy brutální, ale v zásadě hodné stvoření se srdcem na pravém místě a s dívkou, kterou 23 dílů strašně miluje. Až mě místy sral. :D Ale jinak se jedná o docela zábavnou akčňárnu na motivy komiksu, o kterém jsem nikdy neslyšel a shánět ho nebudu. Mám pro tyhle maskovaný opičáky slaboast, takže i když je to tak na tři a 60%, dávam čtyři a 70.

Vikingové (2013) (seriál)

Rozporuplné. Na jedné straně jsou díly vyloženě povedené a na té druhé ty, na kterých je vidět neumětelství tvůrců Camelotu. Navíc zmlsanému GoT a dalšími produkty HBO mi občas nesedl ten televizní háv. Výhrady bych měl i k historickým nesmyslům, ale na druhou stranu si uvědomuji, že sám Ragnar Lodbrok je polomýtická postava, takže jsem byl ochoten věci, které přímo nebily do očí, přehlédnout. Naopak co mi sedlo bylo herecké obsazení ať už samotného Ragnara, jeho ženy Lagerthy a dalších, přičemž největší dojem na mě udělal Gustaf Skarsgard v roli Flokiho. Ovšem pořádným šlápnutím vedle bylo obsazení Gabriela Byrnea, byť je veskrze za svůj výkon opěvován. Jako fanoušek vikinské tématiky ttrochu nadhodnotím už kvůli tomu, že stejně zaměřených snímků je jako šafránu a budu doufat, že v druhé řadě se tvůrci poučí ze svých chyb a seriál půjde o stupínek nahoru. 70% (60%) Po druhé řadě zvedám na 90%.

Jack a obři (2013)

No asi by to chtělo ještě nějakou hc verzi pro nás krvákofily, ale pořád se jedná o nadprůměrnou fantasy pohádku plnou akce, romantiky a výborně ztvárněných obrů. Zejména obr-kuchař byl khůl. Dalším plusem jsou herci. K hlavnímu představiteli můžete mít 1000 a jednu výhradu a ačkoliv i mě je silně nesympatický, tady svou úlohu zvládl dobře. Kor když přihrávala taková esa jako Ian McShane a Ewan McGregor. Jen mě trochu mrzelo, že nedostala větší prostor dvojice lidských padouchů Stanley Tucci a Ewen Bremner, protože to byli záporáci k sežrání. Zejména Bremner se svým vyšinutým výrazem mě rozesmíval pokaždé, když se objevil na scéně. Ale tak to je jen taková malá vada na kráse. Singerovi se prostě zase něco povedlo. 85%