• Romantický

Amorův úlet (2006)

"Veríš v osud? - Nie! - Ani ja, vidíš sme si súdení, vezmeš si ma?" ... Tak celkom dobrá romantická komédia, na ktorej sa dalo celkom dobre zasmiať, hlavne scénka s tehotnou ženou v autobuse stála za to :D Ale zase nedá sa povedať, že by to bolo niečo extra výnimočné. No ako film na odreagovanie, oddych a pobavenie môže byť. Jason Biggs určite nesklamal, Isla Fisher je veľmi sympatická.

Lie with Me (2005)

Potenciálne zaujímavý film! Neurotická egoistická nymfomanka, ktorá si uvedomí, že život nie je len o zvádzaní a sexe... Ale pochybnosti neutíchajú, lebo Láska je niečo nové, nepoznané, a preto sa cíti bezmocne, nevie čo robiť - či sa Láske oddať alebo pred ňou ujsť do bezpečia k životu aký viedla predtým? Ale čo ak je práve Láska tým bezpečím? Zaujímavý film, scenárom určite pozoruhodný, ale všetko to bolo akosi až príliš statické a dejová línia vôbec nenaplnila potenciál. Lauren svoju rolu ale zahrala naozaj obdivuhodne - až by som jej uveril, že taká je aj naozaj! Ale čo si o tom celom vlastne myslieť? Žeby Láska naozaj dokázala zmeniť každého?

Život podle Dana (2007)

Hm, tak od tohto som určite čakal viac! Herecké obsadenie a aj scenár boli kvalitné, ale určite to malo väčší potenciál. Možno keby som od toho tak veľa nečakal, tak by to boli aj 4 hviezdičky, ale takto je to vždy. Ale v podstate len ďalšia z veľkého radu romantických komédií, aj keď to vyzeralo, že to neskončí klišé happyendom, ale napokon zdanie klamalo. Aj tak celkom pozerateľné, miestami zábavné, aj niektoré dialógy stáli za to. Škoda, že Emily Blunt nemala vo filme väčšiu rolu - toho bola naozaj škoda. Najlepšia hláška celého filmu "You are a murderer of love!" :D

Holka z města (2009)

Priemerná romantická komédia. Typický scenár - slobodná žena z veľkomesta príde do diery na "konci sveta", kde ju spočiatku nikto nemá rád, lebo je proste iná. Ale postupne sa s domácimi zbližuje, nadväzuje vzťahy, a napokon zapadá. Medzičasom prichádza nevinná zrada a všetko čo budovala zrazu padá a treba začať odznova... To všetko samozrejme sprevádzané románikom prerastajúcim do Lásky. Neviem ako vy, ale ako náhle vidím Renée Zellweger v romantickej komédii, nedá sa mi nespomenúť na Briget Jones a následne to porovnávať.

Mexická jízda (2001)

Waw! Tak takýto dynamický príbeh som už asi dlho nevidel. Scenár bol fantastický, takže s tou nomináciou na Oscara sa dá určite súhlasiť. Julio, Tenoch a Luisa na ceste do "Nebeských úst" zažívajú množstvo zaujímavých príhod, stretávajú rôznych ľudí a postupne odkrývajú svoje tajomstvá... To všetko doplnené pútavým dynamickým dejom s nespočetným množstvom (ne)zmyselných dialógov a samozrejme netreba zabudnúť ani na úžasné monológy rozprávača. Ten koniec už len zavŕšil celý príbeh, po ktorom sa dá povedať len jedno : C'est la vie !

Pařba v zapadákově (2011)

To čo bolo toto? Nemôžem uveriť, že Ed Helms a John C. Reilly sa dali na takýto film nahovoriť. Jedna z najslabších komédií aké som v poslednej dobe videl. Áno, malo to ja pár svetlých momentov a dobrých hlášok, ale inak naozaj veľká bieda! Parta poisťovákov odtrhnutých z reťaze a dokonalá premena Tima Lippeho behom jediného víkendu v Cedar Rapids? Už len ten samotný námet a scenár odsúdili tento film na neúspech, hoci niektorým sa možno páčil - aj keď nechápem ako...

Půlnoční polibek (2007)

Veľmi sklamalo! Námet vynikajúci, ale to je asi jediné, čo by v tomto filme mohlo zaujať. Plus oceňujem tie tendenčné zmeny vývoju v deji a tiež zopár vtipných a milých dialógov... Ale tento film mal naozaj oveľa väčší potenciál, bohužiaľ zostal nenaplnený. Osamelosť a samota dokáže človeka naozaj poriadne vytrápiť, no keď potom príde stretnutie s neznámou mizantropkou, všetko sa môže razom zmeniť.

Zápisky o skandálu (2006)

Tajomstvo a strach jednej ženy je pre druhú silou a zbraňou... Zaujímavý a zároveň silný psychologický príbeh zo školského prostredia, dej sa pekne stupňoval a to vytváralo z celého filmu napokon jeden veľký zážitok s úžasným posolstvom (ktoré sa však odkryje len tým, čo poznajú ako chutí samota). Páčilo sa mi ako tu bol vykreslený celkový vplyv samoty na duševný stav človeka. Ako náhle sa objaví niekto, kto zažehná samotu, získava tým dominantné postavenie a postupne vzniká obrovská závislosť, no a napokon ľudia sa odmietajú deliť s inými o to, čo zbožňujú. Každý, kto niečo takéto už zažil, dokáže aspoň čiastočne Barbaru pochopiť (hoci na prvý pohľad je to nepochopiteľné). Samota proste dokáže z človeka spraviť naozaj sebecké monštrum túžiace po tom nenahraditeľnom pocite žiadúcnosti a výnimočnosti. Smutné, ale je to tak... Judi Dench a Cate Blanchett zahrali svoje role vynikajúco!

Proměna Placida Lakea (2003)

Je to ako vzbura proti vlastnému podvedomiu. Byť niekym iným len preto, aby ich ľudia rešpektovali a nepovažovali ich za divných, hoci sú výnimoční? Tak to je chyba! Ústredná myšlienka vynikajúca, aj postavy v celku schopné - ale ten scenár a stvárnenie to celé pokazili. Dej bol príliš statický, potom razom až príliš dynamický. Nevadí, ide hlavne o to posolstvo, ktoré nám tento film chcel dať - a to znie "Buď sám sebou, aj za cenu, že si divný".

Melodie mého srdce (2007)

Nevedel som, čo čakať od filmu s takýmito vysokými hodnoteniami. Nedá sa povedať, že by ma sklamal. Námet bol fakt pekný, ba priam rozprávkový. Music is all around - tak asi táto myšlienka dominovala celému filmu. Sám mám k hudbe hlboký vzťah a hrám na gitare... Nepáčilo sa mi ako August s ľahkosťou tým jeho štýlom "hral" na gitaru a iné nástroje, takže za toto hviezdička dole.