Šťastný to muž (2018)

Dĺžka mi neprekážala, film ubehol ani neviem ako. Názov Šťastný muž sa mi však k tomu  vôbec nehodil, keďže Per šťastný nebol  a ani to nevedel. Dúfala som, že v záujme naplnenia svojich snov prejaví kúsok pokory, ale kým k tomu dospel, bolo už neskoro. A sklamal ma koniec, keď odkázal to málo čo ušetril svojej bývalej snúbenke a nie vlastným deťom.

Do Lafzon Ki Kahani (2016)

Výborný film, s peknou hudbou, s kopou romantiky, ale aj drámy a akcie. Jeny je po nehode slepá a zrak jej môže zachrániť len drahá operácia, na ktorú nemá. Sooraj jej priateľ, sa preto bez jej vedomia, rozhodne bojovať v nelegálnom boxerskom zápase na život a na smrť. Bojové scény sú veľmi vydarené. Zvyšok už vo filme. Zo štyroch verzií u mňa vyhráva turecká. Hoci dobrá je aj kórejská, japonská a táto.

Dobrou zprávu já přináším vám - Václav Neckář (2022) (TV film)

Václav Neckář, to sú Golden Kids, Bacily,  Skřivánci na niti, Ostro sledované vlaky, Šíleně smutná princezna, album Planetárium a iné... Tiež jeho obetavý brat, ktorý ho po porážke doviedol späť na pódium. Nikto iný by to asi nedokázal lepšie, takže tento dokument patrí aj jemu.

Planá hrušeň (2018)

Planá hruška, verzus planý život? Zopár dobrých dialógov, ktoré boli zaujímavé, napríklad jeden na zamyslenie: "Prečo je teda v ateistických krajinách taká nízka kriminalita? V tých krajinách síce majú menej zločinov, ale o to viac samovrážd." Páčil sa mi obraz života na vidieku, zábery krajiny a záver filmu. Hlavne teda rozhovor otca so synom, ktorý snáď jediný čítal jeho knihu. Z neho mi utkvela v pamäti myšlienka,"Mladí by mali kritizovať starých, tak funguje pokrok." Film by som už znova nepozerala, preto 3*.

Mastičkář (2023)

Bola som veľmi zvedavá na remake môjho obľúbeného filmu. Príbeh dôverne poznám, takže ma veľmi nemalo čo prekvapiť. Snáď iba určité rozdiely v scenári, ktorý sa v niektorých bodoch nezhodoval s predlohou. Marienku v podaní Anny Dymnej už asi nikto neprekoná. Profesor Wilczur sa mi tiež zdal uveritelnejší v spracovaní z roku 1981. Vzťah Leška a Marienky, ako aj záver filmu opäť lepší v staršom vydaní. Kým zo starého vydania vyžarovalo viacej smútku (čo bolo v socialistických filmoch bežné), z tohto sálala pozitívna energia a našlo sa aj zopár humorných vsuviek. Na záver iba toľko, či si pozriete staršie, alebo novšie spracovanie, z oboch budete mať pekný zážitok, hoci trochu odlišný.

Tichá bolest (1990)

Príbeh smutný ako jeho názov a doba z ktorej pochádza. Linka s Rudolfom Hrušínskym ako dedkom a Ivanom Jiříkom jeho vnukom, bola po celý čas dominantná a veľmi citlivo spracovaná. Je to jeden z filmov, ktorý stačí vidieť raz. 3,5*.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Veľmi dobre sa pozeralo na Belmondove filmy vtedy, aj dnes. A je jedno, či to je komédia, alebo detektívka. Vždy to malo svojskú atmosféru a vtipné hlášky aj keď išlo o vážny triler. "Tá čo tu bola včera, bola krajšia." "Přece si nemyslíte, že by se policisté propujčovali k takovému mrzkému počínání." Tu navyše Belmondovi okrem drsného policajta a zvodcu, sadla aj rola citlivého opatrovníka malého Kristiána, syna mŕtveho priateľa, o ktorého pomstu tu ide.

Elvis (1970)

Priemerný dokument o výbornom spevákovi. Dobre sa to pozeralo, dobre počúvalo a to bolo asi všetko. Maximálne 70 %.

O ľuďoch a čarodejníkoch (1999) (TV film)

Veľmi pekná, taká ľudská rozprávka. Zaujala ma svojou dobrotou a láskou, ktorá z nej vyžaruje. Aj keď Ivanka nie je herečka, prepáčim jej to.