Rambo II (1985)

Ať jsem se na film díval z jakéhokoliv pohledu, lepší hodnocení jsem nevymyslel. Děj měl oproti jedničce až příliš rychlý spád, což zde nedělalo dobře. Ale tvůrcům šlo myslím především o zábavu, kterou i druhý díl Ramba určitě přinesl. Takže 60%.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Jsem opravdu rád, že jsem se dnes vydal do kina právě na tenhle snímek. V minulém roce bylo natočeno spoustu velmi kvalitních filmů a právě Podivuhodný případ Benjamina Buttona patří k těm nejlepším z nich. Všechno mohlo dopadnout jinak kdyby se filmu neujal právě Fincher, kdyby se neinspiroval právě Fitzgeraldem nebo kdyby zvolil jiné obsazení. Možná to jsou jen shody náhod, možná osud (ano, používám slova z filmu...), ale všechno dopadlo snad nejlépe, jak jen mohlo. Fincherova režie je vynikající, kamera mě k plátnu tak připoutala, že mi bylo líto každého mrknutí. Každý herec dostal přesně takovou postavu, která mu nejlépe sedla, a celý příběh ještě zpříjemňuje krásná hudba. A jestli bylo 166 minut moc? V žádném případě! Nejsmutnější na tomto uměleckém kousku byl okamžik, kdy skončil...

Zahulíme, uvidíme (2004)

Nebylo to tak zlé, ale spíš průměr. Prakticky jsem se nenudil, místy se i objevil docela povedený vtip. Velké plus za obsazení Neila Patricka Harrise.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Skvěle jsem se bavil. K filmu jsem si sednul s takřka žádným očekáváním, maximálně jsem se chtěl bavit pohledem na krásnou Millu Jovovich. Ale byl jsem více než překvapen, Apokalypsa je myslím ještě lepší než první díl a rozhodně jsem se nenudil. Ano, je tu spousta věcí, které tomu divák může vyčítat, ale musí? Vždyť tomuhle filmu nejde o to, poskytnout nezapomenutelný zážitek plný emocí, stačí jen pobavit. A mě určitě pobavil! Mimochodem, soundtrack nemá chybu, stejně jako stehna Milly.

Bourneovo ultimátum (2007)

Perfektní závěr už tak skvělé série. Předchozím dílům jsem dával po čtyřech hvězdičkách a doufal jsem, že si pět správně šetřím na to nejlepší. A nebyl jsem zklamán! Bourneoovo ultimátum je přesně takový závěr, jaký si celá trilogie zasloužila. Ani na chvíli jsem se nenudil, jedna skvělá scéna stíhala druhou. Tenhle kousek vážně nemá chybu!

Tropická bouře (2008)

Na tohle jsem se opravdu těšil, a tak jsem byl velice zklamaný, když jsem to po té době skutečně viděl. Začátek je skvělý, to jsem se smál téměř bez přestávky, ale pak se film pozvolna změní v nezáživnou slátaninu z nudných dialogů a "vtipných" odkazů na různé filmy, které (jak zmínil DaViD´82) často spíše vyvolávají pocit, že bychom se měli smát, než aby nás opravdu rozesmáli. Jednu hvězdičku dávám za začátek, který neměl chybu, druhou za některé další scény, které se ve filmu povedly a třetí rozdělím mezi herecké výkony Stillera a Downeyho. Potenciál J. Blacka zde nebyl prakticky vůbec využit a to jsem se na něj těšil snad nejvíc..

Agent bez minulosti (2002)

Není to nejlepší akční film všech dob, to zase ne, ale podívaná to byla skvělá. Matt Damon, ačkoliv mi zpočátku do role moc neseděl, mě nakonec svými hereckými výkony příjemně překvapil. Příběh nebyl ani příliš složitý, ale ani natolik jednoduchý, abych o něm mohl říct, že byl odfláknutý. Takže můžu říct, že jsem opravdu spokojen, snad jen ta honička v autech mohla být trochu kratší. I když jsem byl rád, že auta po nárazu okamžitě nevybuchovala jako třeba v Kobře 11 :D.

Až na krev (2007)

Až na krev, podle reakcí spousty diváků zaslouženě oscarový film. Bože, za co!? Nic tak nudného jsem už hodně dlouho nezažil. Zpočátku dobré, jenže po první půl hodině, kdy jsem čekal, až se to konečně rozjede, se nestalo nic. Dvě a půl hodiny jsem se silou vůle držel při vědomí a snažil se ve filmu najít důvod, proč se tolika lidem tak líbil, proč by tomu někdo dával Oscara. Jenže marná snaha, žádný objev se nekonal. Hledáte-li něco, u čeho se můžete ukousat nudou, Až na krev je tu pro vás. Zajímavý komentář: lesumir

Sex ve městě (2008)

Především musím upozornit, že jsem neviděl jediný díl seriálu, takže s ním film nemůžu srovnávat. Možná je to tím, že jsem druhým rokem v pěkném vztahu a je to na mě znát, ale Sex ve městě se mi opravdu líbil. Je jedno, na kterou dějovou linii se zrovna zaměříte, všechny jsou pěkně zpracované a nenudí. Na film, od kterého jsem nečekal vůbec nic, jsem byl překvapen skvělým zážitkem, jaký se u mě u snímků tohoto žánru často nedostavuje. Proto dávám pět hvězdiček.

VALL-I (2008)

Musím říct, že po několika posledních animácích, které jsem měl tu "čest" spatřit, už jsem ani nedoufal, že by se mi VALL-I mohl líbit. Jenže chyba, konečně se zase jednou nedostavilo duševní zvracení - bylo nahrazeno skvělým zážitkem z příběhu, který nebyl ani příliš dlouhý na to aby nudil, ani příliš krátký na to, abych si ho stihl užít. 98 minut do dokonalosti vyvedených animací, perfektní hudby (marně vzpomínám na animák s lepší), skvěle vykreslených "emocí" robotů a i jednoduchého příběhu, který není na diváka příliš náročný, prostě nemůže nebavit. Konečně po dlouhé době můžu znovu dát animáku pět hvězdiček a jsem rád, že je to zrovna WALL-E.