Gauneři (1992)

Tento film mi několik měsíců nepoužitě ležel na stole. Teď konečně přišel čas, kdy jsem si ho pustil, a já začínám litovat, že jsem tak neučinil již dříve. Tarantinův humor je jedinečný, na spoustu hlášek budu jistě s chutí vzpomínat. Zajímavá zápletka, která mohla být ještě o trochu víc rozvinuta, každá postava dostala tolik prostoru, kolik si zasloužila. Ačkoliv filmy tohoto typu obvykle moc nemusím, Gauneři se mi opravdu líbili. Můžu jedině doporučit.

Hitman (2007)

Na tento film jsem se díval jen proto, jak skvělá byla hra, a byl jsem hrubě zklamán. Timothy se do role "agenta" 47 vůbec nehodí, takhle prostě Hitman nevypadá. Za prvé by měl být o něco starší, mít zkušenosti, a za druhé, když nasadí svůj výraz nelítostného zabijáka bez emocí, neměl by vypadat jako blbeček. Ale na druhou stranu, kromě toho, že jsem ve filmu nenašel žádný větší příběh (scénarista asi moc práce neměl), tak to bylo docela koukatelný. Jen od toho nesmíte čekat žádnou větší podobnost s hrou ani žádné složité zápletky. Jedná se prostě o oddechový film, u kterého byste se nemuseli nudit, když nebudete moc přemýšlet...

Hlas smrti (2005)

Když jsem tenhle film pouštěl, nečekal jsem nic než úsměvný béčkový horor bez nápadu. To co jsem ale dostal, mě dost překvapilo, film mě svou atmosférou zcela pohltil a až do konce nepustil ven. Rozhodně můžu doporučit..

Barva kouzel (2008) (TV film)

Další skvělý příběh ze Zeměplochy. I když mi v něm chybělo několik pěkných momentů z knih a finance studií SkyOne nejsou neomezené, musím říct, že se Barva kouzel opravdu povedla. Pro neznalé tvorby Pratchetta to možná bude trochu nesrozumitelné, ale všechny jeho fanoušky dokáže film potěšit.

Saw 5 (2008)

Další díl Saw není až tak špatný, jak mnozí píšou. Musím přiznat, že ačkoliv mám k filmům tohoto typu spíše negativní postoj, tak u Saw V jsem se nenudil (až na některé výjimečné chvíle..) Docela zajímavý film, který vás nezklame v případě, že se vám líbili předchozí díly. Jinak spíše průmer..

Quantum of Solace (2008)

Nová bodnovka se mi opravdu hodně líbila. Daniel Craig hraje agenta 007 skvěle, daleko líp než třeba Brosnan, a v Quantum of Solace se projevuje ještě víc než v Casinu. Nikdy mě bondovky nebavily tak, jako s Craigem, a ze sálu jsem odcházel stejně jako většina ostatních diváků nadmíru spokojen.

Dr. House (2004) (seriál)

Skvělý seriál, perfektní suchý humor. Ale přesto - každý díl běží podle víceméně stejné linie a seriál časem omrzí. Proto dávám 4*

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Po shlédnutí posledního Ramba mám velice smíšené pocity. Film na mne zapůsobil velice kladně, rychlý spád děje, spoustu akčních scén střídaných častými dojemnými pohledy na krásnou přírodu v kontrastu s bezmocnými vesničany masakrovanými šikmookými "vojáky" a v pozadí toho všeho pěkná hudba. Dosud nikdy se mi Rambo nelíbil tak moc, a vzhledem k tomu, jak málo jsem hodnotil předchozí díly, zde je mou povinností to napravit. Proto pět hvězdiček.

Disturbia (2007)

Shia LaBeouf se mezi mými oblíbenými herci řadí stále výš a výš.. S každým dalším filmem, Transformers počínaje a právě Disturbií konče mu přicházím více na chuť. Disturbia je velice zajímavý thriller, od kterého jsem čekal přibližně stejně, kolik jsem dostal. Rozhodně můžu doporučit všem...

Jsem agent (2002)

Jsem agent je jednou z průměrných akčních komedií, které se sice nepyšní nejoriginálnějším humorem, ale na druhou stranu moc lidí nenaštvou. Za zábavu dávám 2 hvězdičky, a třetí za účast Owena Wilsona doplněného Eddiem Murphym. Pokud jste tuhle komedii neviděli, nebudete litovat, když si na ní vyhradíte nějaký příjemný večer s přáteli. Nudit se opravdu nebudete.