Bruno (2009)

Na Borata to nemá (byl prostě originální), asi proto, že Bruno si hraje s ohněm víc než je zdrávo. Místy až nechutné zobrazení Gay komunity, je mi jasné na co chtěl Cohen poukázat, ale moc se mu to nepovedlo, neříkám, že jsem se nezasmál, ale spíš převažovali takové ty "suché vtipy bez šťávy" viz. narážka na Arnolada...BORAT 4EVER.

JCVD (2008)

Dětský idol, kdo z chlapů nechtěl být jako JCVD, tak kecá, každej chtěl umět kopat jako JCVD a kdo říká, že ne, tak opět kecá. Kickboxer, Krvavý sport, Živí Terč, Dvojitý zásah.atd, na tom jsem jako malej ujížděl, ale pak se něco stalo (drogy) a JCVD začal točit sračky, snad mimo (IMHO) Pekla a Kontrabandu, ale s tímhle snímkem se "vyzpovídal z toho co ho trápilo" a snad pude už jenom a jenom líp. Jinak JCVD je borec a borcem zůstane.

Neopouštěj mě (2010)

Pocit naděje, která se v pár okamžicích změní v pouhý sen.

Pianista (2002)

Pianista se snaží vykreslil hrůzu války z pohledu jednoho člověka(ona většina takových filmů sází na tuhle variantu) a daří se mu to. Místy mi přišli, až moc dlouhé některé scény, ale to nevadí, protože Adrien Brody se do role Szpilmana vrhl se vší pompou a toho Oscara si jednoznačně zasloužil.

Jmenuji se Sam (2001)

Tam, kde končí Forrest Gump začíná tenhle citově vydírající filmeček. Sean Penn vynikající jako vždy, ty jeho grimasy mu člověk opravdu žral. Něco tomu, ale chybělo, možná trochu ubrat na pile, ubrat Samovo dva kamarády(zbytečně moc "retardů") a bylo by to ono, takhle 3*.

Veterán (2012)

Čekal jsem řežbu ve stylu Rodriguezovi Machetíííí, ale místo toho tu máme zarostlého veterána , který chce mít svůj klid, ale to by se nesměla stát jedna věc a to, aby existoval youtube. Youtube z něho udělal celebritu jako z toho kanadského poš*ka Justina Biebera. K tomu si + smrt jeho nejlepšího kámoše, neochotu policistů se v tom šťourat a máte tu "Bad Ass".

Underworld: Probuzení (2012)

70 milionová slátanina, která má horší efekty než první díl. Kate + latex pořád funguje, ale už to není ono, jako před 8-9 lety. Možná kdyby se toho chytil její manžel, tak by si s tím poradil lépe, kdo ví.

Bitevní loď (2012)

S místy přitažené za vlasy, ale mě to vůbec nevadilo, bavil jsem se. Berg je slušnej řemeslník a s Bayem si můžou konkurovat. Děj je otevřený, takže pokud tržby nezklamou, můžeme se těšit na novou várku "emzáků" a její likvidaci. P.S. Doufám, že se z Berga nestane infantilní magor jako z Baye.

Blade Runner (1982)

Většina lidí upřednostňuje filmovou verzi před knižní. U mě je to, ale naopak. I zde platí, že knižní předloha je prostě originál. Docela jsem se nudil a to jsem teda vůbec neočekával. Vyzdvihnou zde můžu jen ta onu dobu přelomový vizuál a hudební doprovod.

Říše slunce (1987)

Drama, Stevena Spielberga Říše slunce, se snaží zachytit válku jinýma očima, než jen přes záplavu olova a hrdinských činů jako je to u většiny válečných snímků. Říše slunce je o předčasném dospívání rozmazleného anglického chlapce a dopadu války na jeho osobu. Zprvu se cítí bezradný, ale pak nachází nový smysl života a s dalšími lety válečného konfliktu a jeho uvěznění v zajateckém táboře, se předčasně, ale oprávněně mění v muže. (Připadá mi to, že ani nechce, aby ta válka skončila.). Skvělé herecké výkony především Christian Bale, ale zastíněn nezůstal ani John Malkovich jako zloděj Basie.