České chaty snů (2023) (pořad)

Za mě to není zdaleka taková tragedie. Jasně, humor je dost trapný a propagce sponzorů do očí bijící, takže v takových scénách má člověk nejradši chuť to vypnout. Jinak je ale pořad pěkně natočnený, kamera i střih povedené, takže to příjemně utíká a pěkně se na to kouká.  Co mi přijde ale nejdůležitější, renovace jsou dobře předvedené, vysvětlené a provedené s citem, kdy proti norskému originálu nemají potřebu celý prostor úplně změnit podle své vize, ale respektují jeho původní podobu. A aspoň v dílech, které jsm viděl se mi líbí ukázka řemesel (kovář, sklář). 5/10

Věk válečných lodí (2021) (seriál)

Zatím viděn první díl. Vyprávění z různých zemí a dob od počátku moderních válečných lodí, které na sebe ale logicky navazuje a vytváří tak řetěřec technologických inovací v námořním boji. Budovaný příběh drží pozornost diváka. Zároveň množství autentických archivních záběrů z ponorek a lodí přidává na atmosféře. 8,5/10

Lví král Simba (1995) (seriál)

Na to, že tohle vyšlo až po filmu lví král, tak zvuk i obraz působí mnohem starší. Pro děti asi dobré, ale má to již svůj věk a není to ničím zvlášť zajímavé, co by stálo za to na to koukat i v současnosti. 4/10

Tarzan (1999)

Jedna z nejlepších animovaných pohádek. Současní tvůrci by se měli z takovýhto filmů učit. Svižné tempo, emoce, hodnoty charakteru, přátelství a tolerance a hlavně skvělá hudba. Písničky jak v angličtině, tak v češtině jsou dokonalé, skvělá vzpomínka na Petra Muka. 9/10

Bábovky a plechovky (2022) (pořad) odpad!

Upřímně nevím, pro koho je pořad určený, jestli pro ženy, aby se zasmáli společně s moderátorkami nebo pro muže aby se smáli jejich neznalostem. Každopádně za mě ani jedno nefunguje. Jejich výstupy a humor jsou trapné, úkoly a rozhovory s hosty jsou nezáživné, takže ani přes krátkou stopáž není tempo dostatečné. Hudební podkres, který má podtrhovat vtipné situace je k ničemu. Když to srovnám s pořadem Plnej kotel se Suchánkem a Genzerem, který měl daleko k tomu, aby byl zábavný, tak tohle je vážně bída. 1/10

Secrets of Size: Atoms to Supergalaxies (2022) (seriál)

Skvělé na pochopení i pro úplného lajka. Autor velmi polopatě vysvětluje fungování fyziky na atomární nebo vesmírné úrovní a krásně a pomocí přirovnání, které si člověk umí představit popisuje přístroje, díky kterým dané jevy pozorujeme. Pro informovanější jedince půjde často o známé věci, ale pro ostatní, kteří z fyzikou končili na střední škole, jako já bude vysvětlení fungování elektronového mikroskopu nebo výpočtu pohybu vzdálených galaxií konečně dávat o něco větší smysl. Bonusem je, že se věnuje i objevům nedávným, o kterých se ve škole pravděpodobně nikdo z nás ještě neučil.

Modus smrti - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Vizuální stránka díla krásná. Horší je to se scénářem, plochými postavami a trochu přehnaným feminismem.

Cena svobody (2014)

Drama o životě válečných uprchlíků, o tom, že přežít v konfliktu je jen začátek osobního boje, který pak může trvat celý život a člověk už se nikdy nevrátí do stavu, který byl předtím. Po trasportu do USA chyceni v byrokratickém kolečku bez schopnosti ovlivňovat vlastní život. Do toho téma sebebětování, které vygraduje až do finále, ve kterém je třeba téměř zamáčknout slzu. Herecké výkony i dětí jsou autentické a je dobře, že "bílí" herci si pro sebe neukradli příliš mnoho screentimu, takže se většina děje točí kolem osudu ústředních postav. 8/10

Žraločí batolata (2022) (TV film)

Dokument se zajímavými záběry a spoustou nových informací. Na rozdíl od spousty přírodních dokumentů, které často jen recyklují starší záběry a známá faktka, Žraločí batolata přichází s nepříliš probádaným tématem života mláďat u ne tak známých druhů žraloků. 80%

Sedm schodů k moci - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Anička se stane z nikoho někým. Tenhle díl ukazuje, jak se procpat navrchol a vylézt co nejrychleji ostatním po zádech. Dokonale vulgární a realistické.