Bláznivá, zatracená láska (2011)

Zdá se mi, že jsem se díval na jiný film... Naprosto předvídatelný scénář, tupé dialogy a navíc scéna při zakončení Robbieho školní docházky aspiruje na nejtrapnější scénu století. Když už pominu to, že se tvůrci chtěli oprostit od klišé tím, že na klasický příběh rozvod -> smíření navěsili dva další klišé příběhy, tak mě vadila zejména naprostá neschponost zaujmout a ubohá doslovnost ve všech směrech. Zklamání veliké.

Šéfové na zabití (2011)

Po čase mě konečně komedie pobavila. Mohlo to být dokonce i lepší, kdyby nejlepší z filmu byly vedlejší postavy a ty "hlavní" se staly pouhými statisty. Ale ono se není co divit vedle ultra-mega-skvělé Jennifer, výborně nekompromisního Kevina a superslizkého Colina. Sice jsem si po scéně v nejdrsnějším baru a seznámení s motherfuckerem říkal, že by se to mohlo zlomit, ale ne. Hlavní trojka je prostě suchá, což je velká škoda, jinak by to nemělo chybu.

Brouk v hlavě (2002) (TV film)

Tahle fraška je přece jen určina pro divadlo a v televizi to prostě není ono. A navíc se mi v téhle verzi moc nepozdávali ani herci a to hlavně Dejdar a Novotný.

A co když je to pravda? (2005)

Přeslazená a málo "uvěřitelná" parafráze na Ducha. Na začátku záplava nelogičností, pak docela dobrá jízda a nakonec ulepený závěr. K žehlení dobré, ale jednou bohatě stačilo. Nejhorší je, že David Elizabeth neustále okřikuje aby byla zticha a přitom ji přece nikdo neslyší... ach jo.

Hledáme Ydol (2006)

Nojo, kvalitní parodie potřebuje tahouna. Tím nebude Oz ani Stifflerova máma, nebude to ani nikdo z ostatních a rozhodně to nebude Grant Hudge...

Co je šeptem... (2005)

Nejvíc mě pobavila narážka na "Přátele", jinak to byl průhledný a nudný film, který je komedií jen ztěží.

Paprika (2006)

Tento film byl mezi několika, které jsem si koupil na BD kvůli otestování nového domácího kina. Měla to být brána do světa anime, tak proč ne, řekl jsem si. Nejspíš to nechápu, ale například neustále opakování scén mě připomínalo Teletubbies a děsilo mě. Ne ovšem tak, jak si to autoři přáli. Zůstal jsem tedy před branami a nejspíš tam i zůstanu navždy, protože tohle mě to nebavilo.

Alois Nebel (2011)

Velká spokojenost. Po "orgasmické" úvodní scéně příjezdu vlaku jsem vydržel nabuzený celý film a neuvěřitelně jsem si úžíval ty obrázky, které se jakoby zastavovaly, stejně jak se zastavíte u působivého obrázku v komiksu. Nezastírám, že není špatné vědět "o čem to je", pro lepší pochopení motivace postav a vůbec pochopení některých situací. Oproti knížce mi tam hodně věcí chybělo (zejména ve třetí části, ale i němci a nebo třeba erekce po elektrošocích...), ale spousta věcí mě zase potěšíla, jako třeba kapající kohoutek, nebo předčítání jízdního řádu. Tahle mantra je opravdu velmi uklidňující, doteď umím vyjmenovat zastávky z České Třebové do Prahy, Brna i Olomouce... Jsem s tímto zpracováním velmi spokojen, pracuje s jednoduchými náznaky a nechává pracovat mozek diváka. A to mám moc rád.

Sociální síť (2010)

Jelikož FB neholduji, podíval jsem se na to, abych získal pár informací. To se povedlo a můj názor na FB se nezměnil, což jsem docela rád. Co se filmařské stránky týče, neviděl jsem nic převratného, prostě jen dobře natočený příběh, který lidi aktuálně zajímá. Osobně si myslím, že tahle bublina brzy splaskne a dvojka nebude...

Rocky (1976)

Délka psaní scénáře i samého natáčení dává jasně najevo, že nejde o nějaký kalkul (což už se o dalších dílech říct nedá), ale že je to myšleno vážně a upřímně. Proto se mi to tak líbilo. A nejvíc žeru Rockyho, jak pořád a neustále boxuje... i při rozhovorech s Adrianou. :-)