Veni, vidi, vici (2009) odpad!

Jediný, kdo mě vytrhoval z letargie byl Bob Klepl (jediný, kdo byl vtipný) a Jitka Kocurová (tady je to jasné...). Jinak je to ale naprostá tragedie s neuvěřitelně tupým příběhem, šablonovitými postavami a golfem, který je krom florbalu nejméně divácky atraktivním sportem, co znám...

Odveta (1979)

Rozvláčnost poetice svědčí, ale tady je to nuda. Nejen, že se prakticky nic neděje, a nikam nevedoucí epizody se jen tak lepí na sebe, ale "korunu" tomu nasazují nesympatičtí a nesrozumitelní herci. Na interierech je vidět nenápaditost (možná ruce svázané mantinely produkce), exteriéry jsou víceméně jen na dvoře paneláku a pár záběrů z ulic Bratislavy. Myslel jsem, že si tu něco najdu, ale nepovedlo se...

Občanský průkaz (2010)

Mě to jednostranné nahlížení vadilo. Je mi jasné, že nejde o zásadní výpověď z té doby (takových fimů už je kopec), asi také proto je to "komedie". Tedy, mohla by být, kdybych se aspoň párkrát zasmál... Nezasmál. Tak tedy dramatická linie? Několik momentů si budu pamatovat, ale drama to není a vlastně ani být nechce. Tak co mi tedy měl Občanský průkaz dát? Pocit, že i přes ten marasmus byl minulý režim lepší, protože byli lidé soudržnější? Radostnou vzpomínku, že ten, jehož největším životním výkonem bylo nechat si narůst dlouhé vlasy, byl veleben? Mám rozporuplné pocity a nevím, proč bych se na tento film měl dívat znovu. Oceňuji výpravu a kameru, ale to na víc než 3* nestačí.

Hra (1997)

Nejvíc mě asi děsila ta představa spirály nekonečné paranoiy. Občas bohužel můj rozum zlomil vlnu fantazie kontrolkou zjevné nelogičnosti a tento vlnolam, zejména ve střední pasáži, srazil hodnocení o jednu hvězdičku. Závěr jsem navíc čekal a i přes ten skokánek před koncem, jsem ho nepřestal předpokládat, je to přece jen americký film... :-) Každopádně jde o hodně podařený film s hutnou atmosférou a hodně dobrým hereckým výkonem Michaela Douglase, kterého jinak moc nemusím. Shlednuto jako příprava na šifrovací hru inspirovanou právě tímto filmem.

Všechno nebo nic (1984)

Není to špatné. Je faktem, že dramatické situace bez dialogu, gradované jen vyrazem, případně flaškou kořalky jsou natočeny působivě. Ovšem s omáčkou kolem už je to horší. Kvůli Kratinovi se na to ovšem má smysl podívat.

Román pro muže (2010)

Až na záběry Táni v plavkách jsem si mnohem více užíval "druhou" linii s Budařem a Čapkou, která byla alespoň vtipná. V sourozeneckých dialozích marně vzpomínám na něco, čeho bych se mohl chytit, kromě závěrečné cesty vlakem a v té se navíc nemluví... :-) Možná si budu Román pro muže pamatovat, ale ne proto, že se mi líbil. I proto dávám ty dvě hvězdičky. Jo, a ještě chci pochválit casting za mladého Vladyku a Donutila.

Co kdyby...? (1972)

První počin, u kterého najdete v kolonce režie trojici Macourek + Born + Doubrava. Born si zde ujíždí na "krendencóznosti", může si to dovolit, protože nejde o snímeček pro děti. Příběh je fajn, nese prvek poučení, nechybí vitp, prostě - parádní záležitost.

Love You (1979)

Ačkoliv je tenhle "film" jedno velké WTF - a to od úvodních titulků, přes podivně skládané scény s opravdu mizerným zvukem, až po drsné finále - má v sobě jakýsi náboj, který už se dneska nenosí. Je to prostě něco mezi pornem, psychologickou sondou, přírodopisným dokumentem a pokusem o umění. Těch pětaosmdesát minut je ale až, až...

Atentát na střední (2008)

Taková pohodová komedie, na kterou jsem se podíval hlavně kvůli Bruci Willisovi. Byl jsem zvědavý, jak bude vypadat v teen komedii a celkem to ustál.

BrainStorm (2008) (TV film)

Mrazivý příběh s velmi tíživou pointou. Pomáhá velmi nadstandardní herecké obsazení a absence nabubřelosti. Velmi povedený televizní film, v kině bych s ním neměl problém.