Cashback (2006)

A pak, že romantická komedie musí být vždycky na jedno brdo. Je dobře, že se Shaun Evans nebál vstoupit mimo vykolíkované mantinely hollywoodských "megadojáků" a kopnout do svýrajících krunýřů americké prudérie. Výsledkem je svěží a hlavně zajímavá podívaná, podněcující fantazii a přinášející lehký úsměv.

Pravidla lži (2006)

Vynikající herecká sestava (září zejména Dulava, Langmajer a Chmela), nevtíravá režie, dynamický střih a zajímavá atmosféra. Sečteno, podtrženo - velmi dobré konverzační drama s vtipnými proložkami i drsnými pasážemi. Co je ale hlavní - není to odfláknuté. Pro mě příjemné překvapení.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Trhá mi to srdce, ale prostě nemůžu dát plné hodnocení. Ta pečlivost, dotaženost, vybroušenost... Prostě s extrémní precizností poskládané detaily jsou sice hodně efektní, zábavné a fungují, ale problémem je, že všechny postavy jsou hrozně profláklé - aby se dosáhlo požadovaného efektu, musí se jejich chování hnát do čím dál větších extrémů a občas už to prostě není ono. Nelíbilo se mi upozadění ostatních postaviček a hlavně chování Barta. Na druhou stranu Homer byl i přes maximální hloupost stále uvěřitelný a svůj. Jak to ten chlap dělá? :-)

Proč? (1987)

Výborně natočený snímek s mrazivě věrohodnou atmosférou.

Kluci nepláčou (1999)

V první polovině je divák postupně připravován na to, co musí nevyhnutelně přijít. I přesto ho poté zaskočí intezita emocí, která navíc graduje, aby předsudky a xenofobie z obrazovky či plátna přímo kapaly... Rozhodně velmi slušně natočený film, který nedokáže nudit ani napodruhé.

Inspirace (1949)

Bohužel mě tenhle - technicky bezesporu dokonalý a výtvarně působivý - film neinspiruje k přehnaně kladnému hodnocení. Zdá se mi takový neosobní až americký - bez duše.

Osudové léto (2002)

Podle prověřené šablony natočený film, který nic nepřináší, ale pěkné holky a dobré záběry ve vlnách zachraňují tuhle letní jednohubku od odpadu.

Jdi na to (1983)

Na to, co Spencer s Hillem dokážou, je tohle docela mizérie...

Konec sázek (1997)

Ne příliš originální příběh s (pro mě) nesympatickou dvojicí a mnohdy až moc rozvláčným tempem. Méně je někdy bohužel skutečně méně...

Extra život (1997)

Některé momenty jsou skvělé, vtipné a dokonce i originálně a pěkně natočené. Navíc je tu Cameron Diaz a pěkná porce černého humoru. Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku za podivný závěr a jednu za Ewana McGregora, který mi vůbec neseděl (možná, že to je ale slepá závist, protože bych si to s ním hned vyměnil).