Mať tak o koliesko viac! (2004) (seriál)

Poučný a celkom vydarený animovano-hraný seriál pre najmenšie deti o tom ako vznikly a fungujú veci okolo nás.

Octopus (2000)

Čo napísať k filmu, kde každé 2 minúty vykríkol niekto: "Oh my God", asi nič ale k chobotniciam mám odpor a kedže nechcem skončiť v tom hroznom zobáku tak aspoň jednu * musím dať /ha-ha/.

Šaty (1972) (TV film)

Komédia pre mládež, ktorej sa podarilo veľmi dobre vyhnúť vtedy všadeprítomnej "ideológii". Hlavná hrdinka zbadá vo výklade "šaty ako mala v poslednom filme Bardotka" a podnikne všetko možné aby ich získala.

Quartétto (2002) (TV film)

Škoda, celkom dobrý námet stretnutia ťažko chorej matky a jej troch dcér, ktorý ale pochoval zlý scenár, divné vízie režisérky a korunu tomu nasadila príšerná "akčná kamera".

Barbapapa, Les (1973) (seriál)

Ďalší z radu legendárnych animovaných seriálov, určených pre najmenšie deti, o rodine farebných kvapiek /alebo bubliniek,sama neviem,čo to presne bolo/, ktoré na želanie menia svoj tvar. Hlava rodiny ružový Barbapapa a mamou čiernou Barbamama majú spolu sedem detí a spolu s rozličnými zvieratkami si láskyplne nažívajú vo svojej krajine a zažívajú rôzne veselé príhody /komu by nebolo jasné o čom to vlastne píšem, tak ukážky nájde na youtube/.

Tao Tao (1983) (seriál)

Krásny animovaný seriál o malej pande Tao Tao, ktorý som ako dieťa mala veľmi rada. Mamička panda bola láskavá a múdra, malý Tao roztomilý a zvedavý, myslím, že aj dnešným deťom by sa to páčilo.

Perrine monogatari (1978) (seriál)

Japonský animovaný seriál, víťaz mnohých cien, na ORF vysielaný pod názvom Perrine o dievčatku, ktoré spolu so svou matkou a verným psíkom cestujú za starým otcom, ktorý ich nechce vidieť.

Songlines (1989)

Séria jedenástich krátkych filmov inšpirovaných tretím albumom skupiny Alphaville The Breathtaking blue z r. 1989, natočených nezávislými nemeckými režisérmi, a v ktorých neuvidíte účinkovať žiadneho z členov skupiny. V klipoch hrali prevažne herci z bývalej Juhoslávie, najväčšou hviezdou je asi Noah Taylor, ktorý si v klipe Romeos výborne zahral mladého chlapca, vyrážajúceho večer do mesta.

Profesionálky (2007) (seriál)

Tak už nám vraždy riešili policajti, inšpektori, vedci a vedkyne, súdna antropoligička, matematik, záhradníčky, stará dáma, šedá mozgová kôra, pes a ešte neviemkto, tuná ich riešia štyri dámy, ktoré si miesto čajového krúžku založili spolok /ako aj originálny názov zodpovedá/ a popri vyšetrovaní si stihnú vyriešiť svoje citové, rodinné a pracovné problémy a v USA to tuším skončilo I. sériou

Štúrovci (1991) (seriál)

Ja za to nemôžem ale na štúrovcov mám slabosť od základnej školy.