Slovania - Obeta (2021) (epizoda)

Scenáristické inferno pokračuje, v seriáli sa prakticky nedeje nič. Krásna Ukrajinka je protivnejšia ešte viac. Kto toto nazval slovenské GoT nevidel buď jedno alebo druhé. Dúfam, že tvorcovia majú zvyšky zdravého rozumu a z neznámeho/Vlada sa nevykľuje kupec Samo.

Slovania - Postrižiny (2021) (epizoda)

Krásna Ukrajinka, ktorá mala byť podľa niektorých svetlým bodom seriálu, nemastná - neslaná, hrať nevie. Zdarne jej sekunduje mladý ukrajinský tenista, ktorý chce byť mužom. Kvalitu scenára krásne prezentuje dialóg: "Prečo mi pomáhaš?", "Pomáham tým, ktorí potrebujú pomôcť.", "Tak mi pomôž." Maštalír nech hrá akúkoľvek postavu, vždy je to na jedno kopyto. Sama som zvedavá, čo sa nakoniec vykľuje z templárov z vínnej pivnice. Komédia pokračuje, teším sa, čo bude ďalej.

Slovania - Muž bez mena (2021) (epizoda)

Že sa bude jednať k pruser ranostredovekých rozmerov napovie už gýčovo letiaci orol v úvode a zvučka, ktorá zaspala v 90. rokov. Uvidíme ako ďalej, zatiaľ sa z toho rysujú fejkový Vikngovia, či Nový život v lese. O histórii sa tu hovoriť nedá, stačí sa pozrieť na hradiská v lese, tie by dobyli aj avarský mladší žiaci. Zatiaľ sa z toho rysuje dobrá komédia, uvidíme ako ďalej. Pikoslava Cinkotu s kremnickým duktátikom či čelovkou nemohli myslieť vážne. Ako historický seriál nula bodov, ako fantasy bieda.

Bodka (2019) (seriál) odpad!

Jojka si pravdepodobne myslela, že diváci žerú psie granule alebo že kúpou psa divák stratí akúkoľvek súdnosť a sebaúctu. Netuším, kto je Marek Orel ale pri jeho scenári aj latinské telenovely pôsobia ako seriál Černobyl. Toto by som nedovolila pozerať ani môjmu teriérovi a to je iné tupelo, On našťastie najradšej pozerá prírodopisné dokumenty o mačkách, potkanoch a ježkoch.

Zlý duch tajgy (1977)

Filmu chýba sila príbehu Dersu Uzala, hororom by som ho určite nenazvala. Pekná príroda a pár zaujímavostí zo života Evenkov na skoro 90 minút nestačia. Celý čas som dúfala, že "zlý duch tajgy" bude ničo iné.

Skazočnoje putěšestvije mistera Bilbo Begginsa Hobbita (1985) (TV film)

Je zaujímavé, že prvé hrané spracovanie Tolkienovho sveta prišlo práve zo ZSSR, aj napriek tomu, že zlo vždy sídlilo na východe. Táto insitná verzia nedopadla tak hrozne, ako neskorší fínsky počin. Trpaslíci vyzerali ako permoníci zo štiavnickej bane, režisér sa nezľakol ani pavúkov, draka, bitka piatich armád trvala asi minútu a celú ju odtancovali sólisti Bolšojo teatra, "lyžičky, nože" mali celkom chytľavú melódiu. Jediný kto vadil bol Gandalf, ktorý bol niečo medzi Mrázikom a odporne pozitívnym osobným motivátorom.

Hobitit (1993) (seriál)

Čakanie na nového LOTRa som sa rozhodla skrátiť pozretím všetkých pokusov o sfilmovanie Tolkienovho univerza. Druhý film žiaľ dopadol horšie, ako ten prvý. Kulisy, oblečenie, triky a herecké výkony horšie ako v slovenskej televíznej rozprávke zo 70.- 80. rokov. Vo filme hrali oceňovaní fínski herci ale prečo tak zle? Herecký výkon Froda si dokonca zaslúži trestné oznámenie za dehonestáciu postavy. Legolas vyzeral ako anjel Petronel a bol tam vlastne? Z dvojúlohy Glum/Aragorn vyšiel lepšie Glum, ktorý podal najlepší herecký výkon zo všetkých. Keby som nepoznala predlohu, tak nemám šancu čokoľvek pochopiť. Nám fanúšikom zostáva dúfať, že to Amazon nenatočí podobne ako Fíni v r. 1993.

Kung-fu: nebezpečná mise (1979)

Eastern pod taktovkou tchajvanského národného baletu. Predstavenie je občas úplne zbytočne prerušené pokusom o dialóg, ktorý pozostáva z maximálne dvoch viet, prostredníctvom ktorých si ten dobrý a zlý predpovedajú skorú smrť.

Legenda jménem T-34 (2018)

Timur a jeho družina sa zahrá na štyroch tankistov a miesto Šarika zoberú do tanku uvedomelú komsomolku (čo je celkom pochopiteľné, čo so psom v tanku?). Rusi aj s obrovským rozpočtom, jednoducho nedokážu natočiť jeden normálny, historicky aspoň trochu uveriteľný vojnový film

Vražda v Orient expresu (2017)

Podľa filmu by neznalý divák nadobudol dojem, že jazda Orient Expresom z Istanbulu, prebiehala cez Karakoram, Andy a havaroval v Himalájach, v srbskej dedinke, kde slúžil černoch ako policajt. Príbeh je tak chronicky známy, že ani táto verzia, okrem Herculových veľkorysých fúzov nič nové nepriniesla.