• Thriller

Transcendence (2014)

Žádná pecka, ale ani žádná katastrofa, film jednoduše dojel na nereálná očekávání většiny diváků, kterýmu do značný míry přispívalo spojování se jménem Ch.Nolana. Ve výsledku se jedná o průměrný film, nic víc, nic míň.

Strážci Galaxie (2014)

Neuvěřitelná zábava od začátku do konce po všech stránkách, která (aspoň pro mě) všechny ostatní komiksovky posledních let trumfuje ve dvou ohledech - v postavách a humoru. Co se týče toho prvního, tak všechny postavy a to jak ty lidský, tak stvořený na počítači, mají neuvěřitelný charisma, jsou sympatický, skvěle zahraný/nadabovaný a vzájemně se přes svojí různorodost úžasně doplňují. No a humor, ten je dávkovanej s tak neuvěřitelnou kadencí, že si opravdu nevzpomínám, kdy jsem se naposledy u filmu tak nasmál. Zbytek, ať už jde o vizuál, efekty či akci, ten je tradičně zvládnutej na jedničku, ale na to už je divák u áčkový hollywoodský produkce tak nějak zvyklý. Vzpomínám si, když jsem jako člověk neznalý předlohy poprvý o plánech o natočení filmu četl, tak jsem si říkal, jak by něco takovýho mohlo fungovat... no takhle:-)

Zátah 2 (2014)

Raid 2 může snadno zklamat ty, co jsou natěšený na zběsilou non-stop akci, která začne v první minutě filmu, podobně jako tomu bylo v případě předchůdce. V první polovině, která je vzhledem k délce filmu poměrně dlouhá, hraje hlavní roli příběh, zatímco akce je poměrně málo a ani není nijak velkolepá, ale v druhý části filmu začne všechno neuvěřitelným způsobem gradovat, akce je nápaditá a neuvěřitelně brutální, s originální choreografií a navíc je všechno skvěle a přehledně natočený. K tomu film funguje i v neakční části, ať už jde o napínavej příběh, zajímavý a dobře zahraný postavy nebo hudbu, která v několika scénách zesiluje už tak výtečnou atmosféru. Další velkým pozitivem je, že přechody akčních a neakčních pasáží nejsou nijak násilný, všechno se skvěle doplňuje a funguje na jedničku. Zkrátka a jednoduše: pecka:) Snad to dvojici Evans-Uwais bude klapat i dál a nedopadnou podobně jako Tony Jaa, kterej po dvou skvělejch filmech shořel neuvěřitelným způsobem.

Sherlock (2010) (seriál)

1.série 4* 2.série 5* 3.série 2* 4.serie 3*

Amazing Spider-Man 2 (2014)

U filmů jako Amazing Spider-Man určitě není příběh to nejdůležitější, ale přece jenom by měl zaujmout natolik, aby se divák mezi jednotlivými akčními scénami nenudil. Bohužel u dvojky Amazing Spider-Mana jsem měl pocit, že scénáristi napsali řadu nápadů na papír a pak je horkou jehlou slepili dohromady a už neřešili, jestli to jako celek bude aspoň trochu držet pohromadě. Celý je to moc rozkouskovaný, nekonzistentní, zmatený, bez výraznější příběhový linie, která by všechny ty jednotlivý vlákna spojila ve fungující příběhovou pavučinu. Vizuálně a technicky je samozřejmě (jak už to tak u velkejch hollywoodskejch blockbusterů bývá) v pořádku, ale na druhou stranu akce taky úplně nenadchla a moc zajímavých momentů, na který bych se chtěl znova podívat, nenabídla. 5/10

Památkáři (2014)

Nejzajímavějším a nejlepším aspektem filmu je jeho výprava, na vytvoření atmosféry 2.světové války se určitě nešetřilo a na všechna prostředí a lokace se moc hezky kouká, ale bohužel příběh je značně pomalej a nezajímavej a stejně tak nezajímavý jsou i všechny jeho postavy. K čemu všechno to herecký obsazení, když nikdo z nich nemá moc co hrát a čím ve filmu zaujmout.

Monstrum Hwayi (2013)

Od první scény začne film velmi intenzivně a celou dlouhou stopáž si udržuje tempo a napětí. Všechny postavy, i když převážně záporný, jsou zajímavý a skvěle zahraný, příběh není předvídatelnej (snad jen ten konec je trošku natahovanej) a všechno je navíc okořeněný povedenýma akčníma scénama a výbornou hudbou. Celkově pro mě moc příjemný překvapení.

Zulu (2013)

3,5* Slušná krimi s konspiračním nádechem, odehrávající se v zajímavým prostředí a v druhý polovině slušně gradující. A překvapivě ani ten Orlando Bloom vůbec nevadí.