V pravé poledne (1952)

Proboha, shořely ten rok negativy ostatních hollywoodských premiér? No dobře, Oskara za nejlepší píseň beru... (třeba byl extra slabý rok). Po 85 minutách nudy si začínám vážit wayneovek. 1 zasloužený Oskar - 1* :)

Inspektor Gadget (1999)

Pane jo, ještě se mi nestalo, abych se při hodnocení filmu tak moc minul s většinovým názorem... Vyložená parodie to samozřejmě není, ale obsahuje takovou míru nadsázky, vtipných narážek a asociací, aby mi vůbec nepřipadal laciný a nudný. U tohoto žánru (řekněme crazy komedie) nemá přece smysl posuzovat logiku a věrohodnost děje. A pokud se přidají (jako v tomto případě) perfektní triky a solidní tempo, vypadnou ze mě - 4* :)

Nejlepší léta slečny Jean Brodieové (1969)

Výborný, po herecké stránce překvapivě moderní film, který jen v závěru (dlouhý dialog slečny Brodieové a Sandy) trochu šustí papírem. 80%

Charley Varrick (1973)

Jo jo, klasika je klasika. Občas sice trochu zdlouhavá a těžkopádná, ale milá. Jediné, co taťuldovi Walterovi nebaštím, je rádoby odlehčující scéna, ve které coby neodolatelný chlapák sklátí sličnou sekretářku na oranžové letiště - ale to je opravdu malá kaňka. 70%

Příslib smrti (1999) (TV film)

No co, čekal jsem to horší... Konvenční, televizní, ale poctivé a převážně věrohodné. John Ritter v roli kultivovaného traviče je opravdu dobrý. 60% dám.

Není nad Jimmyho (2000)

Tak na tomhle filmu nebudu šetřit, říkal jsem si po prvních dvaceti minutách. Hlavní hrdina - nesebevědomý otloukánek s vizáží třináctiletého Aleše Hámy. Zábavná postava motorkáře - nového "tatínka". Svérázná kamarádka - rohovnice. Charismatický trenér, který si z neznámého důvodu nechává kálet na hlavu od protekčního hajzlíka. A nakonec hodně předčasné vyvrcholení - první zápas meziškolního přeboru s týmem bahenních zápasníků, u kterého jsem se královsky bavil (vyrovnávací gól z hlavičky rozhodčího, brankář s mobilem na uchu opřený o tyč...). Tím bohužel končí veškerá nadsázka, a vlastně veškerý vtip. Od té chvíle totiž jiskra filmu neodvratně pohasíná, skrápěna kyselým deštěm zbytečných vedlejších témat a zpomalených záběrů Jimmyho slalomů přes celé hřiště mezi o hlavu vyššími atlety soupeře. Poslední třetina je už jen nudná přehlídka dílčích happyendů a zásadních rad do života, bez kterých se žádný patnáctiletý kluk neobejde. 50% / 2* (za to zklamání).

Ukradená identita (2004) (TV film)

Film, který jsem si původně pustil s tím, že v půlce přepnu na zprávy, mě svojí neuvěřitelnou věrohodností a atmosférou tak vtáhl do děje, že jsem na buráky před sebou ani nesáhl (natož na přepínač kanálů). Dlouho jsem ostražitě čekal, že se děj obligátně zvrhne na souboj hlavní hrdinky o holý život v opuštěné polorozbořené tovární hale s funkčním bucharem a několika prasklými parovodními ventily (možná právě to některým hodnotitelům tohoto filmu chybí) - naštěstí nic takového nenastalo. Napětí je docíleno téměř dokumentaristicky podrobným popisem postupného nárůstu potíží skutečné Michelle Brown až k úplnému zoufalství, jejího boje s byrokratickou mašinérií, a na druhé straně přerod původně nespokojené,líné a neschopné sekretářky Connie v posedlé a vynalézavé alter ego bezmocné Michelle. Zkrátka - dobře napsané + dobře zahrané (Annabella Sciorra jako Connie je vynikající) + žádné naschvály = 80%.

Odznak zrady (1997) (TV film)

Svoje dvě hvězdičky si film zaslouží - přinejmenším za to, jak Harry Hamlin vystřihl svého slizounského šerifa. Celý film shazuje viditelně (scénáristicky i herecky) odbytá závěrečná scéna dopadení zlosyna. Jo, a (ochránci zvířat prominou) ta nechutně kýčovitá srnka na břehu jezera si celý film říkala o ránu mezi oči :).

Vzkříšení (1980)

Téma léčitelství a mimořádných lidských schopností mě zajímá, ale tento film ho zpracovává na můj vkus příliš konvenčním způsobem, který bych čekal u snímku tak o 30 let staršího. Zvolené filmové prostředky (statická kamera, koncentrace na dialogy, herecké pojetí) připomínají ve výsledku záznam divadelního představení. Ano, Ellen Burstyn v několika vypjatých "léčitelských" scénách dokazuje, že je dobrá herečka, ale celkový dojem promarněného času zůstává. Ani zábava, ani ponaučení, ani duchovní povznesení. 50%.

Láska a jiné pohromy (2006)

Dominantní pocit po shlédnutí - promarněná šance na dobrý film. Místy hodně vtipné dialogy slátané dohromady scénáristovou hrubou nití v rozpačitý a nepřesvědčivý celek. Přemíra gay postav oslabila zábavný efekt konfrontace gay x hetero. Brittany je bezesporu půvabná, o tom žádná, ale jako nenápaditě napsaná Emily mě rozhodně neokouzlila. Daleko víc mě pobavila Catherine Tate v roli pošahané Tallulah, která snad jediná naplnila moji představu břitkého anglického humoru. 60% (s přimhouřením oka). Zajímavý komentář: Cushing