Feťáci (1987)

Netvrdím, že nemůže existovat dobrý film, jehož příběh lze shrnout do jedné rozvité věty. Ale pak ta jednoduchost obsahu musí být vyvážena kvalitou formy. Tady se bohužel setkala banalita námětu s fádností zpracování.

96 hodin (2008)

Líbila se mi choreografie soubojů a celkové pojetí akce - žádná trapná férovka a oldshaterhandovské uspávání pěstí do spánku. Takhle si představuju nasranýho fotříka s praxí ve speciálních službách.

Franklyn (2008)

Výjimečně jsem si vystačil s obrazovou (výtvarnou) stránkou filmu (80%), obsahově 20%.

Dolarová manželství (1964)

Velmi vtipná, vynalézavá, hravá, na dobu vzniku v dobrém slova smyslu moderní komedie, která by jinak u mě aspirovala na plný počet bodů. Háček je v tom, že základní zápletka je velmi prostá a v neustálém koloběhu manželů se znovu a znovu beze změny opakuje. A to dokonalé řemeslo ani výjimečně kreativní výprava k udržení diváka v extázi nestačí...

Vdaná snoubenka (2008) odpad!

Tak tohle mi absolutně nesedlo, naprostý blábol. Máloco z A kategorie nedokoukám do konce.

Spartakus (2010) (seriál)

Po zhlédnutí pilotního dílu dávám alibisticky 50%. Nejsilnější dojem - směšnost zpomalených mnohalitrových šplíchanců červené barvy. Po druhém díle snižuju na 2* a dám si pauzu.

Něco jako láska (2005)

Vykalkulovaná upachtěná romantika, vymačkaná z ubohého scénáristy za probdělých nocí. Vtip a humor? To ani náhodou. Hvězdičku za milého Ashtona.

Americký zločin (2007)

Pro případ, že by mě napadlo znovu film shlédnout: přečti si komentář od Enšpígla.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Ano, výprava a reálie jsou úchvatné, herecké výkony bezchybné, ale příběh bez tajemství a pořádné pointy při tříhodinové stopáži mě chvílemi až nudil - rozhodně ho nechci vidět dřív než za deset let (Tenkrát na Západě jsem shlédl nejméně 5x a pořád má pro mě svoje kouzlo). A navíc - scény, kdy se stojící hrdina téměř na širé planině zničeho nic ocitne jeden metr před hlavní namířené zbraně (jé, to jsem se lekl!) bytostně nesnáším (pokud nejde o komedii) a v hodnocení neodpouštím (a takové nablblé situace zde byly minimálně dvě). Plus další více či méně drobné podrazy a nelogičnosti.