Sonny Liston: Těžká váha (2008)

Film, ktorý som si pozrel kvôli zápasu medzi ním a Casiusom Clayom, ale o živote tohto boxera som nič nevedl. Tento film podáva určitý náhľad na jeho život a necháva aj priestor na osobné dokreslenie a vysvetlenie si určitých udalostí... ... .... ... ... ... Vtiahnutie do deja: *** Akčnosť: *** Erotika: * Realita: **

Habermannův mlýn (2010)

Pekne podané, i keď nie zo všetkým sa človek stotožňuje, ale musím povedať, že ľudské povahy sú skoro navlas totožné s tými, ktoré má človek možnosť sledovať vo filme. Sami si môžeme položiť otázku, je v ľudských silách skutočne posúdiť súbeh udalostí? Nemám na mysli len tých, ktoré sa prezentujú vo filme, ale tých, ktoré sa dejú teraz okolo nás. Lebo súdiť z odstupom času sa nám zdá byť veľmi jednoduché. Vtiahnutie do deja: ***** Realita: *** Akčnosť: ** Historičnosť: ****

Štvanec IRA (2008)

Začiatok podobný ako u filmu Generál, ale film má oveľa svižnejšie tempo a hlavne je natočený tak, že človeka pohltí atmosféra Belfastu. Je to podobný typ filmu El Lobo, ktorý však pojednáva o ETA. Takisto hudba je nádherná. Nenašiel som nič závažné, čo by narušilo môj zážitok z filmu. I keď nedám plný počet hviezdičiek je to film, ktorý patrí do skupiny výborných filmov. ...... .... ... ... .... Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Hudba: **** Akcia: ***

Generál (1998)

Nebol som okúzlený týmto snímkom. A pravdu povediac skôr ma nudil ako zaujal. Ja v podstate doteraz neviem, prečo bol výnimočný, keď som to vo filme nevidel. Očakával som krimidrámu, kde sa dozviem o tom čo spáchal ako prebiehali akcie a pod. Nie len výcuc, ktorý sa ťaha a nie a nie sa rozbehnúť. A to začiatok začal tak efektne. Nič na tom nezmení ani dobrá hudba. Vtiahnutie do deja: ** Realita: ** Hudba: *** Akcia: **

3 sezóny v pekle (2009)

Ja to beriem len ako televíznu satiru na nedeľný večer. Skutočne po týždni si nepamätám žiadnu ucelenú myšlienku, ktorá by ma nadchla. Spomienky ak tak len na pre mňa nevkusné básničky pripomínajúce mi úlety žiakov základnej školy. Do filmu som sa nedokázal ponoriť a vskutku som mal problém sa stotožniť s akoukoľvek postavou. Podanie bolo veľmi politicky jednostranne zamerané a to mi robí asi najväčší zmätok. Jednoducho toto nie je šálok mojej kávy. Ale i tak sa mi páčil herecký prejav p.Hádeka, p.Hubu a p.Kostelného. .. ... ............... ............. ........ ... ... .... ................ .................... ..................... ............. .. .. ... ... ... .... .. Vtiahnutie do deja: * Realita: ** Agitka:**** Erotika: ** Nevkus: *** Výprava: ****

Zelená zóna (2010)

Pre mňa osobne prijateľnejšie podanie vojny v Iraku než oscarový snímok smrť čaká všade. Miestami sa síce režisér nechal uniesť naivitou a podpráporčík v americkej armáde sa stáva dôležitou figúrkou na šachovnici, ale inak film pôsobí veľmi príjemne. Som zvedavý, či sa niekedy dočkáme spracovania skutočnej príčiny pádu WTC. .... ... ... ... ... .. ... ... ... ..... .... ... .. .... Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Akcia: *** Dramatičnosť: ***

Pilíře Země (2010) (seriál)

Nezrovnával by som tento seriál so seriálom Rím a ani podobnými historickými sériami. Na začiatok treba povedať, že úspech tejto fikcie je až tak veľký, že ľudia chodia do Kingsbridge hľadať katedrálu z 12 storočia, ktorá tam ale v skutočnosti nikdy nebola postavená. / odkaz na stranku v en http://clairevorster.com/blog/kingsbridge-cathedral/ Opäť sa ukazuje, že ak má človek pred sebou úchvatný dej, výborný scenár a skvelé historické pozadie, tak zaujať diváka je len otázka času. .... .... ..... .... ... .... ... .... .... ..... ... .... . Vtiahnutie do deja: ***** Realita: ** Akcia: **** Brutalita: **** Erotika: ** Historičnosť: *****

Nezapomeň na mě (2010)

Vzťah medzi otcom a synom, medzi bratom a sestrou a vlastne medzi dvomi ľuďmi nie je len jednoduchá rovnica. A v tomto filme je skutočne veľa nevyjasnených vecí, ktoré skôr či neskôr dostihnú každého. ................. .............. ............ ......... ................ .... Vtiahnutie do deja: ***** Dramatičnosť: **** Romantika: **** Erotika: ** Myšlienky: ** Citovosť: ****

Babí léto (2001)

Smutné oči Brodského hovoria o všetkom, ale jeho plány a drobné pochabosti sú neskutočne dojímavé. Film, ktorý opisuje "neskorú jeseň" ľudského života kde sa človek snaží aspoň niečo ešte zažiť. ...................................... .. .......... ........ ........... .......... Vtiahnutie do deja: ***** Realita: *** Sentimentálnosť: **** Humor: ***

Cemetery Junction (2010)

Skutočné retro, kde sa každý snaží nájsť. Miestami výborné vsuvky absurdít, hlavne zásluhou Snorka. ............ ............ . ...... ............ Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Humor: ***