Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Film, v ktorom sa odkrývajú intímne tajomstvá. Film, kde dvaja herci obsiahnu celý obraz a nikomu to neprekáža. Film, kde intimita nepobúri okolie. Jemne spracované, krásne podané a očarujúce. Možno, že posledná scéna pred zrkadlom už nemusela byť. Ako jednoducho sa ľudia vedia oslobodiť od balvanov minulosti a ako ľahko sú zas o niečo slobodnejší.

Případ Collini (2019)

Pre Nemcov je to hra na tenkom ľade, ale neskĺzlo to do blbín. Elyas M'Barek tu ukazuje aj svoje dramatické schopnosti s trochou nadsádzky.

Spolu to dáme (2017)

Je to klasické klišé, ale v podaní Elyas M'Barek-a ma to skutočne baví. Mám rád tohto herca a jeho filmy, hlavne komédie.

Hacker (2015)

Je to film, ktorý svojím spracovaním pripomína 90-te roky. Bohužiaľ to podstatné tu nie je. Ak čakáte súboj cez net a PC tak to tu nebude. Je to priemerný akčný film s bláznivými akčnými scénami, ktoré sú skutočne treťotriedne. To film Who am I - žádný systém není bezpečný, je ďaleko lepší.

Forever (2014) (seriál)

Tento seriál je potešenie. Je to taký štýl, ako Zajtrajšie noviny, len tu ide o nesmrteľného človeka. Každá jedna časť je ako uzavretá kapitola o nejakom policajnom prípade, ale v tomto seriáli nejde o kriminálku a ani o filozofiu, ale o podanie príbehu s jemnou nostalgiou a štipkou humoru. Najmä keď 34 ročný otec poučuje 70 ročného syna. Pán Hornblower  /Ioan Gruffudd/ , to celé posunul o triedu vyššie.

Dara z Jasenovce (2020)

Tá predstava, že si dokážu ľudia takto ubližovať je hrozná. Srb či Chorvát, tu nie je rozdiel a predsa sa nájde medzi nimi toľko nenávisti, že si spôsobujú až neopísateľnú bolesť. Život počas vojny nie je jednoduchý a pre tých, ktorí neboli vojaci a dostali sa na nemilosť v tomto prípade civili či už židia, cigáni, komunisti a Srbi, zažívali v chorvatských koncentrákoch obrovskú hrôzu. Píše sa, že i sami Nemci, mali nedobré pocity, keď to videli. Je jasné, že nie všetci Chorvati boli ustašovci, tak ako nie všetci Slováci boli hlinkovci. Tento film, len veľmi málo hovorí o tom, čo sa stalo, ale aj z toho mála je človeku špatne.

Montevideo, vidimo se! (2014)

Pokračovanie futbalového sna je takisto natočené pútavo, len tu už chýba to nadšenie. Výkony rozhodcov boli kritizované aj v tlači, keď pri pokuse o vyrovnanie v zápase medzi Argentínou a Francúzskom mali možnosť Francúzi zmeniť stav, ale rozhodca odpískal koniec zápasu. 6 minút pred koncom oficiálneho času. Následne pozval obe mužstvá dohrať duel, ale Francúzi prehrali 0:1. Bol to prvý šampionát a tak to aj vyzeralo. Srbský film, to využil dokonalo.

Montevideo, cesta za snem (2010)

Byť Srb, tak som hrdý na tento film. Je skutočne natočený tak, ako si ľudia v duši predstavujú čestnosť, vernosť, priateľstvo a športového ducha. Slová predsedu klubu, ktoré povedal hlavnému hrdinovi o tom, že hraje veľmi dobre, ale nie športovo zamrzeli určite každého. Celý film je poňatý idylicky a tak-nejak nadnesene, ale nevadí to. Ako vlastenecký film a film o športovej čistote bez chyby.

Blackout (2021) (seriál)

Páčil sa mi štýl podania príbehu a aj jeho zasadenie do politických kruhov. Myslím, že to nie je ďaleko od pravdy.

Oslněni světlem (2018) (seriál)

Seriál v pochmúrnej atmosfére severského typu, ale stále sa drží poľskej duše. Inak je to prázdne a bláznivé.