Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nádherný mýticko-epický film o dobrodružstve života, v ktorom človek o niečo bojuje. Alebo skôr dobro a zlo bojuje o srdce človeka. Zlo navonok vyhráva. Žiaľ a utrpenie dolieha. No kým sa nájde odvaha, mužnosť a hlavne ochota obetovať sa za priateľa, nádej zostáva. Myšlienka prvého dielu: „My nerozhodujeme o tom, v akých časoch budeme žiť. Rozhodovať môžeme len o tom, čo urobíme s časom, ktorý nám bol daný.“ Gandalf

Poslední tanec (2000) (TV film)

Uznávam, že je to prostý a trochu sentimentálny TV film. No odnášam si z neho viac, ako by mi ponúkol nejeden prepracovaný, no sprostý kinohit....Presne ako napísal Klúčik, zobrazuje to, čo je v živote dôležité: úprimné priateľstvo, snahu v rodine, tanec manželov, úctu k starším. K tým ľuďom, ktorí nielen potrebujú našu blízkosť, ale aj my ich príbehy a múdrosť.

Generácia na prelome (2010) (TV film)

Bol som veľmi milo prekvapený ako jednoducho a s akou múdrosťou hovorili o súčasnom svete a spoločnosti vybraní ,,staršie" osobnosti z rôznych povolaní. Opäť mi to pripomenulo, ako sa my mladší potrebujeme učiť počúvať a porozumieť skúsenejším, ktorí nám majú čo povedať, ktorí už niečo prežili a majú omnoho väčší rozhľad, a predsa sa nezastavili mysľou v minulosti, no ani sa neprispôsobili súčasným módnym trendom.

Bídníci (2012)

pôsobivý film. Zobrazenie ťažkého údelu človeka, ktorý sa musí rozhodnúť, a rozhoduje sa žiť a milovať... Obdivujem odvahu režiséra nechať hercov spievať pri natáčaní, v hudbe sa skutočne zrkadlí duša človeka. A hoci francúzske revolúcie nepriniesli lepšiu spoločnosť, tak tento film mi pripomenul, že bedári a prostitútky nás predídu do Kráľovstva, ako každý, kto úprimne hľadá pravdu.

Přenašeč (2011)

Kvalitne spracovaný dokument o obyčajných ľuďoch zo Zambie. Je to sonda do ľudskej duše, ktorá u mnohých prepadla sebeckosti, no ktorá u všetkých túži po láske. Obrazom života je tu rodina. Rodina farmára, ktorý je otrokom svojej žiadostivosti a tak priniesol do jej vnútra nie nevyhnutný kríž. Obrazom očistenia tu je prijatie pravdy, utrpenie a boj za život. Človek nesie zodpovednosť za svoje skutky, a tá sa netýka len jeho samého, no nás všetkých... A nakoniec prichádza nový život.

Verní odkazu sv. Cyrila a Metoda (2010) (TV film)

Je dobrou správou, že obyvatelia Terchovej sa rozhodli robiť ťažké veci a organizovať takéto podujatie. Myslím si, že to vystihuje samotný názov dokumentu, byť verní odkazu sv. Cyrila a Metoda, zanechali svoje pohodlie a urobili niečo pre ľudí.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Pozvanie k dobrodružstvu sme prijali a zmenilo nám život. Narnia je klasická rozprávková alegória o boji dobra a zla, ktorý sa odohráva v našom vnútri. Sme skúšaní a pokúšaní, radujeme sa i trpíme, zažívame spoločenstvo i samotu. A o tom to je, o ceste k cieľu, ktorý si nevieme a nemusíme vedieť predstaviť, no veríme, že nás tam už niekto čaká...

O bozích a lidech (2010)

Človek je spoločenská bytosť, potrebuje pre rozvoj svojej jedinečnej osoby spoločenstvo, ktoré ho podrží. Takéto spoločenstvo tvorí aj partia trapistov v severnom Alžírsku. Spolu jedia, spolu sa modlia, spievajú, slúžia dedinčanom, a spolu idú až do konca... Poctivá trpezlivá filmárčina pre trpezlivého diváka, ktorý čaká od filmu niečo viac. Slovo, príbeh jednoduchého života, múdrosť. Ticho.