Curro Jiménez (1976) (seriál)

Veľmi slabo si na tento seriál spomínam, práve preto by sa hodila repríza.

Silverův návrat na ostrov pokladů (1986) (seriál)

Dobrodružný seriál plný pirátov a skrytého pokladu, kde sa na tieto seriály hrabú dnešné dobrodružné filmy? Dúfam, že sa to objavý aj na DVD, alebo to zopakuje niektorá z československých televízii.

Senzační prázdniny (1967)

Zase jedna z tých pohodových komédii, s majstrom Funésom, kde si znova zahral aj so svojím synom Olivierom. Prázdniny sú predo dvermi, ale pre tých horších žiakov sa škola ani vtedy nekončí. Pán riaditeľ má plno trápení nielen so svojimi žiakmi, ale aj so svojimi dvoma synmi. A jedna zaujímavosť na záver - v tomto filme si zahral aj Ferdy Mayne, ktorý tu stvárňuje anglickéhe gentlemana MacFarrella a práve tento herec zohral dosť významnú rolu v Jakubiskovom seriály Teta, kde vystupuje ako nezabudnuteľný gróf Drakula.

La stella del parco (1990) (seriál)

Pekný taliansky seriál odohrávajúci sa uprostred nádhernej prírody. Po toľkých rokoch by nezaškodila repríza.

Marketa Lazarová (1967)

Naozaj veľmi náročný film, rozhodne nie pre bežného , konzumného diváka. Aj ja sám som dlho váhal s hodnotením, pretože dej je skoro stále prakticky nulový, a ten ja vo filmoch potrebujem, ale tentokrát to všetko nahrádza vynikujúca kamera, so skvelými zábermi a zopár skvelých hereckých výkonov. Ale, že to bola krutá doba, to sa musí nechať. To, že som nerozumel úplne všetkému, čo tu bolo povedané v nemčine je asi normálne, ale často som naozaj nerozumel, čo si tam melú popod fúzy v češtine a to sa mi moc často nestáva.

Grand restaurant pana Septima (1966)

Prvá polovička, možno len tretina filmu je naozaj našlapaná super fórmy , o ktoré sa stará pán Septim - vo skvelej forme šikanujúci svojich zamestnancov. Neskôr s príchodom a únosom prezidenta spriateleného štátu ide úroveň o dosť dole, ale v žiadnom prípade tento filmový počin neodsudzujem. Funés je ako vždy skvelý, Filipovský je fantastický, hudba veselá, naháňačky bláznivé, takže klasika.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Jak černý mrak už táhne smrťák zabiják. Už táhne smrťák zabiják. Už zabiják táhne na hrbatém koni. A na tom koni kosti jenom zvoní. A vlá a vlá mu hříva plesnivá. A kosti a kosti a těma on nás hostí..

Zelňačka (1981)

Jeden z tých slabších filmov s Funesom, ale ešte stále to spĺňa kvalitný priemer. Záverečná scéna mi pripomína záverečnú scénu z filmu Veľký flám.