Film o filmu: Road to Perdition (2002) (TV film)

Film o natáčení titulu jsem pochopil hlavně jako poctu kameramanovi, kterým nebyl nikdo jiný, než Conrad L. Hall. Režisér slavného "Butch Cassidy and the Sundance Kid" a dalších výborných snímků bohužel začátkem tohoto roku zemřel.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Sonda do "čistoty" fotbalu "několikáté" třídy na malé vesničce je možná dost blízko pravdě, ale nevztahoval bych to na vesnický fotbal obecně :) Kachyňa určitě natočil lepší kusy, ale jako zaplácnutí deštivého odpoledne to ujde.

Pošli to dál (2000)

I přes účast mých oblíbených KevSpa a HelHun pouze lehký nadprůměr.

Maigret klade past (1958)

První obsazení Jeana Gabina do role slavného inspektora Julese Maigreta se režisérovi Jeanovi Delannoy vyplatilo vrchovatě. Nádherné Gabinovo herectví zapadá do Simenonovy postavy naprosto dokonale. Laskavý, ale tvrdý vyšetřovatel vražd u Seiny v Paříži už nikdy nebude lepší.

Komisař Maigret zuří (1963)

Podle mého byl nejlepší představitel inspektora Maigreta Jean Gabin. Škoda že natočil pouze tři filmy, z nichž tenhle je poslední. Při čtení dalších "Simenonů" už mi postava Maigreta jednoznačně splývá s Gabinem.

Dům za všechny peníze (1986)

Při koupi nového domu je opravdu potřeba dát si velký pozor. Úsměvný film na téma "co nám doma ještě upadne" posazený do stylu lehce romantické komedie s už tehdy výborným Tomem Hanksem. Scéna po propadnutí naplněné vany je opravdu skvělá :) Ve druhé půlce scénáři trošku dochází dech a zábavy ubývá, ale pořád je to nadprůměrná komedie, která vás nezklame.

Naděje má hluboké dno (1989) (TV film)

Průměrný televizní film o osudech rodiny, která prožívá hospitalizaci své babičky. Její osud se protíná s podobně postiženými kolegyněmi na nemocničním pokoji. Jedna z prvních (možná úplně první) rolí Ivana Trojana ve filmu ukazuje, jak veliká škoda pro český film byla následující desetiletá absence na české filmové tvorbě. Další herecké výkony velmi nevyrovnané !

Komando (1985)

Akční filmy nemiluju a ani je nevyhledávám, ale tohle byla vážně klasika osmdesátých let a Arnold do ní přesně zapadl.

Zeměkoule (2000) (pořad)

Hodně hodně slabé. Rádoby TeleTele na ČT se hrubě nevyvedlo a je dobře, že už zmizelo. Srovnání s TeleTele není jako srovnání s nějakou kvalitou, ale prostě to tak je.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Pokračování slavné jedničky má asi nejzajímavější scénář a je pro perfekcionalisty možná těžko pochopitelný. Ale i v budoucnosti a alternativní přítomnosti si Marty a doktůrek dokázali poradit nadmíru skvěle.