Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Kuba, Anče, Trautenberg, hajnej a Krakonoš. To vše podepřeno nádherným hlasem Bohuše Záhorského udělalo z hraných večerníčků absolutní klasiku. Má to svoje kouzlo i pro dospělé - alespoň já jsem se vždycky bavil náramně :)

Včelka Mája (1975) (seriál)

Muzika Karla Svobody a krásně namluvený "Hop" Borise Rösnera tvoří spolu s Aťkou Janouškovou animovaný seriál, který jsem prožíval s mými dětmi jako bych byl jedním z nich :)

Maléna (2000)

Sorry, ale mně to tak úžasný zase nepřišlo. Monica Bellucci je sice chvílemi pěkná, ale taky chvílemi taky dost "divná" a vyplnit celý film pouze chlapeckými sny o ženský se mi zdá dost málo. Možná je to taky tím, že jsem si v půlce na chvilku zdřímnul :)

Z mého života (1955)

Výborný Krškův životopisný film o Bedřichu Smetanovi se skvělým Karlem Högerem v hlavní roli.

Ta naše písnička česká II (1990)

Osudy výborného houslisty za totalitního režimu. Trošku drsné, ale v mnohém velmi pravdivé. Hudebník přitlačený na dno leckdy povolil a s režimem spolupracoval. Některé ani nemuseli ke dnu tlačit. Spolupracovali bez řečí a jsou na vrcholku dodnes :(

Válečník (1965)

Nově dosazený správce hradu a k němu příslušné vesnice se nečekaně zamiluje do "své" poddané a podstoupí kvůli lásce boj nejen proti barbarskému nepříteli. Film odehrávající se celý v jediných exteriérech (hrad a jeho okolí) stojí a padá s výkonem Charltona Hestona. Kvalita odpovídající spíš TV filmu. Franklin Schaffner si za pár let spravil chuť slavnou "Planetou opic".

Lady a Tramp (1955)

Nádherná Disneyovka o chuti zhýčkané koršpanělky Lady okusit nezávislý život po boku tuláka Trampa. Krásný příběh o psím přátelství animovaný tak, jak to v té době dokázalo pouze studio Walta Disneye. Jejich dnešní animace mi nepřipadají ani zdaleka tak vydařené.

Jak básníkům chutná život (1987)

Dušanu Kleinovi se podařilo udržet vtip i ve třetím pokračování, sledujícím čerstvého lékaře v praxi. Tady měla ovšem série skončit.

Nahá pastýřka (1966)

Nezapomenutelný výkon Bohumila Šmídy v roli pana Pacínka :)

„Rakev ve snu viděti...“ (1968)

Po Nahé pastýřce je pan Pacínek (v podání Bohumila Šmídy) opět na scéně. Svým herectvím povyšuje tuhle detektivku o hvězdičku výš :)