Velký průšvih (2002)

V jednom roce dva tak odlišné filmy ! Zatím co mě dvojka MiB totálně zklamala, tak tahle komedie přesně naopak. Barry Sonnenfeld udělal asi MiB II pro peníze a tuhle bláznivou komedii pro radost. K hlasitému upřímnému smíchu mě dlouho žádný film takhle příjemně nevyprovokoval :) Pět hvězdiček je moc, ale čtyři málo. (Ta stylová inspirace Guy Ritchim mě také na pár místech napadla ... a potěšila).

Holka na roztrhání (2002)

Sice průměr, ale kouknout se na to bez problémů dá. Pobaví, nepřekvapí a hlavní devizu - kontrast jihu a severu naplno ocení pravděpodobně jenom v Americe. A konečně ... Reese je fakt moc pěkná a její rozhodování mezi Joshem Lucasem a Patrickem Dempseym je opravdu velice VELICE těžké (aspoň moje dcera to tvrdí :)

Blafuj jako Beckham (2002)

Hrozný název, nevábný námět, v Londýně žijící režisérka narozená v Keni - půjčeno ze zoufalství. Z nějakých (pro mě zpočátku těžko pochopitelných) příčin se mi tenhle film líbil. A to tak, že hodně :) Možná jsme už přesyceni těch Hollywoodských velkorozpočtových bijáků a dát si sem tam něco "normálního", příjemného, trošku sladkého s jemným humorem nám udělá jenom dobře. Takže pokud vás Beckham v názvu odradil, honem to napravte, protože o něj tu opravdu nejde. Budete odměněni příjemně stráveným večerem.

O Rozárce a zakletém králi (1985) (TV film)

Variace na téma "kráska a zvíře" s krásnou Veronikou Freimanovou (nemohu jinak :) v roli Rozárky. Inscenace jinak ničím nevybočující z tehdejší produkce ČST.

Ozvěny mrtvých (1999)

Překvapivě vynikající duchařský thriller. Výborná režie a skvělý Kevin Bacon v hlavní roli. David Koep si kromě režie sám napsal scénář a já jsem chvílemi strachy nedýchal a zároveň se výborně bavil nad dokonalostí všech koleček, které do sebe zapadají.

Proč kočka není pes? (1996)

Dobrý námět a celkově příjemné výkony hlavních postav přinesly nadprůměrnou komedii postavenou na záměně rozhlasové moderátorky za modelku. Pro milovníky psů (můj případ) je tu povinnost hvězdičku přidat :)

Řekni, že to tak není (2001)

Chvilkové záblesky zábavy nedokázaly přehlušit celkový dojem nebetyčné kraviny, na které se kupodivu podíleli i herci od kterých bych to nečekal (Sally Field).

Bombakšeft (2002)

Tahle komedie se vážně nepovedla a pokud nechcete zbytečně ztratit hodinu a půl posloucháním bezduchého tlachání bez nápadu, tomuhle DVD (kazetě) se zdaleka vyhněte. Přes slušné obsazení bída.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Skvělý výkon Richarda Farnswortha, vynikající muzika a "klasicky Lynchovská" režie dělají z tohoto jednoduchého lidského příběhu nejlepší "roadmovie", kterou jsem měl to potěšení vidět.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Opravdová klasika filmového napětí a geniální režie Alfreda Hitchcocka. Jak málo stačí k přehozemí výhybky běhu života ! Jednou si zavoláte číšníka a rázem začíná jedna z nejnapínavějších dobrodružných cest v historii filmu. A Cary Grant je opravdu neodolatelný - a to jsem normálně orientovaný chlap :)