Kinoautomat: Člověk a jeho dům (1967)

Jedna z mála věcí, které nás dokázaly v té době ve světě proslavit. Sklo, pivo a kinoautomat :) Sám jsem si ho později zkusil a bylo to zajímavé - podílet se na řešení určitých situací ve filmu.

Náhrdelník (1992) (seriál)

Super obsazení, ale to neznamená vždy úspěch. Alespoň u mě ne :)

Případ Platfus (1985) (TV film)

Svělé ! Pan Vlastimil Brodský v roli slušného pana učitele, který obhajuje u soudu své zkratové jednání (výborný scénář pana Svěráka). Úžasný herecký koncert VB ! Také Zuzana Bydžovská podává na u ní nezvykle velkém prostoru velmi "uvěřitelný" výkon. A i když bychom se v té době asi z větší části zachovali jako postava pana Hanzlíka, cítíme přesně na které straně je statečnost a kde zbabělost.

Malý televizní kabaret (1977) (pořad)

Kabaret, frkačky za kačky a s tím spojená ta lepší část televizní zábavy pro malé děti objevující se pravidelně každé sobotní (nebo nedělní ?) ráno na obrazovce. Všichni protagonisté se hodně snažili a vůbec mi připadlo že se i oni dobře baví.

Zpívání v dešti (1952)

Už jenom z pohledu roku vzniku tohohle muzikálu si plné hodnocení zaslouží. Scéna "zpívání a tančení v dešti" je určitě jednou z těch, na které se nezapomíná. Kolik střihů by asi potřebovali dnešní tvůrci ? Tady jsou jenom neuvěřitelné, dlouhé záběry v jednom z nejlépe udělaných dešťů co ve filmu znám.

Poslední loupež (2001)

Asi jsem moc přísný, ale fakt to bylo slaboučký kafe. Jedna ze slabších chvilek Hackmana (mimochodem mého oblíbence), který sice hraje bezchybně, ale je to takové "syntetické". Překombinovaná zápletka vás už od začátku navnadí, že se tu bude odehrávat jeden "náhradní plán" za druhým, takže vás ten poslední vůbec nepřekvapí. A to zoufale pomalé tempo ve chvílích, kdy by se mělo ve střižně kouřit od nůžek ! :) Pokud si tenhle film půjčíte, nebudete úplně naštvaní, ale pokud vás mine - o nic jste nepřišli.

Nad tebe není (1999) (seriál)

Zatím skvělý klasicky anglický seriál, ale uvidíme dál. Škoda že jde tak pozdě, právě čekám na další díl :) K celkovému hodnocení se ještě vrátím. Prozatím tedy - vyplatí se sledovat !

Matilda (1996)

Jestli TOHLE má být rodinná komedie, pak jsem asi viděl jiný film. Hrůza hrůzoucí.

Tuxedo (2002)

Nejsem fanoušek Jackieho Chana a abych se přiznal, tak jsem do včerejška neviděl ani jeden jeho film. Pokud ale založil kariéru na tom, co předvádí v tomhle "filmu", pak jsem moc rád, že mě ty ostatní minuly. Takovou kravinu jsem vážně nečekal.

Ples příšer (2001)

Trošku jsem byl zklamán (je to tak 70%), ale výkon B.B.Thorntona mi všechno vynahradil. Na můj vkus moc vyspekulovaný příběh nabírá pomalinku dech, ale stojí za to vydržet do konce. Nebrala mě ani tak dlouho chystaná a pečlivě nasnímaná poprava, jako to, co přišlo po ní. Včetně milostné scény, která se jen tak nevidí ! Tedy ve filmu :) Kdo z nás by na tuhle scénku nechtěl být B.B.Thorntnem ? Halle Berry je opravdu pěkná se vším všudy, zahrála svůj part podle mého bezchybně, ale Oscarový výkon - to asi ne ! Ten se odehrával hned vedle. Kdyby akademie věděla jak "bezprostřední" bude Halle při předávání, možná by si to taky rozmyslela :) Ještě k filmu bych doplnil, že výborná byla hudba a scénárista (jak to nebývá zvykem) zvládl bezchybně konec.