Pyšná princezna (1952)

Výborná, klasická pohádka, která rozhodně patří do "zlatého fondu". Že byla tolikrát reprízována, za to Bořivoj Zeman nemůže :) Už jenom to značí cosi o její kvalitě a oblibě. Pokud tady hodnotíme kvalitu filmu, pak by "omílání" rozhodně nemělo ovlivnit naše hodnocení.

Červený drak (2002)

Srovnání s Jehňátky a Hannibalem se asi neubráníme, ale jedná se o odlišný film od obou. Spojené jsou pouze postavou Dr.Lectera. Zatímco v "Jehňátkách byla postava Hannibala vyvážená s vyšetřováním a v "Hannibalovi" jako stěžejní postava, v tomto filmu má nejmenší důležitost ze všech tří. A možná je to dobře. Edward Norton, Ralph Fiennes a Harvey Kaitel to odtáhli na svých bedrech přesvědčivě a Hannibala k tomu ani moc nepotřebovali. Takže - krimi/thriller, který sice nedosahuje atmosféry "Jehňátek", "Hannibalovi" utekl o celé kolo, ale hlavně výborná detektivka u které strávíte napínavé dvě hoďky a kde vám hned úvodní "zatýkací" scéna sebere dech :)

Seznamte se, Joe Black (1998)

Moc se mi tenhle film líbí. Skvělý Hopkins, přesně "toporný" Pitt (tak nějak by smrt byla tady dole zmatená a zároveň suverénní :) a krásná Claire Forlani. Zvláštní atmosféra se táhne celým filmem, podpořená perfektní muzikou (s úžasnou skladbou u závěrečných titulků).

Strom pohádek (1987) (seriál)

Výborná série televizních pohádek. V roli vypravěče Věra Galatíková a v pohádkových příbězích se vystřídala celá plejáda českých herců. Krátké, vtipné, skvěle zahrané.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Čím víckrát tenhle film vidím, tím se utvrzuji v tom, že se jedná o nejlepší českou romantickou komedii všech dob. A Tomáš Holý byl mezi dětskými herci absolutní jednička.

Kate a Leopold (2001)

Jedna ze slabších romantických komedií s Meg Ryan v hlavní roli. Mám ji v tomhle typu filmů rád, ale tohle jí tak úplně nesedlo ... O posunu v čase byla natočena spousta působivějších filmů. Láska to tady bohužel nezachránila :)

Zbytečná krutost (1984)

I slabší chvilky si Coenové v tomhle filmu vybrali, ale celkově je to prvotina jak hrom ! Atmosféra, která by se dala chvílemi krájet a jak říká POMO - poslední čtvrthodina je úžasná :) P.S. Barrry Sonnenfeld ve filmu nehraje (jenom jeho hlas v telefonu), ale za to stojí za kamerou !

Rumplcimprcampr (1987)

Průměrná pohádka která jen dokazuje, že až na výjimky američani na hrané pohádky kašlou. Jejich úroveň je v průměru daleko horší než u nás :)

Princové jsou na draka (1980) (TV film)

V žánru "televizní pohádka" neznám lepší kousek. Pohádka (nebo spíš muzikál) se proslavila především výbornými písničkami dvojice Svěrák & Uhlíř, z nichž některé vešly do dětských zpěvníčků a nejen do nich. Škoda, že nebyla více rozvedena paralela mezi "civilními" a pohádkovými postavami :)

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

TOHLE je klasika romantické komedie po česku. Včetně pokračování je to jedna z nejpříjemnějších filmových sérií kterou znám. A to jsem na tenhle žánr specialista :)