Columbo - Podivní spojenci (1995) (epizoda)

Rod Steiger a špagety "alle vongole" povýšili tento díl na můj nejoblíbenější. Spolupráce Columba s "rodinou" je velmi účinná.

Pojďte pane, budeme si hrát - Potkali se u Kolína (1965) (epizoda)

Příhody plyšových medvídků nám servírovali za mých mladých let v kině jako předfilmy. Mnohdy to v záplavě tehdejší produkce bylo to jediné, co mi zůstalo po odchodu z kina v paměti. Pan Deyl se opravdu vyřádil a dal vyniknout Pojarovým geniálním animacím.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Revoluce v animaci, která byla počátkem přeskupení sil na poli animovaných filmů. Dvojka sice jedničku předčila, ale někdo musel být první ....

Milenky v akci (2000) (TV film)

Tolik americkýho patriotismu se jen tak nevidí, ale tady mi to kupodivu moc nevadilo. Čtyři milenky v koupelně zpívající americkou hymnu, to fakt stojí za to ! :-)

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Jednička byla dokonalá a dvojka je jedním z mála pokračování, které dosáhly minimálně stejné úrovně. Nezapomenutelná scéna s bombou na záchodě a opravdu velmi hnusný diplomatický padouch :-)

Velké vítězství (1992)

Moc dobrý film z prostředí ženské baseballové ligy. Tom Hanks v sice malé roli vysloužilého hráče, kterého ale zvládl vykreslit nezapomenutelně.

Mizerové (1995)

Rozjezd Michaelea Baye je opravdu pouze rozjezdem. Tak na dvojku. Je úžasné, že hned v dalším filmu dokázal přeřadit na pětku. Slabý scénář, mnohdy slaboduché dialogy a i na akční film trošku příliš nelogičností. Ale akční kousky zvládnul opravdu velice slušně a Téa - té to opravdu moc slušelo :-)

Smrtící epidemie (1995)

Atmosféra bezvýchodné situace v uzavřeném městě vždycky zapůsobí velmi reálně. Svižná režie nic nenatahuje a když se navíc všechny herecké hvězdy snaží na plno, není si na co stěžovat ! Velmi dobrý film, který jsem viděl opravdu mnohokrát :-)

L. A. - Přísně tajné (1997)

Curtis Hanson prostě umí, a stvořil vynikající krimi podle skvělého scénáře. Tenhle film může v mém krimižebříčku jediný vážně soupeřit s mým favoritem (Obvyklí podezřelí). A zase Kevin Spacey ! Jak je to možný ? Tentokrát to sice není "Verbal Kint", ale stejně :-) A Russel Crowe jako třešinka na dortu.

Skvělí chlapi (2000)

Velmi nenápadný a naprosto skvěle zrežírovaný film. Herecké výkony a atmosféra se vám po skončení určitě ještě několikrát vybaví. Fakt jsem byl příjemně překvapen !