• Krátkometrážní

Lilja (2002)

Drsne reálne, neokukané a predsa obyčajné. Bez nadsázky, bez zbytočných slov, bez prehnaných emocií. Proste film zo života (a nie ten hollywoodsky ). Upozornenie: neviem či existuje aj s dabingom, ale každopádne ho treba vidieť bez neho.

Jak na věc (2002)

Videl som to už nie raz a stále ma to baví a vie pobaviť.....a to hovorí za všetko....

Lars a jeho vážná známost (2007)

Osamelosť človeka. Tak o tom je tento film. O tom čo osamelosť dokáže s človekom urobiť, respektívne čo človek- jedinec dokáže urobiť ak je (neznesiteľne) osamelý. Upozornenie: Ak si nebol niekedy dlhšie osamelý tento film ti môže pripadať ako nereálna nie moc vtipná fraška. A to aj napriek veľmi dobre hrajúcom Goslingovi. Ten kto spoznal čo je to skutočná osamelosť však vie, že film sa može stať realitou. Ak sa ňou už nestal. Ináč medzi **/***

Rovnice smrti (2007)

Pokus nadviazať na filmy Saw respektívne Sedem sa nepodaril. Chýbali k tomu predcíznosť, uveritelnosť a stotožnenie sa s postavami a hlavne grády.

Porota (2003)

Kniha vs film= jednoznačne víťazí kniha. Film nevyužil obrovský potenciál knihy a nedokázali to zachrániť ani skvele obsadení herci. Samozrejme pre toho kto nečítal knihu môže byť snímok zaujímavý. Ale k superfilmu to má ďaleko.

Můj život idiota (2007)

Netypická rola pre Scotta, ale inak zaujímavé, humorom nedotiahnuté, akosi po svojom plynúce, bez toho aby vás to ohúrilo. Film ako na hojdačke: chvíľu nudí, inokedy vťahuje do deja. Pocity z filmu- nezaraditeľné.

Pastýř (2008)

Uff....V tomto filme by ste akčnosť síce našli, ale napätie to by ste hľadali márne. To absentuje. Scény aj niektoré dialógy sú okukané, bez štipky fantázie. Film samotný nedokáže diváka strhnúť, nedajbože pripútať k sedadlám. K tomu má na míle ďaleko. Plusom sú iba niektoré spomalené momenty a scéna kde Jean Claude efektívne zneškodní zopár buranov v krčme. Plusom sa dá nazvať aj tajomstvo okolo králika Jacka. Celkovo však tento film neponúka nič nové a bohužiaľ ani nič čo by stálo zato.

Requiem za sen (2000)

Drsný, ale realistický pohľad na život s drogou a čo dokáže droga spraviť s ľudským osudom.

Vybíjená (2004)

Absolutne mimo mojej chuti.....absolutne mimo môjho komediálneho cítenia.