Reklama

Reklama

Herkules v New Yorku

  • USA Hercules in New York
Trailer

Diův syn Herkules žije na hoře Olymp, ale začíná se tu trochu nudit. Napadne ho, že by mohlo být zajímavé navštívit svět obyčejných smrtelníků. Zeus z toho není zrovna nadšený, ale nakonec se Herkules přece jen vydává do New Yorku. Svým zjevem a hlavně silou budí pozornost všech lidí, se kterými se setká. (Vapet Production)

Videa (1)

Trailer

Recenze (281)

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězda za film jako takový (na nízkorozpočtový film to přece jenom mohlo být ještě o dost horší, i když je fakt, že některé efekty jsou opravdu směšné) a jedna hvězda za Arnolda, který sice ve svém historicky prvním filmu hraje naprosto příšerně, ale nebýt něj by tam nebylo na co koukat. Je to sice hrozná blbost, ale na druhou stranu se člověk aspoň zasměje. ~(2,2)~ ()

Adaamos21 

všechny recenze uživatele

Hloupoučké, (ale docela mile hloupočké) to mi došlo i jako malýmu klučinovi. Ale párkrát jsem se zasmál a pokud máte rádi Arnolda, myslím, že jeho filmovou premiéru přežijete. Každopádně on si tím hned z první splnil svůj velký filmový sen, protože starší Herkules, kulturista Reg Park, byl jeho velký vzor a filmový hrdina. ()

Reklama

KM Phoenix 

všechny recenze uživatele

No představte si bájný Olymp situovaný v Central Parku v době dopravní špičky. Představte si dokola se svlékajícího Arnolda jak mluví ještě spíš německy než anglicky. Představte si Arnolda jak se pere s bandou námořníků, mafiánů, taxikářem, vysokoškolákem a člověkem v medvědí kůži alá "Jak se budí princezny". Představte si Arnolda debutujícího ve filmovém průmyslu se vším co to obsahuje naprosto šílená mimika, gigantická hra svalů a vůbec celkově víc než hrozný amatérismus. Představte si totální amatérismus celého ansámblu, který se podílel na tomto výtvoru, kdy jsou tam tragické a nelogické střihy, jedna hudební variace stále dokola, nelogičnosti a chyby mezi scénami a sem tam nějaký ten kus štábu v záběru. K tomu takové drobné detaily jako Zeus házející roxory, kterému sekundují převážně římští(!) bohové (resp. všichni kromě titána Atlase) a dokonce se objeví i biblický Samson. To už potom ani nepřekvapí Arnieho jízda "válečným vozem" po ulicích New Yorku. Z řemeslného hlediska se jedná o naprosté neumětelství všech zúčastněných avšak přesto musím dát 4 hvězdy a to za to, že něco takového se opravdu jen tak nevidí a zároveň ta absolutně nízká úroveň je až neskutečně vtipná. Dal bych i 5 hvězd avšak bylo tam pár vyloženě zdlouhavých a nevtipných scén, obzvlášť ty kde se ostatní herci snaží vyplnit čas bez Arnolda, tudíž nakonec 4 hvězdy. ()

Džejkop 

všechny recenze uživatele

Arnie ukázal bicáky, realy big arms !!! Nejznámější kulturista na vrcholu svých fyzickýh sil. Ostatně, to předváděl na Mr. Olympia po několik dalších let. Nesmyslnost děje nemá vůbec cenu rozebírat. Ale Arnold je parádní, včetně rakouského přízvuku. Informace pro hnidopichy, nejsem gay, mám jen kladný vztah k posilování. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Hloupoučká, amatérská a bezrozpočtová chujovina, která neskončila v propadlišti dějin z jediného důvodu: ten toporný kulturista s příšerným přízvukem ve své první filmové roli se totiž postupně vypracoval na (pravděpodobně) největší akční hvězdu století a guvernéra Kalifornie! Jeho debut ovšem spíchlo pár ochotníků zjevně proto, aby Mr. Universe mohl v každé třetí scéně sundat triko a zapumpovat prsními svaly. :-) Ano, se znalostí kontextu jde přesně o film "tak blbý, až je zábavný", ale jeho 20-minutový sestřih mi propříště bohatě postačí. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (13)

  • Film byl vydán pod názvem Hercules Goes Bananas, který byl později změněn na Hercules in New York, aby byl serióznější. (Danny F.)
  • V původní verzi byl Arnoldův hlas předabován. Na DVD již však figuruje hlas samotného herce. (Džejkop)
  • Ve scéně, kdy se Hercules (Arnold Schwarzenegger) prochází po Time Squere s fotoaparátem, jenom září a v jeho obličeji je patrný údiv nad newyorským kouzlem. Arnold Schwarzenegger ve své biografii "Total Recall" říká, že nic nehrál, skutečně byl jako jednadvacetiletý mladík Amerikou natolik uchvácen. (ClintEastwood)

Reklama

Reklama