Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Waldo je modrý medvěd z dětské vzdělávací televizní show, která děti učí poznávat svět prostřednictvím rozhovorů s politiky a důležitými lidmi. Doopravdy je však Waldo anarchistická animovaná postava v satirické noční komediální show, která - když se jí podaří nalákat někoho do studia - chrlí ze sebe sérii vtipných narážek, sarkasmu a dětinské jedovatosti. V zákulisí za Waldem stojí a jeho ústy mluví neúspěšný komik Jamie Salter. Waldův úspěch kontrastuje s Jamieho nepříliš šťastným osobním životem. Když se televizní stanice rozhodne dát Waldovi vlastní pořad, produkční společnost přijde s nápadem, že by Waldo mohl kandidovat proti jedné ze svých obětí, konzervativci Liamu Monroeovi, jenž byl vybrán, aby vyhrál v doplňovacích volbách. Jamie má ze světa politiky obavy, ale nakonec se nechá od Jacka Napiera, šéfa produkční společnosti přesvědčit. Během předvolební kampaně se Jamie seznámí a zamiluje do kandidátky liberálů Gwendolyn Harrisové, jež je ve své straně vycházející hvězdou. Když Gwendolyn vycouvá, poté co ji před Jamiem varuje manažer její kampaně, má Jamie problém ovládnout své pohrdání kariérními politiky. Waldo, nezávislý na nedůvěřivé veřejnosti, si přestává brát servítky. Může tenhle modrý medvěd skutečně vyhrát volby? Nebo se hraje o něco většího? (HBO Europe)

(více)

Recenze (83)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Waldo možno neponúkne až taký "mindfuck", ako tomu hovorí dnešná mladá generácia ako predchádzajúce epizódy, ale nepochybne v sebe zahŕňa dôležitý odkaz. Ovplyvniť mladú generáciu nedokáže iba modrý medveď, ktorý nedokáže nič iné iba nadávať na politikov, to dokážu aj idioti s vrecami na hlavách zo Zomgi. A rovnako ako za Waldom aj za nimi stojí niekto v pozadí. Waldo mal aplikáciu, Zomgi má tričká. Dúfajme, že samotný záver epizódy, vytvorenie policajného štátu nečaká v budúcnosti aj generáciu, ktorá teraz zobe z ruky idiotom, lebo Zomgi... ()

PeteBuck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak trochu frankensteinovský príbeh. Stvoríte niečo, čo sa Vám vymkne spod kontroly, aby Vás to nakoniec otrepalo o dno, lebo dostanete záchvat svedomia. Potom už len vršíte jedno blbé rozhodnutie na druhé a ide to riadne z kopca. Varovanie aj od toho, ako nejaký nástroj v zábave, sa môže stať hnusným nástrojom v politike. Zasa taký priemer to nie je, ale svoju pointu to má. ()

Reklama

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozhodně to není plných pět hvězdiček, ale v žádném případě to není tak strašné, jak většina uživatelů hodnotila. Paradoxně The Waldo Moment je pro mě jedna z nejlepších epizod, námět je skvělý a ve finále bych byla schopná uvěřit tomu, že i něco takového by se mohlo v dnešní době stát. Jen ten závěr mi teda přišel trochu odfláklý, a hlavně ta závěrečná scéna mě přišla už trochu přes čáru, vynucené dramatické konce mě nikdy nebraly ... Čtyři a půl hvězdičky. ()

ALIENka_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tahle epizoda dost o ničem. Jediný co se tam děje je, že si modrej medvěd, kterej mi navíc dost připomíná Alzáka (hlavně otravností), dělá prdel z politiků, rozhodne se kandidovat a stane se celosvětově známej. No nápad docela na hovno a koukat na tohle 44 minut mě fakt nebavilo. Navíc mi to celý přišlo strašně umělý a nereálný, stát se může cokoliv, ale že by až taková pičovina? Hodnocení: 5/10 ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Waldo nemá tú údernosť a atmosféru iných dielov Čierneho zrkadla, ale politika je tu novinkou. A možno je chyba len v tom, že nepoznáme britskú volebnú matematiku, a či sa tam k nejakému virtuálnemu kandidátovi schyľovalo. Na druhú stranu, politické figúrky na diaľkové ovládanie poznáme. –––– Já jsem hlas modrýho medvídka. Jestli to znamená úspěch, jsme v hajzlu. –––– Waldo je dokonalá politická loutka. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (6)

  • Z hľadiska robotiky je waldo zariadenie, ktoré umožňuje ovládať stroj alebo počítačový obraz pomocou ručne ovládaného zariadenia, ako je napríklad to, ktoré sa používa na ovládanie medveďa Walda. Tento výraz pochádza z rovnomennej novely od Roberta A. Heinleina, v ktorej hlavná postava pre seba stavia pokročilé robotické ruky. (Arsenal83)

Reklama

Reklama