Reklama

Reklama

Časem zapomenutá země

  • Velká Británie The Land That Time Forgot
Trailer

Obsahy(1)

1918. Neměcká ponorka pod velením kapitána von Schoenvortse potopí britskou nákladní loď. Zachrání se pouze několik málo pasažérů včetně bioložky Claytonové a Tylera, kteří jsou vzati na německou ponorku jako váleční zajatci. Po čase se zajatcům podaří ovládnout ponorku a vydat se směrem k americkému kontinentu. Po útoku britskou válečnou lodí je porouchán radiový přístroj a poškozeny kompasy. Ponorka se na své bludné cestě dostane až k nehostinnému ostrovu obklopenému ledem. Zkušený kapitán von Schoenvorts vzápětí potvrzuje, že se jedná o legendární tajemný ostrov Caprona, poblíž Jižního pólu. Posádka se rozhodne podzemní řekou dostat do nitra ostrova. Nalézají zde zachovalý prehistorický svět plný dravých ještěrů, zvláštních forem života a lidských tvorů na nižším vývojovém stupni. Podaří se jim polapit primitivního člověka, který jim náznakovou řečí sdělí, že v severní části ostrova se nachází surová nafta... (Siriuss)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zábavné a napínavé dobrodružství anglických trosečníků a německých námořníků, kteří prostřednictvím ponorky anglickou loď potopili. Náhoda je svede dohromady a první třetina filmu v ponorce patří k nejnapínavějším. Na jedné straně je fajn, že se obě znepřátelené strany dohodnou na spolupráci, na druhé stojí fakt, že vždy se najde někdo, co nebude souhlasit a stane se škodičem. Ostrov, skrývající pravěkou flóru a faunu, má své tajemství, jehož odhalení bude stát mnoho životů. Ještěři jsou legrační, ptakoještěři k smíchu, ale mně to vůbec nevadilo. Samozřejmě v té době by byla vhodnější technika stop motion R. Harryhausena, jenže ta je časově náročnější. Nechybí scéna souboje ještěrů, jak se objevila už ve Fantasii (1940) W. Disneye a později v Cestě do pravěku K. Zemana, který se Fantasií nejspíše inspiroval. Ano, jistá podobnost se Zemanovým filmem tu je, ale nesmíme zapomínat, že na počátku stála kniha. Kromě spíše úsměvných ještěrů dojde na několik napínavých scén - souboje s pravěkými domorodci, pád do bažiny či útěk před zuřící sopkou jsou jen některé z nich. A pak kopice mrtvol.... Jistě, pro diváka zvyklého na dokonalé efekty série Jurský park to možná bude nuda, ale pro milovníky starých dobrodružných filmů jde o příjemné pokoukání. Viděno se solidním českým dabingem. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Prvých 35 minút je absolútne špičkový vojnový triler. V nasledujúcej minúte sa ale odkryjú skoro všetky karty, zmení sa žáner a už to taká sláva nie je. Z kvalitnej napínavej "podívanej" sa stáva viac menej guilty pleasure. Ale stále nesmierne zábavné, len už zhruba z polovice na úkor tvorcov. No a to si zoberme ešte záver, kedy sa zdá všetko stratené, ale keďže strih je všemocný, tak sa jednoducho všetko vyrieši. Nakoniec som film ako celok ale Connorovi zožral. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem chtěl vidět ze dvou důvodů. Jednak mně zajímalo jak se tvůrci popasovali s dinosaury v předpočítačové latexové éře a také jsem chtěl vidět jak dopadlo další knižní zpracování E. R. Burroughse - mimochodem literárního tvůrce slavného Tarzana. No, na druhou otázku už asi znám odpověď. Čím lepší byl román, tím méně se mu rovnají filmová zpracování jeho dobrodružných příběhů. Zápletka v tomto filmu dává tušit, že o dobrodružství tu nebude nouze. A milovníci Cesty do pravěku, Plutonie, Ztraceného světa atd... se mohou těšit i na množství jurských ještěrek a nejen jich. Začátek celkem ušel, zejména německá ponorka byla udělaná celkem slušně a uvnitř si někdo pohrál s interiérem celkem solidně ! protože měla nejen německy po staru popsané budíky, ale dokonce měla na stěně obrázky siluet nepřátelských letounů! Oko válečného fajnšmekra toto vždy potěší. Celkem dobré byly i útoky torpéd na lodě, až potud byl film celkem trikově poplatný své době a slušný. Jinak film se neodehrává v roce 1918, ale 1916, obsah je jako už tradičně nepřesný... Ve chvilku kdy ponorka dorazí na Capronu, začne ten pravý mazec. Hned v úvodu sežere gumový plesiosaurus jednoho z osádky ponorky a pak už divák z gumového rauše nevyjde. Tohle byla prostě taková doba :-) Doba fantastických filmů o tajuplných ostrovech, drsných chlapech a sličných děvách. To se bohužel odráží i v celkové vizáži hrdinů, opravdu nevypadali jak z konce secese s těmi knírky a kotletami :-). Když kousek z filmu viděl dospívající syn, němě zíral na obrazovku a chvilku trvalo než ze sebe vypravil - proboha na co to koukáš? Bylo to ve chvíli, kdy AO posledního neandrtálce lovil dvoumetrový gumový pterodactylus. Já se bavil a věděl jistě, že dnešní youtobe generace nemá a nebude mít nikdy žádnou optikou možnost, tyhle filmy jakkoliv ohodnotit... Místy byli dinosauři zajímaví, co ale zaujalo nejvíce byly pyro efekty na závěr, kdy ostrov zachvátila sopečná činnost. V souhrnu tedy dávám za 3 barely surové nafty a vpomínám na pana mistra Karla Zemana, díky kterému bylo možné skvělou Cestu do pravěku podniknout už v roce 1955 tedy celých 20 let před Capronem ! * * * ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Příběhy žánru science fiction, kde se lze setkat se zástupci prehistorického života zašlých světů a pradávných tvorů, probudí ve mně obvykle malého kluka. Pokud opominu zub času, který film hodně poznamenal, je více než jasné, že pro dětskou duši měl film ve své době jakési naivně osobité kouzlo. Jednalo se vlastně o první filmový díl z Burroughsovy literární trilogie Caprona, který se tak trochu podobal knížce Ztracený svět od Arthura Conan Doyla. Když mám dnes zhodnotit tento film a napsat jaký z toho mám dojem, jsem trošku na rozpacích, když se tak na to zpětně podívám, tak kdysi dávno přečtená kniha byla mnohem stravitelnější. Z výše uvedeného se možná nabízí srovnání s filmem od Karla Zemana Cesta do pravěku, tím mně nezbývá nic jiného, než napsat prostě a jednoduše, že každopádně Zemanova filmová práce byla po všech stránkách mnohem zdařilejší a nakonec i zábavnější. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to jako malý v němčině a scény boje moderních zbraní (pušek, samopalů a dokonce lodního děla) s dinosaury na mě dělaly velký dojem. To je něco, čemu se všechny Jurské parky a podobně vždycky vyhnou, asi v rámci ekologického poselství či co. Dneska bych se tomu asi smál, ale tehdy se mi to líbilo. I konec byl takový ze života, když spojenectví mezi nepřáteli nevydrží... ()

Galerie (98)

Zajímavosti (7)

  • Fiktivní ostrov Caprona (známý také jako Caspak) Edgara Rice Burroughse je hlavním tématem tzv. Caspak Trilogy, tedy románů The Land That Time ForgotThe People That Time Forgot a Out of Time's Abyss, které vycházely od roku 1918. Česky je k dispozici svazek Caprona, země divů, první díl českých Spisů E. R. Burroughse z roku 1926. (NinadeL)
  • Některé plakáty obsahují prvky, které se ve filmu vůbec neobjeví. Jsou to muži v potápěčských oblecích pod vodou, potápěčský zvon, rejnok a chobotnice. (Marek06)

Reklama

Reklama