Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ničivá zuřící superbouře zvedá v oceánu úděsnou vlnu a příroda hodlá lidstvu připomenout, kdo tady stále ještě vládne. Místem jejího úderu se stane východní pobřeží Velké Británie, kde ústí do moře i řeka Temže. Miliony Londýňanů i ostatních Angličanů jsou ve smrtelném nebezpečí. Inženýr Rob Morrison, jemuž propůjčil tvář oblíbený, z Trainspottingu známý, rodák ze skotského Glasgow Robert Carlyle, má jen několik hodin na to, aby se pokusil odvrátit největší tragédii v dějinách Albionu a totální devastaci hlavního města. Ve spolupráci se svou bývalou manželkou Samanthou, specialistkou na budování zátarasů, a otcem Leonardem se jako poslední voják na stráži vydá vstříc vlnobití, jež nejde zastavit. I kdyby vznikla ta nejlepší bariéra na světě, otázka nezní, zda vlna Londýn zasáhne, ale kdy se tak stane. Vedlejší role ve dvoudílném nervy drásajícím katastrofickém thrilleru z roku 2007 patří Kanaďance Jessalyn Gilsigové a Tomu Courtenayovi. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (98)

vesper001 

všechny recenze uživatele

Díky námořnické krvi mám patologickou inklinaci k filmům o moři a nejlépe takovým, kde moře lidem pěkně zatopí. Potopa je britská verze Dne poté bez amerického patosu a doby ledové. Nejhorší ale zdaleka není ona drobná přírodní lapálie – na televizní obrazovce triky celkem ujdou – skutečně katastrofické jsou nezbytné minipříběhy, které mají dodat globálnímu průseru lidský rozměr, v podání herecky naprosto neschopné bandy dřeváků, kterou se filmařům v rámci úsporného režimu povedlo naverbovat v zadním traktu pracáku, když všechny prachy vzala voda. David Suchet v roli těžce zkoušeného náměstka premiéra mezi nimi září jako kometa, zato hlavní rozumbrada, který má spasit impérium, vypadá jako plesnivý chřest převlečený za instalatéra a pro pekelnou Joanne Whalley škoda slov. Zkrátka a dobře, mořem zmořený Londýn stačí vidět jednou a nikdy více. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Zase nieco mimo Hollywoodu, tentokrat z Velkej Britanie. Reziser Tony Mytchell mi sice toho vela nehovori, ale tematika - zaplaveny Londyn - je maximalne zaujimava, PC efekty na urovni, Robert Carlyle /Trainspotting/ to dobre zvlada, a pritomnych ludkov sa podarilo zachranit - takze jo, za mna spokojnost a slusny priemer : 69 % ()

Reklama

heyda 

všechny recenze uživatele

Hybrid mezi Rosamundou Pilcher a špatně vyspaným Emmerichem. Námět není sice špatný, ale tvůrci by zasloužili nakopat do zadnice. Pro mě je absolutně nepochopitelný, když už se člověk pustí do tak nákladného projektu s hromadou komparzistů, drahých džípů a všeho možnýho, že si nezajistí pořádný scénář a především člověka, který umí udělat alespoň trochu ucházející triky! Já jsem fakt jen zíral, co je to za hloupou amatéřinu. Být Britama, zahrabu se ostudou hodně hluboko pod zem a nevylejzám. Zlatý Mistr Emmerich! ()

Johny M. 

všechny recenze uživatele

Katastrofický Béčko jako řemen. Viděl jsem dost podobnejch snímků (většinou americký a německý produkce) a tohle je rozhodně jeden z těch (nej)lepších. Pěkný efekty, ne úplně nesmyslnej příběh, fajn herci. Škoda toho trochu klišoidního závěru, odehrávájícího se převážně v interiérech (asi došli peníze). 3,5* ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Je vidět, že filmové přírodní katastrofy neničí jen známé americké metropole ale dokonce se dostali i do Anglie a to rovnou do Londýna. Na Anglii zaútočila povodeň provázená obrovskými vlnami a špatnými digitalními triky. Mitchell prostě není Emmerich a je to znát už od prvních záběrů. Film pracuje se všemi známými klišé z různých katastrofických filmů ať už to je záchrana v poslední chvíli nebo naopak. U takových filmů většinou nejde moc o logiku ale tento snímek to bohužel nedokáže vynahradit zábavou. Snímkem nás provázejí nevýrazní herci a už zmíněné mizerné triky. Občas zkouší film zaútočit i na emoce ale film je v těchto chvílich nechtěně směšný a když se ke konci filmu rozhodne jeden z hrdinů obětovat bylo mi to úplně jedno. Tříhodinovou verzi jsem neviděl a jsem rád to by šlo hodnocení možná i níž. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Lokácie v Kapskom meste boli použité na cestu Whitehall, škótske pobrežie a Londýnske metro. (Mihail123)
  • Film je voľne inšpirovaný rovnomennou knihou Richarda Doyla z roku 2002. (Mihail123)
  • Použité boli aj archívne zábery z dediny Boscastle. (Mihail123)

Reklama

Reklama