Reklama

Reklama

Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (200)

noriaki 

všechny recenze uživatele

Hodně špatný film. A kupodivu ne kvůli prznění historie. Příběh který vychází z jediného - nedůvěryhodného pramene, a zároveň tak obsahově plytký příběh, se snad ani zprznit nedá. A není špatný ani z hlediska děje. Ten je relativně napínavý a udrží pozornost. Kamera je ovšem příšerná, výprava je k smíchu a herecké výkony k pláči. Na snímku je bolestně vidět nedostatek peněz a amatérismus protagonistů. Choreografie soubojů je nejviditelnější, ale zdaleka ne jediný příklad. Kněžna Libuše není zajímavá tím co v ní je, ale spíš tím, co v ní není. Sice se pořád zmiňuje Vyšehrad, ale skoro všechny scény se odehrávají někde v lese, a knížecí dvůr tak vypadá jako společenství elfů. Škoda, tenhle film mohl dopadnout o mnoho lépe. Ale aby tak dopadl, musel by schopnější režisér s více penězi a schopnějšími herci natočit fantasy, čímž by se českým moralistům a expertům na pověsti rozhodně nezavděčil. ()

liborek_ 

všechny recenze uživatele

To je tak blbé, že se na to nedá dívat jinak než na parodii. V takovém případě je to fakt zábava :)) Jirásek transformovaný do neškodného softporna s legračními dialogy a úděsným parodiálním herectvím. Režisér kvalit na úrovni Eda Wooda mi zcela zboural romantickou představu Přemysla Oráče, který zde vypadá jako ta nejnáruživější postava světové mytologie.... :) ()

Reklama

Mrakoplas23 odpad!

všechny recenze uživatele

Mám nízkorozpočtové filmy rád. Když jsem se dozvěděl, že se nedaleko mého bydliště promítá NÍZKOROZPOČTOVÁ adaptace známé české legendy, vyrazil jsem. Při zpáteční cestě jsem byl pln negativních myšlenek a pocitů. Doufám že čeští filmaří hodlají Amíkům takovýto zákeřný a podlí útok na české kulturní dědictví nějak děsivě oplatit. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Vraj podľa predlohy Jiráska. Ten sa musel po vydaní tohto diela v hrobe točiť ako letecká turbína. Tak trápnu angličtinu nemá ani londýnsky Pakistanec, lebo štýl "Bikóz aj vil rúl lajk aj sed. Dys is máj pozišn." sa nepoužíva ani na prvom stupni našej základky. A to ostatné okolo toho bola paródia na históriu, mýtizmus a vlastne ani ako rozprávka by to nebolo dobré. Pretože namiesto Kazi sme tu mali Kazišuk. A ten šuk tu bol dosť často, väčšinou však v  obydliach, kde je tma jak v riti, takže celkovo tie scény nemali ani svoj účel. ()

5150 

všechny recenze uživatele

Ultimátní záležitost, jenž byla uvedena na Festivalu Otrlého diváka 2010 a své uvedení s přehledem a jistotou ustála. 1* proto, že tohle se prostě musí vidět.. (p.s. Před začátkem projekce, kdy ještě nikdo z narvaného sálu netušil, co přijde, byl snímek uveden slovy.. "Pustíme Vám nový film, který běží v kinech sotva pár týdnů. Z prvních 30 projekcí bylo 10 zrušeno pro neůčast..!!" Dlužno dodat, že tak vstřícné publikum tento snímek už asi nikdy mít nebude..) ()

Galerie (58)

Zajímavosti (5)

  • Snímek podle všeho čerpá námět z divadelních her Franze Grillparzera, Clemense Brentana a próz Aloise Jiráska. (Zdroj: kinobox.cz) (dinamit_1)
  • Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)
  • Režisér filmu Constantin Werner v rozhovoru řekl: "Jestli se domníváte, že nemám právo natočit film s tematikou Čech, tak to vám musím objasnit. Část mojí rodiny byli česko-němečtí průmyslníci z Ústí nad Labem. Historie Čech a jejich pověsti jsou tudíž i součástí mého kulturního dědictví." (Zdroj: art.ihned.cz) (dinamit_1)

Reklama

Reklama