Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektivní drama z doby těsně před sjednocením naší tělovýchovy. Kriminalisté vyšetřují vraždu funkcionáře fotbalového klubu, úplatky a manipulaci s výsledky zápasů. (oficiální text distributora)

Recenze (23)

Iroquaise 

všechny recenze uživatele

Průměrná, ale koukatelná detektivka se vtahujícími retrospektivami (opatřenými voice overy), které kazí výsledný dojem nedopracovaný scénář ( postava záletníka v podání Josefa Kemra nemá ve filmu výraznější smysl) s řídkou zápletkou a výrazně tezovitým vyzněním. Agitační rovina tentokrát cílí na podvodné korupční praktiky v zákulisí fotbalu. Film otevřeně a místy s až absurdní vyčítavostí ( porovnávání lživého článku o stavu fotbalu s kriminální realitou ) oroduje za zapojení fotbalu do sjednocené tělovýchovy, která ho s definitivní platností pročistí a zbaví podvodného kšeftování....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/v-trestnem-uzemi-r-miroslav-hubacek-1950.html ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Ani by mi tak nevadila ta stranická masírka ohledně toho, že sjednocené sportovní svazy budou pod bdělým okem komunistických soudruhů zárukou čistě odehraných zápasů bez úplatků a domluvených výsledků (ha ha ha), jako to, že na detektivku obsahuje řadu nesmyslů, a dokonce jsem měl chvílemi pocit, že sleduji seriál Specialisté na Nově. A popravdě, když je na konci odhalen tak dramaticky pachatel, musel jsem si film vrátit zpátky, abych zjistil, o koho jde, abych si následně řekl, že to se dalo odhadnout a napadlo mne to nejpozději při tom výčtu (protože kdo jiný se na tom place kromě holky na recepci motal, že?), ale ještě jsem musel sledovat dramatických patnáct minut, aby policisté ovlivněným výsledkem zápasu zjistili, jak to bude. Přitom i jim to přece muselo být jasné. Navíc si myslím, že Jaroslav Zrotal nepatřil tehdy k nijak moc známým ani výrazným hercům, ale zase měl jistě správné stranické myšlení, když spoluzakládal Realistické divadlo. Film mě potěšil jen v několika málo dílčích věcech: mladičkou Alenou Vránovou jakožto Věrkou, jejího chlapce že hrál Kemr, atmosférou tehdejších fotbalových hřišť (vtipná scéna s těmi flaškami od piva pod schody), kdy jsem jim záviděl vedlejší vybavenost jako bufet, kavárnu, taneční sál a bar, a konečně dvěma písničkami Vlasty Průchové s orchestrem Karla Vlacha. ()

Reklama

krauset 

všechny recenze uživatele

Název filmu je originální, odkazuje jak k trestu, kterému pachatel po usvědčení neunikne, tak k pokutovému území na fotbalovém hřišti, v jehož prostředí se zločin a film odehrává. Film totiž zobrazuje korupci majitelů fotbalových klubů a domluvené výsledky, které se sportovní ctí nemají nic společného. Na film V trestném území z roku 1950 je patrně rok vzniku znát nejsilněji. Raná padesátá léta jsou obdobím nejtužšího ideologického stisku. Ne že by se ve fotbale neděla korupce, a ne že by nebylo správné ji zobrazovat a kritizovat, ale téměř všichni funkcionáři jsou zde vykresleni jako zkorumpované figury. V očích tohoto filmu kapitál korumpuje absolutně. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Vražda funkcionáře, úplatky, manipulace s výsledky fotbalových zápasů. Případ odehrávající se dva roky po válce a jako kdyby byl z dnešních dnů. Klasická poctivá detektivka ze sportovního prostředí držící se všech pravidel svého žánru. Zpočátku je nám představen detektiv coby muž od rodiny. Šťastné rodiny se dvěma malými dětmi. Tedy obyčejný člověk jako každý jiný. Zahrál si ho Rudolf Deyl ml. a opravdu skvěle. Když je nalezena mrtvola a on je přivolán k případu, okamžitě se z něho stává přísný a rázný policajt. Atmosféra snímku je čítanková. S ohledem na svou dobu vzniku se jedná o vkusný přímočarý film sledující pátrání po vrahovy, během kterého jsou odhaleny i jiné švindle, které mají s případem víc než co do činění. Zub času bohužel značně nahlodal zvuk, ale na druhou stranu tomu více dodalo ono kouzlo detektivní klasiky. ()

lucascus 

všechny recenze uživatele

Takové klasické krimi z té doby. Navíc ze zajímavého sportovního prostředí...a kupodivu, na to, že se jedná o film z roku 1950, tak tady zase tak strašně nezavání komunistická propaganda. (I když úplně čisté to taky nebylo, za vše mluví věta: "Však on tě taky ten humor přejde, když ti to tady znárodní..." :D) ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • Podstatná část filmu se odehrává na bývalém Dannerově sadionu, což je dnešní Ďolíček, tedy stadion týmu Bohemians 1905 Praha. (hendrich6)

Reklama

Reklama