Reklama

Reklama

The Girl Next Door

  • USA Jack Ketchum's The Girl Next Door (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film je natočen dle románu Jacka Ketchumse inspirujícího se případem z roku 1965 o Sylvii Likensové, která byla ve svých šestnácti letech umučena a zavražděna. Jedná se o další filmové zpracování případu, avšak na rozdíl od filmu "AN AMERICAN CRIME" neobsahuje přesná fakta, nýbrž jen jejich útržky.
Mladičká Meg se svou sestrou přijdou při autonehodě o své rodiče a jejich osud je zpečetěn životem u tety Ruth a jejich synů. Zanedlouho je Meg svou tetou a jejími syny nelidsky týrána, šokující je, že k bezcitnému chování se přidávají i děti z okolí. Její sestra, která po autonehodě zůstala částečně nepohyblivá, všemu může jen zoufale přihlížet. Jediným přítelem se stává David, chlapec od vedle. (hunny)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (73)

dex2man 

všechny recenze uživatele

Tetička Ruth je pěkně úchylná sadistka. Psychicky týrat a zesměšňovat bezbrannou Meg jí prostě nestačí a tak se v druhé půlce dočkáme skutečného mučení. Nahou a svázanou Meg si pověsí do sklepa, kde jí mučí pro pobavení sebe a svých, po tajích ženského těla zvídavých synů. Dokonce i děcka ze sousedství se rády zastaví na pivko a mrknout, jak se zubožené Meg ve sklepě daří. Zaručuju vám pocit zhnusení. Ať už z týrání samotného, bezmoci obou dívek, tak nejvíc ze skutečnosti, že to vlastně nikoho nezajímá. Na to, že byl film inspirován reálným příběhem, celkem hutná podívaná. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Nejprve se omlouvám jemnějším sporadickým čtenářům mých komentářů, ale použiju několik nehezkých a jadrných vulgarismů, ale pojďme na to..Představitelka hlavní záporné role ji hrála natolik dobře, že jsem jí byl naprosto zhnusený a nejprve jsem jí v duchu nazýval krávou , ale to bylo málo a velmi rychle jsem se v mysli přesunul přes svině a hnusný starý děvky k obligátnímu názvu dámského přirození na čtyři, někdy na pět a už jsem u ní zůstal... po 30 min jsem se tedy vrátil k filmu a.... Poměrně fádní film s hnusným tématem a tou hlavní záporačkou a vcelku drsným finále ( nikoliv naturalistickým) pomalu končil a mně v hlavě zůstala jediná myšlenka..proč má piča proboha ten pejorativní nádech ? ()

Reklama

viperDavid 

všechny recenze uživatele

Než jsem viděl film, přečetl jsem si komentáře abych věděl do čeho jdu. Hodně lidí tu popisovalo šikanu, ale nenechte se zmýlit o žádnou šikonu totiž vůbec nešlo. Daleko více to vystihuje slovo týrání či mučení. Každopádně to nemusíme až tak moc prožívat, protože příbeh z pera Jacka Ketchuma je více méně smyšlený. Skutečný zločin byl totiž mnohem horší. A jak to tak bývá, všichni vrahové měli celkem pěkný život a ani jeden nezemřel ve vězení, ba dokonce vyučovali na škole. Jak je ten svět zvrácený.... ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Hodnotím asi najlepším možným spôsobom a to tak, že najprv som si pozrel Americký zločin inšpirovaný skutočnými udalosťami v Indiane v roku 1965 a až po ňom túto adaptáciu čerpajúcu z tohto nepochopiteľného zločinu. Kým Americký zločin má oveľa lepších hercov, najmä v úlohe hlavnej predstaviteľky v tomto prípade je rozprávačom príbehu mladý David, chlapec zo susedstva ktorý sa výkonu Elliot Page rozhodne nevyrovnal a ani predstaviteľka Meg nebola tak dobrá avšak film tieto nedostatky a slabšie dialógy vykompenzoval trochu brutálnejšími a lepšie natočenými zábermi. ()

ilemas 

všechny recenze uživatele

„Americký zločin" se držel více faktů, byl reálnější, ale tento snímek je syrovější a hnusnější, téměř přesná kopie knihy, která je ovšem mnohem drsnější. Těžko říct, které zpracování tohoto skutečného případu je lepší. Oba dva filmy mě děsně vzaly. Výborná kamera, atmosféra snímku je velmi hustá, skvělé herecké výkony. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama