Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Recenze (3 511)

plakát

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film) odpad!

Tak tohle je aspoň stoprocentně autentickej dokumentární počin... teda spíš zpraseně natočené a nazvučené home video. Remastered verze s bonusem - paní Zdenou uvězněnou pod kořenem. Já jim teda polovinu věcí nerozumím a druhá polovina je samá mrdka vole, čurák, piča a hajlování. Slibované kultovní hlášky jsem se snažil zachytit, ale potenciál kultovnosti mi nějak unikl. Teď už vím, proč se říká, že je někdo ožralej "na káry" nebo "nakárovanej"... jestli to nevzniklo jako reakce na Jiřího Káru, tak to na něj alespoň dokonale sedí. Možná ve stavu, v jakým byli oni, bych to ocenil víc. Možná ve stavu, kdy bych na tuhle bandu pitomců měl náladu, bych to ocenil víc. Možná kdybych chcal jak Ouřada, bych to ocenil víc. Ale nějak do nedokážu (d)ocenit. Ale je pravda, že pivo je základ.

plakát

Třináct životů (2022) 

Takovej nenápadně propagovanej film, ani jsem si nevšiml, že vzniknul. Přitom tak dobře natočené. Nemusí se to motat jen kolem hollywoodských herců, ale pěkně tam slyšíme i thajštinu a vidíme lokální obsazenstvo. Bez těch by to samozřejmě logicky vůbec nešlo. Sice do té jeskyně lezou tolikrát, že se to už pak docela opakuje, ale držet palce se musí a někdy je to napětí až hmatatelné. O to víc, když je to podle skutečnosti.

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Což o to - ono to je vizuálně úchvatné s ohromujícími scénami a nějakou tou pouštní akcí, ale dějově teda slabota. Neco spíš - dějově mě to nebavilo, ale pro někoho to nemusí být taková slabota. Objeví se zde nové postavy, ale Austin Butler jako Feyd-Rautha třeba vůbec nezaujal. Paul Atreid se stává modlou, pak porazí Harkonneny a imperátora, a to vše bez nějakého většího napětí. A pořád jsem v tom nacházel spoustu různých nelogických chyb. Teda logických chyb, které dělaly děj nelogický. V podstatě hodně přeceňované dílo. Snad se to v třetím dílu polepší.

plakát

Ad Astra (2019) 

Řemeslně moc pěkně udělané - všechny ty vesmírné obleky/skafandry, vozidla, stanice, technologie... a teda vůbec neřeším, jestli tam něco je a není možné z fyzikálního hlediska. Je to prostě docela realisticky futuristické. A děj...? No čekal bych větší konfrontaci mezi ním a otcem, když už mu to trvalo tak dlouho a letěl tak daleko. Taky jsme se nedozvěděli, co to vlastně bylo za výboje a proč vznikly a jak je možné, že z takové dálky ovlivňovaly vše v celé sluneční soustavě. Prostě dějově trochu zklamání - plynulo to dost pomalu a žádné velké vyvrcholení se nekonalo. Akorát ten zpáteční let skrz prstenec Neptunu byl už trochu přitažený za chlupy i na mě... Brad tam pittoval, co to šlo, ale nestačilo to na to, aby mě to nějak víc oslovilo.

plakát

Jablko a Cibule (2016) (seriál) 

Tak blbej název a přitom je to naprostá bomba a ujetost. To, jaké musí řešit problémy a do jakých se dostávají situací, je famózní, originální a geniálně vtipné. K tomu hromada chytlavých melodií s naprosto přiblblými texty. A je tam taky hromada detailů, které se musí ocenit. Chování těch postaviček je taky velkej úlet. Tahle nenápadná pecka snad ani není určená dětem, i když ty to taky milují. Tyhle krátké epizody mě vždycky neskutečně pobaví a dá se na to koukat klidně i opakovaně.

plakát

Nelítostný souboj (1995) 

Zkrátil bych to. Podle mě tam bylo zbytečně moc hluchých míst, kde se moc alpačínovalo nebo denirovalo. Loupeže a přestřelky pěkně uvěřitelné, jako za starejch časů. Příběhově dobré, i když je to téměř navlas stejné, jak původní snímek Přepadení v L.A. Tedy kromě pár pozměněných scén tam není nic, co by v původním filmu nebylo. Vtipné je, že Danny Trejo tady hraje postavu, která se jmenuje Trejo. A Ashley Judd tady s blonďatými vlasy vypadá trochu jak Charlize Theron v některých svých filmech. Je to... dobrý akční krimi-film, kde těch akcí zase tak moc není, ale to vlastně vůbec nevadí. Ale že bych si z toho sedl na prdel, to zase né.

plakát

Přepadení v L.A. (1989) (TV film) 

Nekvalitní obraz a zvuk a většina herců nevýrazných, ale Alex McArthur jako zločinec Patrick McLaren byl takovej dobrej mix Toma Hiddlestona a Charlieho Hunnama. Jo, jde na tom vidět ta televiznost, ale taky to, že Michael Mann není žádnej matlal patlal. Kvalitní scénář a hezky civilně zahrané, to tomu dodává na důvěryhodnosti.

plakát

Sympatizant (2024) (seriál) 

Hned od začátku to zaujme vizuální stránkou - ty záběry a nájezdy jsou parádní (a Park Chan-wook si mě tím hned pojistil na další díly). Pak se ponoříme do světa, který nám není moc známý... a to je dobře. Pohled na vietnamskou (nebo americkou) válku z pohledu někoho jiného, než Američanů, je svěží a originální. A taky se dozvíme věci, které byly dlouhou dobu tabu. Je pravda, že se najdou místa, kdy se člověk i nudí, ale celkově se to nijak nevleče. Hoa Xuande se komoušské role vůbec nebál a zhostil se jí na jedničku. A Downey jr.? Byl skvělej a vtipnej, ale muselo ho tam opravdu být tolik? Podle mě ne. Raději bych uvítal, kdyby každou roli hrál někdo jiný. A hlavně bych uvítal, kdyby tam vůbec nehrála Sandra Oh, protože to je spíš Sandra Uh-Oh. Fakt ji nemám rád, nelíbí se mi a je škaredá a vůbec není pěkná a je strašná... a navíc si myslím, že ona si to nemyslí. Seriál fakt dobrej, akorát ten konec v lágru mi tam už moc neseděl.

plakát

Válka zítřka (2021) 

Nejdřív co je na tom špatně: tak samozřejmě cestování v čase. Sice do budoucnosti posílají jen ty, co by tam měli být už mrtví a nemůžou tam tím pádem potkat sami sebe, ale pořád se můžou vrátit do současnosti, takže ty paradoxy tam jsou. Samotná monstra jsou trochu stereotyp - velké zuby a drápy, kvílení a řev, strašně rychlí, se schopností šplhat, skákat a plavat, špatně rozstřílitelní a s čichem na krev. Whitespikes neboli česky bělohroti je dost debilní název. Ale užnávám, že trochu zajímaví byli. Ale jak si oni nebo ti jejich přepravci dokázali postavit těma hnátama loď, to už by chtělo trochu zručnější stavbu těla. A inteligenci, kterou často asi postrádají. Teď to, co je na tom né tak špatně: nešetří se tady lidskými oběťmi, nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme (jak by řekli rusáci: nás mnogo). Lidé umírají po hromadách, ale bohužel tam chybí nějaká ta krev nebo gore. Spíše vidíme spousty mimozemských tekutin a rozstřílených potvor, ale lidi umírají mimo kameru, z dálky nebo v rychlých záběrech. Chris Pratt je sice borec, ale má tady asi tak dvě dobré hlášky a navíc nic extra. Vtip se tady ani očekávat nedá, ale milovníci nepřehledných akcí si budou libovat. A nyní, co je na tom dobré:

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film) 

Seriál je klasika a tohle je taková vzpomínková zbytečnost, co ani moc nepobaví. Za další čtvrt století dorazí už asi jenom zbytky plastů, co zbydou z Courteney Cox.