Spisovatelka Helen a herečka Madeline se dlouhá léta nenávidí. Madeline totiž přebrala Helen snoubence Ernesta. Teď všichni tři překročili padesátku a místo toho, aby jejich životy a kariéry nabíraly na obrátkách, padají strmě ke dnu. Z Ernesta, který byl kdysi špičkový plastický chirurg, se stal alkoholik a skončil jako maskér mrtvol. Helen přepadne osobní krize a má tendenci nesnesitelně přibírat na váze. Sedm let poté co se Ernest a Madeline vzali, skončí k nepoznání ztloustlá v blázinci, kde jí sice psycholožka dokáže pomoci, ovšem zcela jinak než čekala. Omylem totiž Helen přivede na myšlenku Madeline zavraždit. Také Madeline si uvědomuje, že doba, kdy se všichni muži kořili jejím půvabům a leželi jí u nohou, je dávno pryč. Ale všechno se dá změnit. Zvláště pokud jim do života vstoupí záhadná čarodějka Lisa disponující elixírem věčného mládí. (TV Nova)

Bobik9

Nedokázal jsem v tom filmu najít zalíbení jako většina. Herecké obsazení a nápad jsou sice slibné, nicméně děj jde od desíti k pěti. Má to sice dobrou myšlenku, ovšem nemyslím si, že by jí slavný Robert Zemesckis tak dobře propracoval a rozšířil. Pár slušných vtipů se objeví a je zajímavé pozorovat vizážistické proměny Maryl Streep a Goldie Hawn, nicméně ten film je těžce průměrný. ()

lennyd

Madeline (Meryl Streep) a Helen (Golden Hawn) bývaly nejlepší kamarádky - dokud Madeline nepřebrala Helen přítele, plastického chirurga Ernesta (Bruce Willis). To obě kamarádky rozdělilo - a neviděli se hezkých pár let. Od té doby se leccos změnilo - Ernest sice stále dělá plastického chirurga, ale díky alkoholu už jen při krášlení mrtvých na pohřeb, Madeline už také role nikdo nenabízí, protože její krása již odkvetla - a Helen, ta je stále dokonale krásná a mladá. Madeline ale zjišťuje, že Helen ke kráse pomohlý tajemný elixír věčného mládí, a sama jej také okusí. Tento elixír má mimo jiné i další vlastnost - a to absolutní nesmrtelnost. A tak se obě kamarádky musí spolu naučit opět žít, protože spolu budou hodně a hodně dlouho ... Věřím, že ve svém roce to byla naprostá bomba - hvězdné obsazení, perfektní triky, originální scénář. Ale z pohledu dnešního diváka u film nemá nic moc nabídnout, a po většinu času jen nudí. Sice pár zábavných okamžiků by se našlo, ale bylo jich tuze málo. Z hvězdné trojice mi (až tomu sám nevěřím) nejvíce imponoval Bruce Willis, v docela nezvyklé roli - přece jen ho známe víc jako hrdinu než jako ufňukánka. Meryl Streepová i Golden Hawn jsou dobré, ale nic víc - i když hrát takové "slepice" musela být pěkná makačka. Z podobného žánru bych preferoval spíš takového Beetlejuice ... ()

alyssa18

Uznávám, že tenhle typ humoru každému asi nesedne. Já jsem to viděla poprvé jako asi desetileté děcko a nesmírně mě to zaujalo. Od té doby jsem ten film dlouho, ale dlouho hledala, takže když jsem ho zase nalezla, jak bych mohla dát míň než 5*? :-) ()

Tereszka33

Má tenhle druh černého humoru ráda. Trochu mi to připomínalo čarodějky z Eastwicku. Hezky se na to koukalo a nápad s věčným mládím mi také sedl. ()

Pavlínka9

Jako malá jsem ten film viděla snad jen jednou a pamatovala jsem si jen polovinu. Teď jsem si ho pustila ze zájmu o to, jak to po 25ti letech může působit a o co tam vlastně šlo :D Bavila jsem se, dvojice Streep a Hawn mě bavila od začátku do konce a touha po mladistvém vzezření a snaha pro to udělat téměř všechno - to si myslím, že je téma, které je aktuální již mnoho let. Je to hodně ojedinělý film, za mě trošku béčko, ale rozhodně to zaujme :) Jedna z věcí, kterou bych doporučila každému :) ()

venison

Sice jsem "Smrt jí sluší" viděla v minulosti už několikrát, ale vydala jsem se po stopách Meryl Steep, tak pro připomenutí nesmí chybět.. V hodnocení pravděpodobně nadržuji díky nostalgii, ale i tak si myslím, že v rámci žánru jde o velmi vydařenou komedii, která svou scénografií připomíná mé oblíbené Batmany.. Na tu doby byla komedie "Smrt jí sluší" rozhodně áčkově zpracovaná co do výpravy i hereckého obsazení.. Jasně, zápletka je prostě crazy, ale scénář je prostě vymazlený i do co se úleťáren týče.. Skvěle zpracovaná i vztahová psychologie hlavních postav.. I po více jak 25 letech má pro mě tenhle snímek potřebnou šťávu a málokterá soudobá komedie se mu může rovnat.. "Smrt jí sluší" je dneska prostě už klasika.. ()

noriaki

Tři hvězdičky se zdají málo, jenže v porovnání s tím co tenkrát Zemeckis běžně točil, je to prostě slabé. Některé scénky bych si dokázal představit vypointovanější nebo údernější, a onen velebený scénář je geniální především v námětu. Filmu postupně dochází dech, což se projevilo nejen u testovacích projekcí, kvůli jejichž přijetí se mohutně stříhalo a přetáčelo. Abych jenom nerýpal, tak pochválím tradičně skvělou Meryl Streep v netradiční roli a zábavně roztěkaného Bruce Willise, kterého role zastihla při nezadržitelném výstupu na absolutní herecký vrchol. ()

Master19

Průměrná komedie, která je (ač jsem o ději předem nic nevěděl) absolutně bez překvapení. Děj se vlažně, až nuceně, posouvá do cíle, aby vyšuměl do závěrečných titulků. Neříkám, že je to hloupé, nebo nudné (taky bych tak vysoko nehodnotil), jen to nemá šťávu a Isabella Rossellini to sama neutáhne. :-) ()

JohnSmith

Streepová s Hawnovou jsou naprosto perfektní, hlavně když se loupou. Willis dost přehrává a trochu tím škodí celkovýmu hodnocení.Škoda ()

sochy.zirafka

Nemám rád Willise. Pokud to nestačí, tak ani po opakovaném zhlédnutí mne film nepřesvědčil. Škoda, téma by se zajisté dalo pojmout mnohem zajímavěji. (K. Čapek by asi chtěl něco dodat.) ()

Sany33

Kultovný film navodzujúci dávku nostalgie. Videl som ho iba raz keď som mal asi 10 rokov, a už vtedy som tento film chápal, to iba napovedá o tom, že film a dej filmu samotný, nie je nijako prešpikovaný zložitosťou a vie ho pochopiť aj malé dieťa presne tieto filmy sa točili okolo roku 1990 až 1999 a na skoro všetky filmy z tohto obdobia mám iba tie najlepšie spomienky. Vráťme sa ale k Death Becomes Her! Bruca Willisa som v tomto filme absolútne nespoznal, po filmoch kde iba všetko vyhadzuje do vzduchu bolo vidieť ho v tejto úlohe úplné prekvapenie, na druhej strane Meryl a Goldie mi presne pasovali na postavy ktoré hrali. Niektoré scény (pád zo schodov, prestrelenie brucha) si zo smiechom na perách pripomínam dodnes. 79% ()

Mishqo

75-80% ... Aj keď podané zábavnou, uletenou a fantasy formou, tento film ma určité seriózne posolstvo, ktoré však prezrádzať nebudem, no odhaliť ho nie je vôbec ťažké ;) Proste klasika s Hovnovou a Strípovou. ()

lykan9

Nesmrtelná zábavná komedie, při které se bavím, i když jsem jí viděl minimálně 10x. Další předností jsou speciální efekty, které jsou do detailu dokonalé. Všimněte si například toho, Když si Goldie Hawn sedá na gauč a skrz díru se jí protáhne násada. Tato násada lehce zavadí o vrchní část díry v jejím těle a trochu nadzvedne její šaty. Prostě do detailu dokonalé. ()

Myrreczech

Výborně obsazená komedie se skvělým scénářem, vtipnými scénami a super dialogy. Přesně to bych od komedie takového typu očekával. Spokojenost. ()

Magniel

Úplně parádní odpočinkový film na večer. Fakt doporučuji všem, kteří se chtějí uvolnit po náročném dni. ;) ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr