Nejhorší obavy

• USA The Sum of All Fears (více)

Jack Ryan představuje populární postavu tajného agenta CIA ze špionážních románů Toma Clancyho. Románová řada s životním příběhem tohoto výjimečného analytika si rychle získala své věrné čtenáře a dočkala se několika filmových zpracování. Jack Ryan se na filmovém plátně poprvé představil ve strhujícím thrilleru Hon na ponorku (1990), následně zmařil teroristický útok IRA ve Vysoké hře patriotů (1992) a čelil kolumbijské drogové mafii i zrádcům v řadách zpravodajské služby v Jasném nebezpečí (1994). Po několikaleté přestávce se Jack Ryan objevil znovu v akci ve filmu Nejhorší obavy (2002). Po Alecu Baldwinovi a Harrisonu Fordovi se role neohroženého agenta zhostil Ben Affleck. Setkáváme se s ním v pozici nastupujícího analytika CIA a specialisty na politické poměry v bývalém Sovětském svazu, kde se právě ujal moci nový ruský prezident. Ryan o něm před časem napsal odbornou studii, a proto se vydává s americkou delegací na zdánlivě rutinní inspekci ruských nukleárních zbraní. Během ní ovšem vychází najevo, že zmizeli tři elitní ruští fyzici, kteří jsou schopni sestrojit atomovou bombu. Politické napětí mezi oběma velmocemi narůstá a nejhorší obavy z nové studené války se naplňují. Když dojde ve Spojených státech k atomovému útoku, Rusko se jeví jako jasný viník. Svět se ocitá na pokraji jaderné katastrofy a Ryanovi zbývá k jejímu odvrácení zatraceně málo času. (Česká televize)

Xmilden

Takže nejen v posledních letech probíhají restarty sérií. Tady se někdo pokusil usadit nového Jacka Ryana s ksichtem Bena Afflecka. Trošku škoda, že téma které si scénaristé vybrali sice není určitě z nejslabších, ale zato zpracování je takové všelijaké. Vysoká hra patriotů nebo Hon na ponorku jsou prostě někde jinde. Tady nejvíce válí bourák Liav Schreiber. Ksakru, na něm bych ten film klidně postavil. 60% ()

Real Tom Hardy

"WELCOME TO THE CIA, SPORT." ------------ Pre mňa osobne najlepší filmový Tom Clancy. Má grády, je na vysokej úrovni po technickej stránke, vizuálne značne vypiplaný, luxusne obsadený starými pardálmi, Schreiber mi asi prvý krát v živote nevadil, práve naopak, Ciarán Hinds je frajer, 10 minút pred poslednými 10 minútami som bol napätý ako nikdy a pri jednej scéne s Morganom som sa dokonca zarehotal ako kráľ. Na margo autentickosti a debát o tom, či sa môže reálne niečo takéto stať, príp. koľko logických dier a nereálností scenár mal, k tomu poviem len jedno – nie každý film môže byť Bourne. A vlastne nie je ani dôvod nejak extra brániť scenár, je predsa teoreticky plus-mínus rovnaký ako Dr. Divnoláska a ten nikomu nevadil, všakže? ... ♪♫ ()

Ampi

Dobrý film o velmi silných obavách.  V těchto dnech asi neplatí to co říká mladý John Connor hodnému modelu 101 série 800: Proč napadnout Rusko, vždyť to jsou teď naši dobrý kámoši. Snad v Bílém domě a Kremlu jsou nějací Johnové Cabotové a Anatolijové Grušovové.  Pokud ne tak možná brzo silné obavy ucítíme. ()

LiVentura

Konečně vidím tolik problematickou tématiku "Izraelské války" v tv.... myslím, že se jedná o dobré zfilmování, nematoucí a kvalitně obsazené, v područí "Studené války" se nesmí chybovat, jinak horzí nepředstavitelné nebezpečí. ()

paascha

Nedávno zesnulý Tom Clancy se nemusí ošívat v hrobě, když to vidí. Ani já jsem se neošíval, i když už jsem viděl lepší filmy ()

Kass

Poměrně slušně natočený akční snímek. První polovina filmu se sice ani zdaleka nemůže chlubit nějakým závratným tempem (spíš naopak : jasně chápu - snaží se představit osoby, místa, motivace, atd., ale po téměř hodině vykecávání a nicnedělání jsem měl co dělat, abych se nezačal nudit.), ale naštěstí po teroristickém útoku na USA (hrůza - je mi líto - takhle to napsat) dostává film konečně tak potřebné tempo a dynamiku, a je se skutečně na co dívat. Film také příjemně překvapí několika žánrově netradičními dějovými zvraty. "Nejhorší obavy" můžu vřele doporučit všem sadistům, kteří vždy do poslední chvilky marně doufají, ža ta zatracená bomba přece jen bouchne. Bouchne. ()

Fiftis

Ach ja mám tak rád filmy v ktorých je atómová bomba a nie len tak nadarmo. A ešte k tomu keď tak nečakane vybuchne. Fajn akčná dráma s fajn hercami a fajn príbehom. ()

Hunt

HUDBA: Jerry Goldsmith; Mám takovou zkušenost: pokuď mě film nezaujme do dvaceti minut, tak už se to do konce nezmění. Nejhorším obavám stačilo necelých deset. ()

Pepinec

Řekněme si to narovinu. Dost možná se z toho začíná stává všeobecný předsudek, leč pravdou každopádně zůstává, že Ben Affleck by neměl už nikdy opouštět stoličku režiséra. Tam je pro film prospěšnější. Nejhorší obavy bych slovně ohodnotil tak, že nejsou nejhorším filmem. To ne. Poměrně zajímavá politická zápletka, děj šel přímočaře dopředu, vizuální kousky techniků byly přesvědčivé. Jenže co s tím, když jsem půlku filmu pro nesmyslně tmavé záběry neviděl? ()

Big Bear

Ben Affleck samojediný zachraňuje svět od atomové války... Koukatelný akčňák na sobotní večer. Na rozdíl od většiny zde se mi líbila první třetina filmu. Měla ten správný námět a i byla vtipná (Freeman). Od výbuchu bomby a hodně neuvěřitelné a náhlé integrace Afflecka do CIA, kdy mohl volat ministrům i prezidentovi do Air Force One měl film sestupný spád. Už vidím jak Rusové bez povšimnutí doletí k USS letadlové lodi a nasází do ní rakety.. Jako protiúder USA podniknou s pouhými třemi F16 nálet na Ruské letiště a totálně jej vysmaží... Perlu všemu dodal Affleckův kolega, který mu do Baltimorských hořících doků zdevastovaných jaderných výbuchem (kde Ben pátral po stopách zásilky z Haify) poslal telefonem na pomoc policisty... A to se minutu předtím dovídáme, že telefonické spojení v Baltomiru po výbuchu nefunguje.... Kladně hodnotím skutečnost, že se v tomto snímku okrajově do se USA a Rusko skutečně pustí. Jo vidět to tak v šestnácti... asi bych byl napnutý jak struna. Romantický závěr s milým staříkem z Brežněvovy éry, Benem se snoubenkou na dece s panoramatem Bílého domu a v pozadí ruku si podávajích prezidentů byl pověstnou třešničkou na tomto hodně krémovém dortu... Ale já na dortu krém nerad. ()

sheen

Tak jsem viděl 3 z 4 filmů s Jackem Ryanem (ke kterým je předloha od Toma Clancyho - Splinter Cell a Ghost Recon). Jak Afflecka moc nemusím, tak tady mě vcelku sedl, ovšem kvalit Jacka Ryana ala Alec Baldwin z Honu na ponorku nedosahuje ani v nejmenším. Slušný thriller. ()

petaspur

Náckové celého světa se spojili a za pomoci jednoho vhodně umístěného atomového hříbku se pokusili rozpoutat mezi USA a Ruskem trochu toho jaderného pistolnictví. Jenže ono není jednoduché přimět dva nejmocnější mačkače červených tlačítek k tomu, aby zničili polovinu zeměkoule a nechali na té nezničené půlce vládnout posthitlerovské pohůnky. Zvlášť když na straně PRAVDY stojí neomylný Jack Ryan, kterému ani další plastická operace nezpomalila pochody šedé kůry mozkové. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +réžie, námět, technické zpracování, herecké obsazení a výkony -možná málo akce a efektů, to ale tolik nevadí/// Hodně působivý thriller, v němž nechybý především napětí. Navíc je to snad první film ve kterém Affleck zahrál obstojně. Rozhodně jsem kolikrát nabyl dojmu, že se ani nejedná o film, díky tomu do jaké míry to bylo realistické. Fakt dobrá podívaná a určitě milé překvapení./// Celkem 83%/// ()

Omnibus

"Jasnější než tisíc sluncí... bývají hřiby... a politici. Studená válka horká bývá, v Baltimoru se rozednívá..." Je mi líto. Ruský prezident Alexandr Nemerov, coby svalnatý a tvrdohlavý, leč ve finále hodný medvěd, mě nepřesvědčil, ze zodpovědného amerického prezidenta Roberta Fowlera se mi (jako obvykle) zvedl kufr a zježily mé filmové klišoidní chlupy po celém těle. R.I.P. William Cabot (i na malém prostoru Morgan Freeman jako vždy Pan herec), jehož smrt mi servírovali jako hlavní chod. Zatímco všechny ty tisíce maminek a dětí, usmažených jaderným výbuchem při zápase na stadionu v Baltimoru, už jen jako zákusek. Nic moc menu. Palec dolů šéfkuchaři. Podle jídelního lístku jsem očekával politickou delikatesu, vonící jako hřebíčkem (do rakve) provoněný svařák, nádherně horkou studenou válku, ale dostal jsem jen vlažný hollywoodský eintopf. ()

Rudovous

Spicky csfd, videli jste nekdy nejaky poradny sedmdesatkovy politicky, akcni thriller (nebo prave ty Harissonovky z devadesatek)? Asi ne, ze... . ()

Legas

První polovina je slabší. Příběh se pozvolna rozehrává, napětí ještě není na scéně a najdete zde spoustu zbytečností, které bych při adaptaci Clancyho románu - který jsem bohužel nečetl - určitě vynechal a nahradil je něčím podstatnějším. Třeba milostný vztah jedné slečny k Jacku Ryanovi, který nemá pro děj filmu vůbec žádný význam a zaplácává zbytečně stopáž, která mohla být vzhledem k šíři Clancyho díla lépe využita. Druhá polovina už je svěžejší. K vidění je hned několik výborných scén a o napětí rozhodně není nouze. I Ben Affleck jako začínající Jack Ryan se osvědčil. Raději dám slabší 4 hvězdičky, protože 3 jsou zase málo ;-) ()

Webb

Nejhorší obavy se staly skutečností, ohraný a nezajímavý příběh, patetické tupé dialogy, minimální akce atd..... zabitý čas. ()

Kothy

Další díl Clancyho špionážní série. Zaměřuje se na fiktivní konflikt mezi Amerikou a Ruskem. Po odpálení jaderné bomby v Baltimoru je jaderná válka na spadnutí. Je tedy pouze na Jacku Ryanovi, aby tomuto konfliktu zabránil. Ve filmu najdeme mnoho známých tváří. Je otázkou, jestli by tento hypotetický konfliktu skutečně probíhal tímto způsobem a zda by zvítězil zdravý rozum. Snad se to nikdy nedozvíme... Celé to bylo dost idealistické. "Přejděte na Defcon 4." ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)