Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spojené státy roku 1931. Zabijáci mafiánských gangů si vyřizují účty. Ulice velkoměsta se změnily v krvavé bitevní pole, na kterém lidský život nemá cenu ani jedné sklenky pašované whisky. Pouze jediný muž dokáže čelit smrtelnému nebezpečí a zastavit krvelačné běsnění. Detektiv (v podání Charlese Bronsona) musí být stejně tvrdý a nelítostný jako jeho nepřátelé. (Film & Video Studio Prague)

(více)

Recenze (18)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Kamenneho Zabijaka zase ktorasi prechytrala tlchuba prelozila ako Sicilske nespory. No tak to teda ani hovno, tak posrany preklad som uz dlho nevidel. Vespri Siciliani sa odohrali len tak na okraj v hlbokom stredoveku, presne v marci a aprili 1282 v sicilskom Palerme. Pricinou Vespri Siciliani boli stredoveke feudalne rozbroje - blizsie na wykypedii, mne sa to tu jnechce pisat. A tema filmu absolutne nesuvisi s tymito stredovekymi talianskymi rozbrojmi. No ale k filmu : hlavne film taha Charles Bronson ktory je opat v roli tvrdeho nekompromisneho policajta, ktory bojuje proti zlocinu. To je super a boj dobra so zlom je velmi dolezity, ale jediny znamejsi herec je tu Martim Balsam /Psycho 1960/, okrem tych dvoch su herci neznami. Dialogy v strede tvoria len vatovo plane plky. Trochu to potom zachranuju tie prestrelky a nahanacky. 75 % ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Hlavně v počátku je děj hodně nejasný, samé postavy a žádné možnosti pochopení souvislostí, některé scény jsou až skoro přeťáplé, prokreslení postav je také malé a celé je to takové nedotažené. Na druhou stranu je děj dost přímočarý, žádné romantické odbočky, takže kdo má rád drsnější svižný příběh, pak je to jistě dobrá volba. ()

Reklama

Cruchot 

všechny recenze uživatele

Svižná přímočará kriminálka ze staré školy. Žádná vata. Žádné zásadní dějové odbočky. Pořád se něco děje a příběh odsýpá. Díky tomu ale není těžké se v příběhu ztratit. Tvůrci tu navíc naťukli snad všechna společenská témata, která tehdy Amerikou hýbala - máme tu válku mafií, veterány z Vietnamu, černošskou otázku a Black Panthery, hippies a východní náboženství/filozofie, vysokou kriminalitu a já nevím, co ještě. Docela slušný mišmaš. Postava Charlese Bronsona by se z fleku mohla přidat k Avengerům - s efektivitou, s jakou decimuje všechny a všechno kolem sebe by se mezi nimi neztratil. Jeho superpowers? Vidí i za roh, neomylně zasáhne padoucha na libovolnou vzdálenost a je nezasažitelný. Také slušně hláškuje: Policista: "Kid's inside. He's got a big gun." Lou Torrey:"And a small future." Je to prostě drsoň. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Och tu je vidieť, že je to filmík spred takmer polstoročia. Policajt zabije farebného 17-ročného chlapca, ozbrojeného gangstera a tu sa to nijak ďalej nerieši. Dnes by mu naparili vraždu s rasovým motívom a v base by zo dve desaťročia dostával riadne hrubé kolíky na prečistenie čriev. Dnes sa predsa už vie, že každý doktor zo Sudánu alebo inžinier z Afganistanu v ruke so samopaľom ho má len pre prípad sebaobrany a polícia je banda hnusných rasistov. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Souhlasím z názorem, že ze začátku je to takové zmatené. Bronson si odehraje svoje, ale jinak je tam v ději až příliš nejasností. Nicméně nakonec se to rozjede a některé přestřelky nebo naháněčky jsou opravdu pěkně natočené. Bohužel tu chybí nějaký pořádný záporák nebo zásadní moment kvůli kterému by film stál za zapamatování, ale zase mě to nijak nenudilo, tak na lepší průměr to vidím úplně v pohodě.60% ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

  • Anglický názov filmu 'Stone Killer' je podobný ako prezývka, ktorú si Charles Bronson vyslúžil počas svojej filmovej kariéry - Stoneface (kamenná tvár). (m.a.t.o.)
  • Vo filme má malé cameo John Ritter ako policajt, ktorý eskortuje väzňa Gusa Lippera (David Moody). (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama