Když v roce 1989 natočil režisér Hynek Bočan televizní komedii podle scénáře, který napsal ve spolupráci s Miroslavem Skálou, nebylo téma seriálového herce u nás tak aktuální, jako je dnes, v době nekonečných seriálů… S o to větší chutí si divák může v současnosti příběh vychutnat. Komedie vychází z principu „televize v televizi“ a Petr Nárožný v ní ztělesnil hlavní hvězdu populárního seriálu, její osudy v rámci fiktivního děje i v soukromí – vně i uvnitř seriálu. Prolíná se tu natáčení se životním příběhem herce, do něhož zasahují fanoušci a okolí, které mnohdy nedokáže odlišit postavu od jejího představitele. Hrdina se tak dostává do situace, kdy mu role nedobrovolně mění vlastní život… (Česká televize)

Aelita

Polopatický, avšak nikoliv triviální obraz pro filmové teoretiky a domorodé filosofy. Vše o příliš populárním, a tím pádem i dlouhém seriálu, počínaje psaním scénáře, přes produkci a adaptaci a konče dopadem na realitu. Výstižná metafora našeho života - čím dál víc se stáváme tou postavou, roli které hrajeme, ať již tu roli odmítáme nebo ne. ___ "Synecdoche, New York" po našem, po vesnicku. ()

dr.fish

Útěk ze seriálu se mi líbil. Petr Nárožný umí zahrát člověka, který ztrácí sám sebe na úkor postavy, kterou v seriálu hraje. Prostě z herce Hoffmana se stává ing. Sláma i v osobním životě a je načase s tím něco dělat, než se to posejří úplně. Možná místy příliš absurdní, ale vcelku vtipné a i lehce k zamyšlení. Díky dobrým hercům 70% ()

otík

Chvílemi opravdu nudná a nezáživná komedie, na které je nejhodnotnější pohled na natáčení, na filmová studia a způsob práce herce. Jinak Nárožný i Heřmánek dobří, Nárožný si zahrál spíše rozvážnou postavu, zatímco Heřmánek převzal po Nárožném nervní projev herectví v roli nervního režiséra. Celkově průměr, který není třeba vícekrát vidět. ()

Stegman

Ošklivá, rádobykomická televiznost je tu cítit tak moc, až mi bylo trapně i za Petra "Dustu Hoffmana" Nárožného. Škoda, námět vypadal zajímavě. ()

LadyPupu

V zásadě to žádné veledílo není. Ale je tu pár momentů, které nemají chybu (scéna na střelnici, Bedrna s rudlem, Nárožný ve "Vltavě", domácí úkoly... "Jakej má význam rodina pro stát? Já napíšu, že velkej, jo?"). ()

Master19

Vynikající televizní komedie, která místy i mrazí. Závěrečná pointa je opradu skvělá a také některé záseky nemají chybu. Heřmánek a Nárožný jsou výborní, z ženských rolí ale stojí za zmínku snad jen účes Veroniky Žilkové. Úsměvné jsou i naivní představy, že nejhorší, co se může stát je, že diváci obdarovávají svého hrdinu domácími mazlíčky. V dnešní době paparazzi opravdu dojemné... ()

Georgex

Po naprosto famózní sérii Šéfů, kde dvojka Petr Nárožný a Karel Heřmánek fungovali jako geniální dvojka, která se skvěle doplňovala a zaručovala výbornou zábavu na úrovni, jsem se na tento televizní film těšil. Abych řekl upřímně tak zklamán jsem nebyl, ale film nevyužil svůj obrovský potenciál. Nedá se říci, že by se jednalo o komedii, při které se budete řáchat smíchy pod stolem. Film bych spíš nazval dramatem s prvky komedie. Celý film staví na perfektním Petru Nárožném, který stvoji roli stvárnil bezchybně. Seriálová hvězda, která prakticky přišla o svojí pravou totožnost, jelikož všichny kolem zajímala pouze stvárněná v postava ze seriálu a nedokázali odlišit, že herec svoji roli pouze hraje. Společné scény s režisérem v podání Karla Heřmánka byly parádní, bylo jich ale méně než jsem očekával. Pohled na soukromý život herce byl takový nemasný neslaný, opět podle mě nevyužil svůj potenciál. Je pravda, že fanoušci, kteří svého seriálového oblíbence milovali a jeho stvárnitel je prakticky nezajámal bylo zajímavé pozorovat. Dá se říci, že něco podobného prožívají všichni seriálový herci, jelikož lidé si je s tou rolí prostě ztotožní. Hold herec tvrdej chleba má. Moje hodnocení 60% ()

vitekpe

Vytecne obsazena, ale ne prilis vtipna televizni komedie. Je to sice humor, ale takovej ten co vede spis k zamysleni, nez k zasmani se... Potesila mlada Dada, Svandova, Zilkova atd. :) ()

brooklyn73

Velice zajimavy pocin, pri kterem je tezke odhadnout o kterou z roli hlavniho hrdniny Hofmana se vlastne jedna.Petr Narozny mi v jendom okamziku silne pripomnel V.I.Lenina.Jinak se na jednicku zhostil sveho partu.Jeho prvni zena Kretschmerova se mi do jeji role vubec nehodila,stejne jako jeho druha pani pi Svandova,ktera vse navic podtrhovala tim ,ze jakozto maskerka byla neuveritelne zmalovana.V jedne ze svych dalsich roli jednoho z filmoveho stabu se dvakrat ukaze Jan Kraus.Karel Hermanek v roli rezisera jednickovy. Film zakoncuje svym minutovym stekem reziser Karel Smyczek. ()

Paity

Nesnášel jsem hlavně tu bradku Petra Nárožného, celkově to bylo hodně zmatené a příběh skákal sem a tam. Legrace tam také je pomálu. ()

prezdivaka

Moc nechápu to nízké hodnocení tady, ale to bych se mohl upsat, je to trvalý jev. Televizní práci považují zdejší "recenzenti" za podřadnou a kdejaký filmový blábol má vyšší hodnocení než dobrá inscenace. Tahle je zrovna skvělá. Výtečně obsazená a zahraná všemi představiteli, ale hlavně mistrně vybalancová mírou nadsázky. Humor je všudypřítomný a situace jsou jen vypointované situace, které se tak často při natáčení vyskytnou. Za skoro 30 let na place, jsem většinu z nich osobně zažil. ()

bobstock

4stárs nejen za skvělého Dustýnka Hofmana, též za parádně ´´nastavené zrcadlo´´ nekonečným vyplachovacím seriálům o tisících dílech, kde protagonisti žijí a umírají spolu se svoji postavou i ve skutečném světě. Tak nadčasové snad proto, že stále musíme občas žehlit u televize. :) 70% ()

zahadum

Silne nadčasové dielo ktoré je prešpikované hláškami a reálnym pozadím filmovej tvorby. Veľké plus za originálny záver ktorý je proste až "Hollywoodsky " :) ale sem proste pasuje :) ()